Prof. Kazimierz Kik: Sądy i media - to priorytety PiS - zdjęcie
14.10.19, 07:40

Prof. Kazimierz Kik: Sądy i media - to priorytety PiS

5

Czym zajmie się PiS po wyborach? Według prof. Kazimierza Kika partia rządząca ma dwa priorytety: to dokończenie reformy sądownictwa oraz kwestia mediów prywatnych. O ile nie uda się zmienić TVN, to w sprawie Polsatu jest już duże pole manewru, przekonuje.

W ocenie prof. Kika PiS musi dokończyć reformę sądownictwa i dokonać zmian na rynku medialnym szybko, stosując ten sam mechanizm, co w poprzedniej kadencji, czyli realizując najmocniejsze działania w pierwszej jej części.

Gdy idzie o sądy, to zdaniem profesora Prawo i Sprawiedliwość chce wymienić personalia. "Elity sędziowskie zbuntowały się przeciwko PiS i z tym władza miała duży problem. To był bunt polityczny. Dlatego teraz partia rządząca będzie dalej stawiała na swoich ludzi, by zmienić sytuację" - przekonuje w rozmowie z "Onetem".

Kik sądzi też, że PiS będzie próbowało skłonić niektóre media do "zmiany sposobu narracji". "Nie uda się to z TVN24, ale może się udać z Polsatem. Po prostu chodzi o przeciągnięcie jak największej liczby mediów na swoją stronę" - prognozuje.

bsw/onet.pl

Komentarze (5):

Jarek2019.10.14 8:05
TVN. Już raz próbował. Wujek SAM nie pozwoli na to aby PIS cokolwiek z tym zrobił.
anonim2019.10.14 8:05
Bardzo proszę o dekomunizację sądów w sensie istotowym. W komunie to partia decydowała co jest a co nie jest sprawiedliwe, w postkomunie była kontynuacja tego procederu w formie sędziów na telefon, proszę o powrót praworządności i sprawiedliwości w sądownictwie!
Dam2019.10.14 8:48
W jaki sposób sędziowie na przycisk PISu, zamiast na telefon PO, zapewnią nam powrót praworządności?
Felek2019.10.14 10:14
Przeczytaj jeszcze raz to co napisales tylko tym razem powoli i ze zrozumieniem. Szczegolnie fragmenty "..partia decydowala co jest a co nie jest sprawiedliwe,.." oraz "prosze o powrót praworzadnosci (...) w sadownictwie."
anonim2019.10.14 7:56
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - TAK TRZYMAĆ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!