Proboszcz stanie przed sądem, bo… było za dużo ludzi w kościele - zdjęcie
18.10.20, 11:50Fot. via: Pixabay

Proboszcz stanie przed sądem, bo… było za dużo ludzi w kościele

84

Ks. Franciszek P. został oskarżony o to, że w kościele parafialnym, gdzie jest proboszczem, w czasie majowej mszy św. przebywało więcej osób, niż pozwalały na to ówczesne restrykcje. Jutro przed Sądem Rejonowym w Leżajsku rozpocznie się proces duchownego.

Z wnioskiem o ukaranie kapłana archidiecezji przemyskiej do sądu wystąpiła policja. Księdzu zarzuca się wykroczenie z art. 54 Kodeksu wykroczeń o naruszeniu przepisów o zachowywaniu się w miejscu publicznym.

W czasie, kiedy ks. Franciszek P. miał dopuścić się tego wykroczenia, w nabożeństwach mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Zdaniem policji liczba ta została przekroczona. Duchownemu grozi 500 zł grzywny lub nagana.

Informując o sprawie Stowarzyszenie Europa Tradycja zauważa, że polskie prawo nie pozwala władzy państwowej ingerować w obszar religii:

- „Tym bardziej nakazywania kapłanom, co mają robić, czynienia z nich organów wykonawczych przepisów narzuconych Kościołowi przez państwo - a tego właśnie dotyczy proces, który rozpocznie się w najbliższych dniach w Leżajsku” – czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Przypomniano też, że prawo kościelne zabrania duchownemu sprawującemu nabożeństwo wyrzucenia kogokolwiek z kościoła.

kak/PAP

Komentarze (84):

Jan Radziszewski2020.10.19 0:20
Rzucenie Klątwy Bożej na Episkopat w Polsce, w I dzień Wielkiej Nocy 2020 +++ Z Woli Bożej wyrażonej przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Króla Polski od 20 lutego 2020 na zasadach na jakich nie był nigdy do tej pory w Polsce, z wielką przykrością i bólem lecz z życzenia Jezusa Chrystusa, przekonany też do słuszności tej decyzji, rzucam klątwę Bożą na Episkopat w Polsce. Episkopat przekroczył limit Bożego Miłosierdzia – powiedział Jan Paweł II przez Marię Michalinę od Apokalipsy 5 kwietnia tego roku. Winy wasze są znane, teraz. Nie będę ich wyliczał. Winy wasze są nie od dziś o pasterze służący dwóm panom, w zdecydowanej większości tego Episkopatu, wilki w owczych skórach, które rozpraszają trzodę i podstępnie ją pożerają. Lecz przekroczyliście limit Bożego Miłosierdzia i ono zostaje wam odjęte. Gdy go ujrzałem do stóp Jego upadłem jak martwy pisze Jan w Apokalipsie co stało się gdy ujrzał swego Pana Jezusa Chrystusa. Jan, który jako jedyny miał przywilej kładzenia głowy na piersi Jezusa, a wedle prawdziwych, mistycznych przekazów także po Zmartwychwstaniu. A jak będzie z Wami? Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" .Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
Jan Radziszewski2020.10.19 0:10
Klątwa na Wielki Wtorek, na policjantów, komisariaty i komendy z których są, którzy nękają... Wielki Wtorek - Tak dziecko, rzucisz kolejną klątwę na wszystkich funkcjonariuszy policji, komisariaty z których są i komendy z których będą nękać księży, wiernych, żałobników, bądź uczestników ślubu kościelnego z powodu przekroczenia limitu pięciu osób. Rzuć klątwę, dziecko. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski) .…………… Ja, Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski), z woli Jezusa Chrystusa Jego nędzny sługa odbierający i przekazujący Jego Słowo od 3,5 roku, od 10 października 2016 do czasów początku Wielkiego Ucisku, wspierany Mocą Bożą, rzucam klątwę (Anatema) na wszystkich funkcjonariuszy policji, komisariaty w których są i komendy ( w tym komendantów) z których będą nękać księży, wiernych, żałobników, bądź uczestników ślubu kościelnego z powodu przekroczenia limitu pięciu osób. Skarze was Bóg! Anatema Skarze was Bóg ! Anatema Skarze was Bóg! Anatema I niech tak się stanie. Amen! Amen! Amen! Strzeżcie się gniewu Boga i Baranka zabitego, który ożył. Jego Władza i panowanie. Lepiej abyś policjancie strzelił w pierś swego komendanta niż takie rzeczy robił. Hańba wam i pogarda. - Panie Jezu czy to jest dobrze? - Tak dziecko:) Surowy uśmiech Pana Jezusa.
Jan Radziszewski2020.10.19 0:01
Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. + Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. ++ Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. -
Jan Radziszewski2020.10.18 23:58
29 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na sędziego Marcina Kronera, prokuratora Tomasza Stępnia i policjanta Tomasza Turka Środa, 29 lipca - Rzuć, klątwę, dziecko:) Groźny uśmiech Pana Jezusa. Nim zaczniesz, dziecko, powiem, że Ja, Jezus Chrystus nazywam Ciebie sędzio Marcinie Kronerze i Ciebie prokuratorze Tomaszu Stępniu sądowymi bandytami. Gnębicie Polaków zaś pobłażacie przestępcom z innego kraju, którzy okradają, poniewierają i biją także, skromnie żyjących Polaków, którzy grzybami danymi przeze Mnie, Boga chcą poprawić swój budżet, a także zbierają je na użytek własny. Biada Ci antypolski bandyto Marcinie Kronerze, biada Ci antypolski bandyto Tomaszu Stępniu i także biada Ci mały nikczemniku sierżancie Tomaszu Turku niegodny nosić miana policjanta. Ty także zapłacisz za swoje antypolskie, bandyckie postępowanie.. Rzuć klątwę, dziecko. - Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na sędziego Marcina Kronera, prokuratora Tomasza Stępnia, sierżanta sztabowego wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej policji w Kielcach Tomasza Turka. + Klątwa dotknie także ich najbliższych. Od tej klątwy i jej skutków nie ma odwołania jak tylko całkowita skrucha nią objętych, wyznanie win i szczere naprawienie krzywdy. Krzywdy te nie są tylko wobec pomienionego Adolfa Kudlińskiego, ale Polaków znieważanych i okradanych we własnym kraju przez przybyszy z zagranicy, cyganów rumuńskich. Przeklina was Bóg! + Przeklina was Bóg!+ Przeklina was Bóg! - Amen i tak się stanie. To mówię Ja, Jezus Chrystus, Król Polski, Intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku. Bóg jest Bogiem Starego i Nowego Testamentu. Niedługo staniecie przed Moim obliczem jak wszyscy mieszkańcy Ziemi. Lepiej się przygotujcie. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Słowa Chrystusa Króla otrzymał i klątwę rzucił Krzysztof Michałowski
Jan Radziszewski2020.10.18 23:56
- Teraz pomówimy o klątwie. Tak jak chciałem i była o tym mowa rzuciłeś wczoraj klątwę na Sanepid. ++ Klątwa dotknie go jako instytucję państwa/ publiczną i osoby, które będą nękać w jakikolwiek sposób sprzedawców w sklepach, kierowników tych sklepów, klientów tych sklepów a także tych, którzy będą nękać w jakikolwiek sposób weselników. '++++ Podobnie klątwa dotknie tych policjantów, którzy będą dawać mandaty, spisywać czy to w sklepach czy na weselach, czy też kierować sprawy do Sanepidu. ++++ Dotknie też w taki sam sposób bezpośrednich zwierzchników tych policjantów. +++++ Natomiast policjanci, którzy będą tylko upominać lecz nie dadzą mandatu, choć i tego robić nie mają prawa, i nie będą spisywać, inaczej mówiąc będą podchodzić do ludzi z wyrozumiałością, klątwa ich nie dotknie jak i ich zwierzchnika. +++++ Gdyby jednak zwierzchnik oczekiwał od policjantów dawania mandatów a oni by tego nie robili klątwa dotknie tylko zwierzchnika a policjanci będą od niej wolni, nadto ich zachowanie wobec oczekiwań przełożonych będzie poczytane w Moich oczach jako zasługa i będą mieli ode Mnie, Króla Polski Łaskę. ++++ To powiedziałem Ja, Jezus Chrystus. Amen.
Iskra2020.10.18 22:22
Mam nadzieję, że go uniewinnią. Państwo sobie robi jaja... Nie maja prawa ingerować w kościół!
Anonim2020.10.18 21:23
Niektórzy z tych hierarchów mogli zarazić się podczas zebrania plenarnego KEP w Łodzi i Pabianicach, które odbyło się 5 i 6 października. Dwa dni później Episkopat wydał oświadczenie, według którego „dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń”. Na zdjęciach z zebrania Episkopatu widać jednak, że biskupi nie nosili masek w trakcie mszy, gdy siedzieli lub stali ramię w ramię. Było to szczególnie niebezpieczne w trakcie wspólnych śpiewów. https://oko.press/laboratoria-nie-nadazaja-za-epidemia/
Heluta2020.10.18 21:23
Kiedy te talatajstwo postawi sie przed sądem .....
rebeliant2020.10.18 22:43
Po tamtej stronie bajki będzie wiadomo komu i jak przylać.
Jan Radziszewski2020.10.19 0:27
PIEKŁO czeka i gore pamiętaj, że żaden sekretarz PZPR nikogo do NIEBA nie wprowadził
Michał Jan2020.10.18 20:23
Władzę, która wyznaczyła limit 5 wiernych w kościele nawet wielkości Bazyliki w Licheniu i trzymała go do końca Oktawy Wielkanocnej, trudno brać na poważnie.
rebeliant2020.10.18 20:12
Wszystkich do piekła i koniec. Covida też do piekła.
Po 11 ...2020.10.18 19:39
500 zł grzywny lub nagana za narażenie ludzi na śmierć w covidowych męczarniach? To szydzenie z praworządności. Kara śmierci to jedyna opcja. Ktoś kto zabija innych powinien umrzeć w męczarniach. Tak, stos to dobra opcja. Tak jak nas KK nauczał. Amen.... no, ok tak sobie żartuję w stylu katoprawicy :))))
Anonim2020.10.18 21:42
Ktoś umar łz wiernych uczestniczących w tej mszy na covita ,wieszcoś o tym ,a chociaż zachorował?
Iskra2020.10.18 22:24
W Polsce na samego covida umarło raptem nieco ponad 200 osób... Stwierdzenie, że naraża się obecnie ludzi na śmierć jest niedorzeczne.
Jan Radziszewski2020.10.19 0:26
PIEKŁO czeka i gore pamiętaj, że żaden sekretarz PZPR nikogo do NIEBA nie wprowadził
Pawel2020.10.18 17:23
Ale lewactwo pluje na portalach prawicowych.Wypad na NIEMIECKI ONET I TVN LEWAKI
Anonim2020.10.18 21:23
Onet i TVN są amerykańskie.
Total Mayhem2020.10.18 16:44
Ojej, jaka tragedia, że nawet za czasów PiS koloratka nie uprawnia jednak do wszystkiego.
didi2020.10.18 16:37
racja...mojej ciotce wmówili że komunia nie zaraża...to bandytyzm bo postawa niezgodna z darami Ducha Świętego; rozumu, mądrości, umiejętności...
Iskra2020.10.18 22:25
Chyba sobie robisz jaja skoro twierdzisz, że BÓG ZARAŻA. Co za brak wiary!
Jan Radziszewski2020.10.19 0:24
PIEKŁO czeka i gore pamiętaj, że żaden sekretarz PZPR nikogo do NIEBA nie wprowadził
Anonim2020.10.18 16:25
Dożywocie dla tylko bydlaka. Klecha myśli ze wszystko mu wolno.
helena2020.10.18 18:40
a t o i d i !
andy2020.10.18 16:03
PiS pogrywa sobie z Kościołem lepiej niż komuna za PRL. Inna rzecz, że biskupów mamy marnych, nie bronią księży, nie bronią Kościoła. Za Kardynała Wyszyńskiego by to nie przeszło. A swoją drogą PiS-owi widocznie władza się już znudziła, więc dąży do swojej wyborczej klęski. Jego życzenie się spełni przy najbliższych wyborach.
verizanus2020.10.18 15:30
To już chyba totalitaryzm, chyba nawet socjaliści za tzw komuny tak daleko się nie posuwali?
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:39
Komuna Konfederacja to Jedna Ruska Racja
verizanus2020.10.18 17:25
To chyba zależy w czyim umyśle ;)
anatol2020.10.18 15:20
a czy biskup także potępi tego księdza?
katolicka detatyzacja Polski2020.10.18 15:40
Potepi. Kosciol Swiety zawsze popieral naukowa medycyne.
Jan Radziszewski2020.10.19 0:29
PIEKŁO czeka i gore pamiętaj, że żaden sekretarz PZPR nikogo do NIEBA nie wprowadził
Anonim2020.10.18 15:17
Czy to oznacza że już nie ma świętej Kasty? Niedługo będą jeszcze ścigać karnie księży homoseksualistów. Chory kraj za rządów PiS
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:41
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja
verizanus2020.10.18 17:26
Kasta jest tyle że nie święta. Wystarczy trzeźwo popatrzeć ;)
violencja2020.10.18 14:57
To jest walka z KK i naczelnik państwa na to pozwala. Podwójna moralność.Naczelnik chroni zwierzątka i ma jednocześnie krew dzieciaczków na rękach.Naczelnik nie lubi Giertychów/ja też , ale im nie szkodzę/.Tutaj chyba coś także jest na rzeczy.
katollcka deratyzacja Polski2020.10.18 15:42
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja.
violencja2020.10.18 20:46
Jesteś nudny.
Tom Bombadil2020.10.18 14:57
Paranoja ogarnia "ten kraj" w coraz większym stopniu. Kiedy wprowadzą batożenie katolików pod pręgierzami na placach za odmawianie Różańca?
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:43
Komunisci jednomyslnie popieraja zbrodniczego ksiedza,i nie dziwota.
Pet2020.10.18 14:26
A to pan Franciszek P. nie podlega pod nasze tzn polskie prawo?
Michał Jan2020.10.18 15:37
"Pan Ksiądz" podlega prawu ("pod prawo" to raczej jakiś żargon) polskiemu. Sąd własnie rozstrzygnie, czy obwiniany jest zgodnie z prawem, czy z widzimisię rządowym, jak to jest w przypadku nakazu noszenia zasłoniętych ust i nosa.
Olej2020.10.18 14:01
Jutro proces księdza za przekroczenie limitu wiernych na mszy. A tymczasem inni ci z bardo wysoka wychodzą na wolność i rżą aż ziemia drży. My ludek Boży patrzymy kiwając głowami, myśląc jak długo jeszcze ? Jesteśmy społeczeństwem spacyfikowanym biernie cofającym się pod kolejnymi absurdami rzeczywistości nam strojonej durnym prawem i panoszącą się głupotą urzędników. Pełno gałganów i rewizorów, wszechobecnych w naszym codziennym życiu.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:56
Jestes prowokatorem komunistycznym.
voytek2020.10.18 13:37
1. Kiedy zamknięcie kościołów, celem ochrony najbardziej narażonych na zachorowanie na covid grup społecznych ? 2. Czy rząd będzie na tyle odważny aby wprowadzić zakaz poruszania się w okresie święta 1 listopada, celem minimalizacji 1) ilości zachorowań na covid 2) ilości wypadków samochodowych związanych ze wzmożonym ruchem na i z cmentarzy ? odpowiedź na 1. nigdy 2. oczywiście że nie bo kościelne lobby za nic ma Wasze zdrowie, ważne żeby kasa się zgadzała.
Jerzy2020.10.18 13:54
przygłupie - jedynie co sobie możesz zamknąć to twą lewacką mordę pokrytą kilakami (po mamusiu)...
Voytek2020.10.18 13:59
Jerzy a może merytorycznie ? Co prawda w oczy boli ?
Jerzy2020.10.19 6:23
Jak prawda - lewaka nienawidzącego Kościół? Skoro jest rozdział Kościoła od Państwa to co jakieś lewackie ścierwo ma do tego ile osób jest w kościele? Nie chodzisz, kmiocie, to się nie interesuj. Zwykły masoński kundelek który nie może znieść, że ciągle są tacy co wierzą...
jak to mozliwe2020.10.18 15:10
ze do tej pory nie zamknieto z powodu kwarantanny zadnego marketu,a jest ich tysiace w polsce?czy pracownicy,czego im zycze,sa odporni na covid?
Voytek2020.10.18 16:16
Nie wiem dlaczego nie zamknięto żadnego super/hiper-marketu, tak samo jak nie słyszałem żeby zamknięto jakiś kościół z tego samego powodu. Wiem jedno, obecnie kościół jako budynek jest miejscem do którego w przeważającej części uczęszczają osoby najbardziej narażone na ciężki przebieg Covid - i to ich Państwo Polskie, administracja rządowa powinna chronić, właśnie zamykając kościoły na czas pandemii. A w kraju mamy - zamykanie siłowni, sal fitness, pływalni - miejsc gdzie osób w wieku powiedzmy 50+ jest zdecydowanie mniej (procentowo) niż na mszach świętych. I to pokazuje - jak dba o nas obecny rząd i jak wysoko cenią sobie zdrowie swoich podopiecznych hierarchiowie KK.
Michał Jan2020.10.18 20:20
Zamknięto kościół. Bo w domu zakonnym ktoś się pojawił z podejrzeniem.
Wojtek Polak2020.10.18 15:57
głupcze udajesz mądralę a jesteś tylko głupkiem więc nie wypowiadaj się na temat kościoła bo nie masz zielonego pojęcia pozamykaj sobie lidle i biedronki albo dark-room-y.
Voytek2020.10.18 16:18
To właśnie ja mam rację - chronić starszych i chorych - o to chodzi. Kościoły to miejsca gdzie na małej powierzchni, na mszach świętych gromadzi się olbrzymi odsetek osób starszych+schorowanych. Oderwani od rzeczywistości rządzący (liczący na poparcie KK) i hierarchowie KK (co tam życie ludzi, kasa zgadzać się musi) za nic mają zdrowie Polaków.
Wojtek Polak2020.10.18 13:32
zakazy nakazy nad używanie władzy wyjdzie rządzącym bokiem jak 5 Kaczyńskiego. biedronki lidle całą dobę a kościoły z ograniczeniem małe i średnie firmy do zlikwidowania. w europie obostrzenia wprowadzające strach i terror a na Białorusi rządy na pasku banksterów nawołują Białorusinów do zniszczenia rządu. i tym samym pozwolenia na rozgrabienie Białorusi jak Ukrainy. ciekawi mnie jedno o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? czy o wprowadzenie kryzysu wywołanego przez pazernych banksterów a morze o ogromną globalną kradzież na ludzkości przez tz starszych i mądrzejszych?
Anonim2020.10.18 13:40
Chodzi o to - wywołać kryzys, chaos, anarchię, ukazać, że rządy sobie nie radzą i są idiotami, a później ludzie sami będą witać rząd światowy, który zaprowadzi pokój, dobrobyt i powszechną szczęśliwość. I wówczas pojawi się Antychryst, Lucyfer, któremu wielu się podporządkuje tak będą otumanieni. Wszystko wskazuje, że wchodzimy w ostatni etap dziejów świata. Niestety.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:53
Komuna z Konfederacja prowadza wojne hybrydowa dla Rosji.
Świadomy2020.10.18 13:28
3 najciekawsze informacje na świecie. 1) Mamy duszę. 2) Reinkarnacja istnieje. 3) UFO przylatuje na Ziemię.
Anonim2020.10.18 13:28
A tymczasem z podatków finansujemy wszyscy zbrodnię aborcji i In-Vitro. Tu władza nasza tak dbająca o nasze życie nie widzi problemu.
voytek2020.10.18 13:45
Tymczasem z naszych podatków finansowane jest nauczanie religii w szkołach, dofinansowywana jest działalność Kościoła Katolickiego - Fundusz Kościelny, tymczasem samorządy oddają z 99% bonifikatą działki pod budowę kolejnych kościołów, nie zwracając uwagi na głosy mieszkańców (https://bezprawnik.pl/kosciol-w-szczecinie/).
Anonim2020.10.18 13:52
Fundusz jest dlatego bo komuna ukradła majątek KK jak i wszyscy kolejni zaborcy. A majątek był często darowiznami wiernych. Naucz cię historii ale nie tej, którą pisał Lenin.
Voytek2020.10.18 13:58
Tylko że jak komuniści po II WŚ wywłaszczali polskich właścicieli ziemskich to jakoś ludzie Ci/ich spadkobiercy nie mogą walczyć o odszkodowanie. Poza tym Fundusz Kościelny to pikuś bo ok. 150 mln zł z około 2 mld, które co roku uległy rząd polski (ale podobno wstajemy już z kolan) przekazuje KK.
Michał Jan2020.10.18 15:27
Wolałbyś, żeby kościoły wyprocesowały sobie zrabowaną własność?
Voytek2020.10.18 16:11
Tak, ale z pełną konsekwencja tj. 0 środków z publicznej kasy na nauczanie religii, zero specjalnego traktowania katolickich szkół wyższych, płacenie podatków od nieruchomości wg. realnych stawek a nie ze stawką 0 %, brak zwolnienia od podatku przy darowiznach/spadkobraniach, pełna odpowiedzialność finansowa KK jako organizacji za postpowania księży, zakonników, pełna podległość pod państwową jurysdykcję i mógłbym tak jeszcze dalej. Myślę że od początku lat 90tych ta kasa by się zwróciła.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:51
Komuchy znowu podnosza reke na kulture polska.
przykre2020.10.18 13:28
Opór społeczny wobec obowiązkowego noszenia maseczek jest słuszny. To , że władza nie bardzo radzi sobie z tym wirusem to w zasadzie jej problem i nie uzasadnia to tak dalekiej ingerenji w prawa obywatelskie tym bardziej , że można było inaczej izolacja osób starszych, schorowanych zapewnienie im dostępu do specjalnych masek z filtrami wychwytującymi wirusy zamiast obowiązku noszenia brudnych szmatek ,które przed niczym nie zabezpieczają, zapewnienie fachowej opieki medycznej a reszta Społeczeństwa osoby zdrowe, młode cóż odporność populacyjna i tak ten wirus nie zniknie i wszyscy kiedyś raczej będą mieli z nim kontakt no chyba, że ktoś tu myśli o jakiś obowiązkowych szczepieniach ale tu protesty społeczne pewnie będą znacznie większe bo nikt rozsądny nie da raczej sobie wstrzykiwać jakiś niesprawdzonych medykamentów wyprodukowanych przez międzynarodowe koncerny, gdzie odpowiedzialność za powikłania jest w zasadzie żadna.Nie spowdziewałem się , że Rząd PIS okaże się się tak uległy wobec pewnych środowisk medycznych , że nie bardzo będzie potrafił mieć swoje zdanie w tak istotnych sprawach. Lekarze powinni leczyć a to Rząd powinien rządzić i podejmować odważne decyczje a nie na odwrót żeby to medycy kreowali polityke Państwa.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:49
Putinowska Konfederacja morduje Polakow z czystej nienawisci.
Suweren2020.10.18 13:21
Taki martwy przepis znalazłem, może to dlatego: 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. To art. 32 z takiej małej broszurki, która PiSowce w ręce parzy. Nazywa się Konstytucja RP.
Ty Adaś,2020.10.18 13:26
a dlaczego, łachudro stosujesz PRL-wskie metody u siebie na blogu? No nie myśl łachmyto stoliczkowy, że nie wiem KIM jesteś?! "Krakusie, Antku ..." Spierrdalaj do siebie!
Suweren2020.10.18 13:31
Nie mam bloga, ale widzę, że u ciebie po stremu. Przy okazji jesteś żywym dowodem na potrzebę edukacji seksualnej. Szczególnie części dot. antykoncepcji. Narta, popaprańcu!
Spierrdalaj do siebie!2020.10.18 13:33
Co po polskiemu nie rozumiesz?!
Suweren2020.10.18 14:05
Ależ rozumiem... tylko dlaczgo miałbym usłuchać kogoś takiego jak ty - to raz, a dwa to jestem u siebie. I to od 35 lat z roczną przerwą na naukę za granicą. Poza tym mówią, że jak kogoś Bóg chce pokarać, to mu rozum odbiera. Zastanaiam się więc, co aż tak obrzydliwego w swoim życiu zrobiłeś, że ci wszystkie klepki wypadły.
Polak2020.10.18 12:43
I co w tym dziwnego? Sekciarze nie są zwolnieni od przestrzegania prawa, zwłaszcza gdy ich działalność bezpośrednio zagraża społeczeństwu.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:46
Komuna zawsze klamie i bruzdzi.
Polak2020.10.18 18:39
A jednak tym razem komuniści z pisowskiej mafii zachowali się prawidłowo nie broniąc szamana przed zarzutami.
Basta2020.10.18 12:41
rasta!
Kasta2020.10.18 12:26
basta!
Proboszcz2020.10.18 12:26
Dura lex sed lex.
Ede faecam, Iudaeum!2020.10.18 13:31
Futue te ipsum!
Albert2020.10.18 12:20
Nikogo nie obchodzą jakieś kościelne regulacje. Prawo krajowe jest nadrzędne wobec grupki fanatyków wyznających swoje śmieszne zabobony. Kleruch złamał prawo i poniesie konsekwencje.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 15:45
Znowu ta zydowska chucpa komuchow.
bezrozumny katolicki tłum2020.10.18 12:16
°
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.18 12:00
no i dobrze! trzeba skończyć z bezkarnością kleszych pedofilów!
Anonim2020.10.18 12:09
Bezkarność internetowych obsmarowywaczy błotem też się skończy , poczekaj.
Steve2020.10.18 12:53
Chamstwo kretynów też się skończy!
Jan Radziszewski2020.10.19 0:32
PIEKŁO czeka i gore pamiętaj, że żaden sekretarz PZPR nikogo do NIEBA nie wprowadził