Prof. Cenckiewicz broni wolności słowa - zdjęcie
11.01.21, 12:20

Prof. Cenckiewicz broni wolności słowa

4

W miniony piątek 8 stycznia br. przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się druga rozprawa przeciwko prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi, który w artykule pt. „Skończyły się czasy krępowania wolności badań naukowych” opublikowanym w tygodniku „Do Rzeczy” rzekomo naruszył dobra osobiste prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Leszka Żukowskiego. Jednak tym razem w sądzie nieobecny był zarówno powód, jak i jego adwokat Roman Giertych.

Zeznania złożyło dwóch świadków zgłoszonych przez pozwanego. Stwierdzili oni, że nie istnieją żadne podstawy, aby kwestionować wiarygodność dokumentów z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej świadczących o agenturalnej przeszłości prezesa Zarządu Głównego ŚZŻAK. Jednocześnie padły słowa stwierdzające fakt istnienia dużej ilości dokumentów potwierdzających podejrzaną przeszłość wielu kombatantów, którymi we władzach tej organizacji otaczał się Leszek Żukowski. On też usuwał ze ŚZŻAK wybitnych bohaterów Armii Krajowej, jak np. gen. Stanisława Burzę-Karlińskiego. O tych nieprawidłowościach wielokrotnie pisały różne czasopisma.

Trzecia rozprawa wyznaczona została na 9 czerwca br.

P.J.Z

Komentarze (4):

Skrzypek na dachu2021.01.11 19:12
Brawo IPN .
Walter2021.01.11 18:00
Sławomir Cenckiewicz jest wnukiem oficera Urzędu Bezpieczenstwa. Skoro zwolennicy PiS-u czepiają się Donalda Tuska za dziadka z Wermachtu, to powinni być konsekwentni.
Aldona2021.01.11 15:59
BRONIĆ WOLNOŚCI SŁOWA. KASUJEMY KONTA NA FASZYSTOWSKICH Facebook , Twitter, Google
katolicka deratyzacja Polski2021.01.11 14:16
Ta organizacja jest od prawie trzydziestu lat pod kontrola komuchow,a AK-owcy nie protestuja.