Prof. Grzegorz Górski: Bolszewicka zaraza na polskich uczelniach - zdjęcie
26.09.19, 14:45

Prof. Grzegorz Górski: Bolszewicka zaraza na polskich uczelniach

44

"W niewoli marksistowskich sofizmatów... Bolszewia rządzi!" - pisze prof. Grzegorz Górski, komentując stanowisko Konferencji Rektorów Akademickich Szkół wyższych ws. LGBT.

"Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Wyższych zajęło stanowisko, w sprawie "zachowania podstawowych wartości w debacie publicznej". Zanim odniosę się do wyrażonych tam "idei", krótka informacja. W skład Prezydium wchodzi 8 inżynierów, po trzech chemików i ekonomistów, po dwóch rolników i medyków, oraz humanista, artysta, pedagog, psycholog, matematyk i wojskowy. I żeby była jasność - ani pedagog ani psycholog nie zajmują się kwestią kluczową w tym stanowisku - LGBTQ" - pisze Górski.

" I oto to grono stwierdza - ckliwie podpierając się "naukowymi danymi" o ilości samobójstw wśród transseksualistów - "że wybory dokonywane przez osoby o orientacji LGBT, są bardzo trudnymi decyzjami wynikającymi z rozbieżności płci biologicznej z psychiczną identyfikacją płci: nie jest to kwestia "zarażenia" ideologicznego"" - pisze dalej.

"Rzeczywiście to grono "fachowców" od rozróżniania płci biologicznej i jej identyfikacji, posługuje się w ich mniemaniu "naukowymi stwierdzeniami". No bo przecież te brednie, są dzisiaj takim samym fundamentem myślenia dla pewnego grona "uczonych" na świecie, jakim nie tak dawno był "materializm dialektyczny" i "światopogląd naukowy". Przyzwyczajenia i nawyki z młodości, determinują dzisiejsze "stwierdzenia naukowe"" - dodaje autor.

"Dla równowagi jest też w tym tekście o tym, co określają oni zwyczajowo "wierzeniami religijnymi". Są bowiem- jak twierdzą - "tacy", którzy czasami "kpiąc z symboli religijnych obrażają uczucia ludzi wierzących"" - czytamy dalej.

"Jest to niepojęte, iż wydawałoby się że poważni ludzie, mogą podpisać się pod taki słowami. Jeśli tak jest, to oznacza niestety, że "bolszewicka zaraza" wyrażająca się w immanentnym tkwieniu w postmarksistowskich sofizmatach, jest wszechogarniającym stanem umysłów przynajmniej przywódczej grupy polskich uczelni publicznych" - kończy.

Komentarze (44):

lex2019.09.30 4:01
Prof. Grzegorz Górski: PIS Bolszewicka zaraza na polskich uczelniach.
MJ2019.09.27 11:29
Albert 26.9.19 18:30 Z niego taki sam profesor, jak i ze mnie. Mamy z Grzesiem prawie równe stopnie (OK, nie mam habilitacji). Z tą tylko różnicą, że ja nie pouczam naukowców, którzy wypowiadają się w dziedzinie, w jakiej się specjalizują. W odróżnieniu od Grzesia. Herr Albert a nie pomyślałeś, że stopień naukowy, czy stołek nie czynią mądrym, ani tym bardziej mądrzejszym. Doktorku bez habilitacji (habilitacja to też czerwony wymysł) nie trzeba mieć żadnych tytułów naukowych, ani nawet ukończonych jakichkolwiek szkół, żeby wiedzieć, że są dwie płcie. A inne przypadki to są deformacje. Bo jeżeli uznamy kogoś za normalnego, kto spółkuje z osobnikiem tej samej płci i głosi, ze to normalne, to dlaczego za normalnego nie uznać zoofila. Ci rektorzy, to banda z ideologizowanych idiotów, którzy zwykłą prawdę obrażają lewackimi pomysłami i wizjami w ten sposób obrażając ludzki rozum. Oczywiście czynią to dla mamony prąc nie zgodnie z kierunkiem prawdy a z lewackim wiatrem, który dał im stołek i mamonę. To są ludzie głęboko nie uczciwi, sprzedajni i potrafiący napisać każdą bzdurę dla kasy. A ty herr Albert nie zaśmiecaj swoja personą tego wciąż normalnego kraju, któremu na imię Polska, tylko wypad na szczaw i mirabelki. Bez takiego idioty z tytułem doktora Polska sobie poradzi, powiem więcej jak takiego idioty, jak ty Polacy nie dopuszczą do żadnych stołków, jak to się stało w 2015 r, to polakom będzie się żyło godniej, lżej i wygodniej. Że też tacy idioci, jak ty w Polsce są tytułowani stopniami naukowymi.
Albert2019.09.27 12:06
Jakie masz kompetencje, żeby się w tej sprawie wypowiadać?
studentka2019.09.27 10:04
Przeciez te stare profesory "dostali" awans spoleczny od lewactwa, byli grzeczni i posluszni - teraz musza sie odwdzieczac. Niewiele maja wspolnego z prawdziwym profesorowaniem.
Albert2019.09.27 10:31
To tak jak Grzesiu Górski. Tylko, że on nie jest profesorem.
Piotr2019.09.26 21:44
Państwo powinno przestać finansować uczelnie których władzę tłumia swobodę poglądów i wolność badań naukowych.
Marek2019.09.26 19:01
Te inżyniery z krspu se myślały, że lgbt to lpg, czyli że to jakiś gaz do auta.
stan2019.09.26 18:22
Bolszewicka + tęczowa = wspólne korzenie
rozbawiony2019.09.26 17:27
"zachowania podstawowych wartości w debacie publicznej"--- toż to nie do pomyślenia ani sladu pisiej gnojówki ? Chyba ich pogieło
katolik2019.09.26 16:57
Bóg stworzył człowieka kobietą i mężczyzną ,a jak ktoś chce być homoniewiadomo czy obojnakiem,to niech wszystkim Prawdziwym Polakom nie zamydla oczu ,,i niech nie mówią im,że mają mówić tak jak jego chora psycha chce.
Albert, extra VERGIN oil do smarowania odbytnicy2019.09.26 16:34
𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 - extra vergin (VERGIN, a nie VIRGIN ... Niecierpliwie oczekuje meczu polskich siatkarzy, a już wpier.... dostaną. Co za radość, cieszy się jak Polacy i Polki przegrywają, bo jak Polacy i Polki przegrywają "przegrywa" PIS. Taki to ch.... złamanym jestem, ja 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 extra VERGIN oil do smarowania odbytnicy.
Albert-LechKeller-Stach-Nowak vier dumme Atheisten2019.09.26 16:27
Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, nawet ona dosyć, ale się znalazła inna, radziecka czuje się jak u siebie w domu. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - w "międzyczasie" wypełnia blogi tym samym smrodem jako gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧.
stan2019.09.26 18:18
poniższy wpis "Alberta..." demaskuje autora, kim ten człowiek jest - oszalały z nienawiści hartmanowiec. Tylko chyba ten Hartman tak nienawidzi Polakow
Albert2019.09.26 19:42
Kolejny katodebil się objawił.
anonim2019.09.26 16:27
POLACY UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
stan2019.09.26 18:15
Dziękuję za wyjaśnienie. To znów bardzo dobry dla Polski czas!
PiS boi sie jedynie Konfederacji2019.09.26 16:15
Nie ufam PiSowi, bo co zrobił przez 4 lata? Nic! Tylko 500 + czyli przekupywanie i rozdawnictwo. A z drugiej strony niszczenie nie neobolszewii ale niszczenie prawdziwych patriotów :https://www.youtube.com/watch?v=iNiGAs1CoOc
andrzejhahn32019.09.26 16:15
a w szkolach poganska religia katolicka czyli mega zaraza katolickiego sekciarstwa......................SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY kosciol katolicki
stop idiocie2019.09.26 17:54
Półgłówku bolszewicki , jeśli pogański to przecież nie katolicki ! Jesteś debilem ?
Albert2019.09.26 16:03
Piszesz Grzesiu, że" "Rzeczywiście to grono "fachowców" od rozróżniania płci biologicznej i jej identyfikacji, posługuje się w ich mniemaniu "naukowymi stwierdzeniami"" Tak się składa Grzesiu, że bedąc doktorem prawa (a nie żadnym profesorem), nie masz nawet cienia kompetencji pozwalających ci na ocenę stanowiska opublikowanego podczas Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Wyższych. Ty na tej konferencji możesz najwyżej napoje roznosić. Dobrze więc ci radzę - zamknij jadaczkę i się nie ośmieszaj więcej. Poza tym Grzesiu, jeśli ci nie pasuje bolszewicka zaraza na uczelniach wyższych, to daj innym przykład. Zrezygnuj ze swoich tytułów, które uzyskałeś za PRL - doktora w 1988 i magistra w 1985. Pokaż innym, że nie rzucasz słów na wiatr. Oczywiście tego nie zrobisz, bo jesteś tylko typowym katolem lubującym się w pouczaniu mądrzejszych od siebie.
Klara2019.09.26 18:28
''Albert'' zawiść cię zżera biedaczku, to widać słychać i czuć. Kompleksy lecz u psychiatry albo w konfesjonale. Panu Profesorowi nie sięgasz nawet do pięt, więc z czym do ludzi...
Albert2019.09.26 18:30
Z niego taki sam profesor, jak i ze mnie. Mamy z Grzesiem prawie równe stopnie (OK, nie mam habilitacji). Z tą tylko różnicą, że ja nie pouczam naukowców, którzy wypowiadają się w dziedzinie, w jakiej się specjalizują. W odróżnieniu od Grzesia.
katolik2019.09.26 16:02
CZym jest dla prawdziwego Polaka opinia jakiegoś tam profesorka reprezentującego poglądy dna moralno-społeczno -politycznego po psl sld wiosna nowoczesna,
PiS=UWbis2019.09.26 15:50
Jak pan szmi! Gewałt rabacja! To jest prosta denuncjacja! Na uczelniach w naukach społecznych rządzą do dzisiaj przedstawiciele, współpracownicy i ich wychowankowie tzw. desantu moskiewskiego których na rozkaz Stalina umieszczono w kluczowych obszarach państwa, a którym dekretem Bieruta zmieniano masowo nazwiska na polskie...Tego dekretu nikt nie rusza, za to ten o nacjonalizacji jest podważany - zwłaszcza przez Żydów, którzy kiedyś go w życie wprowadzali.
celnik2019.09.26 15:47
Kim jest to kuriozalne lewackie gremium pod nazwą prezydium konfederacji rektorów polskich? Czy tylko komunistyczne antypolskie lewactwo, komuchy, koderasci, pederaści i pedały, potomkowie komuchów i ubeckich morderców? Czy to jest jakaś kozacka czy kałmucka dzicz? Przecież zdrowy psychicznie Polak nigdy by się tak nie zachowywał? Mam nadzieję, że wkrótce z tymi komendiantami ktoś zrobi porządek, oczyści polskie państwowe uczelnie z tego szamba i komunistyczno-pedalskiej zarazy!!!!!
katolik2019.09.26 15:46
Tylko większość konstytucyjna PIS może uratować Polskę i Polaków.!!!! Umęczona Polska podnosi się z kolan,nie pozwólmy ,aby,bo dno moralno-społeczno-polityczne po psl sld wiosna nowoczesna ,ci co mają ich poglądy ją ukrzyżowali ,wtedy już nie będzi Polski i nie będzie Polaków
2019.09.26 15:37
W profesory poszli, a słoma im z butów wystaje.
Wies2019.09.26 15:35
Ktoś tu odkrył Amerykę ! Dzisiaj strach posłać dziecko na jakąkolwiek uczelnie wyższą bez obawy że będzie indoktrynowane przez marksitów rożnej maści. Uczelnie techniczne są tutaj w sytuacji dużo lepszej bo trudno wykształcić inżyniera na bredniach bo potem most się zawali albo wybuchnie zbiornik z gazem. Na wydziałach humanistycznych już dawno nie ma nauki tylko marksistowskie brednie. Łże elity rozpanoszyły się tam do tego stopnia ze mają czelność wyrzucać kolegów którzy bronią zdrowego myślenia tzn zgodnego z krytycznym oglądem rzeczywistości a nie opartego o ideologie. Myślę że te środowiska nie oczyszczą się same tak jak i środowisko sędziów. Uczelnie są utrzymywane z podatków Polaków i nie powinny mieć takiej autonomii a raczej nieograniczonej swawoli. Polacy nie mają gdzie kształcić swoich dzieci ! Apeluję do PiS o wymianę tych rektorów którzy w swoich decyzjach kierują się ideologią i likwidację tych kierunków lub wydziałów które głoszą kłamliwe teorie marksistowskie. Nie są one Polsce do niczego potrzebne tym bardziej nie powinno ich być na uczelniach państwowych utrzymywanych za pieniądze podatników. Kolejnym problem jest oficjalne już panoszenie się masonerii w szkołach średnich i na uczelniach. Wprowadzana jest symbolika masońska do emblematów i sztandarów szkół oraz prowadzone są koła masońskie wśród młodzieży szkolnej. W programach szkolnych matematyki i fizyki przemyca się masońskie i ateistyczne systemy myślenia o świecie bo nauką tego nazwać nie można. Zamiast albo obok rzetelnej klasycznej wiedzy o świecie głosi się wątpliwe naukowo teorie ateistyczne lub masońskie. Nadmiernie koncentruje się zainteresowania uczniów wokół nieudowodnionych teorii fizycznych i matematycznych podając je jako pewnik nie podlegający krytycznej analizie rozumowej. Klasycznym przykładem jest tzw. "teoria ewolucji" które nie jest żadną teorią tylko hipotezą nieudowodnioną do dzisiaj. Ideologia "ewolucji" przenoszona jest na wszystkie dziedziny życia i dyscypliny naukowe. Młodzież uczy się o rzekomym tzw " wielkim wybuchu" jako o czymś pewnym. Stąd bliska droga do "teorii ewolucji " w rozwoju społeczeństw i marksistowskiego modelu społeczeństwa w którym rządzą prawa silniejszego ( stalinizm i hitleryzm ). Taki model szkolnictwa "produkuje" łże elity, które potem stają się wykładowcami, dziekanami, rektorami i którzy "tworzą" takie wiekopomne dzieła w rodzaju tego listu. Nie zgadzam się z tym że inżynier czy chemik nie może oceniać ideologii LGBT+. Każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek a szczególnie posiadający wyższe wykształcenie powinien umieć ocenić na podstawie informacji naukowych z wielu dziedzin czy jest to szkodliwe, głupie czy niemoralne. Tym bardziej że dotyczy to dziedziny życia obejmującej wszystkich, w której każdy ma swoje doświadczenia życiowe i przemyślenia. Zdawanie osądu na tzw. "autorytety" z dziedziny pedagogiki, biologii czy innej , to prosta droga do kapitulacji. Lewacy tylko na to czekają.
katolik2019.09.26 15:28
Polacy głosujący na PIS! -Bój to jest nasz ostatni .Zwycięstwo będzie należeć do Boga i Maryji Polacy głosujący na PIS będą dżentelmenami dla upokorzonej Matki Bożej...Mądrzy i silni Polacy głosują na PIS!!!
Ordon2019.09.26 15:17
Reytan to jest kur... bolszewicka. Zyd cuchancy zgnilym czosnkiem. Miej odwage ty czerwony sq... synu i napisz gdzie mieszkasz.
Reytan2019.09.26 15:13
Zawdzieczamy to masonowi Gowinowi,ktorego reforma umocnila Komune na uniwersytetach. Gowin sie cieszy poparciem i uznaniem Kaczynskiego,ktory rzadzi,udajac antykomuniste.
geeeg2019.09.26 14:59
Ta zaraza jest też obecna i w sądach .
JONASIK2019.09.26 14:58
Papież zaakceptował małżeństwo dwój mężczyzn w Brebeuf Jesuit Preparatory School. Czy to znaczy, że On też jest w "niewoli marksistowskich sofizmatów..."? Jestem ciekawy odpowiedzi, w końcu to "katolicki"portal ....
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.26 15:03
ja o tym nie słyszałem ale może ty mój pedale coś słyszałeś w tvn-nie lub w ga ga ga w?--tam prawda jest jak się pomylą
JONASIK2019.09.26 15:07
Ale przywaliłeś, jak dzik w sosnę. To frądla pisała 2 dni temu: https://www.fronda.pl/a/ciezkie-bolesne-czasy-oto-co-zrobil-watykan,133634.html I co łosiu?
Reytan2019.09.26 15:10
Jonasik to dumny pedofil i ubek.
JONASIK2019.09.26 16:28
No pewnie :))
Piotr2019.09.26 17:08
Kłamczuszku Papież nie zaakceptował związku homoseksualnego dwóch nauczycieli, ba nie wypowiedział się na ten temat. Z uwagi na problemy prawne związane z zaskarżeniem decyzji lokalnego arcybiskupa zawieszono jedynie jego decyzję o odebraniu katolickiej afirmacji szkoły.
stan2019.09.26 18:05
czytałeś I JEDNAK NIE ZROZUMIAŁEŚ.
Mokabe2019.09.26 19:29
Niestety ale mamy bardzo wielki upadek Kościoła i niestety bardzo mocno ją dotknął ten diabelski homoseksualizm i inne grzechy seksualne. To nie jest żaden marksistowski sofizmat tylko opętanie podłym zgorszeniem które sieje sam szatan. W jaki sposób najłatwiej zwieść człowieka, odciągnąć go od Boga? Siejąc zgorszenie po przez przyjemności seksualne - to dla wielu ludzi raj, świat rozkoszy, przyjemności. A natura często ulega wszelkim żądzom, więc ludzie a nawet duchowni temu ulegają. I mamy to co mamy - totalny upadek Kościoła. A lewactwo, komuna i masoni cieszą się z tego że Kościół jest tak mocno niszczony. Szatan też zaciera łapy, bo wielu naiwnych idzie ku potępieniu. TO JEST NIESTETY TRAGIZM ŚWIATA.
Krzysztof2019.09.27 7:44
Taki papież jak Ty Janosik.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.26 14:51
należałoby tych potomków żydokomunistycznych wypier,,,,,,,,,,ić na zbity pysk --gowin do roboty
kalinka2019.09.26 16:31
tajnych współpracowników SB też?
rozbawiony2019.09.26 17:29
Moze byś tak do roboty wysłal te 800 tys NIEROBOTNYCH Z DZIADA PRADZIADA