13.11.19, 15:40

Proaborcyjna fundacja sponsorem konferencji w Watykanie

Watykańska konferencja „Redukcja strat i marnowania jedzenia” odbywająca się w dniach 11-12 listopada w Casina Pio IV pod auspicjami papieża Franciszka i Papieskiej Akademii Nauk, jak informuje portal Church Militant, była sponsorowana przez Fundację Rockefellera. Fundacja Rockefellera jest znana z finansowani inicjatyw proaborcyjnych, promowania aborcji i agendy LGBT.

W sympozjum wzięli udział mówcy także z innych organizacji proaborcyjnych, m.in. z Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Nestlé, firmy „ostatnio krytykowanej za wykorzystanie linii komórkowych z abortowanych płodów, by testować sztuczne stymulatory smaku”. Nie zabrakło przedstawicieli alarmistycznych ugrupowań ostrzegających o zmianach klimatu, takich jak np. GreenFaith.

Broszura konferencji przytacza przemówienia papieża Franciszka, w którym – nawiązując do polecenia Chrystusa, by pozbierać odpadki po nakarmieniu tłumów – potępia marnowanie jedzenia, mówiąc: „Wyrzucanie jedzenia oznacza wyrzucanie ludzi”. Jak zauważa Jules Gomes z Church Militant: „Krytycy pytają, jak Watykan może pozwolić na sponsorowanie konferencji przez organizacje, które wyrzucają jako odpady najbardziej bezbronne istoty ludzkie?”.

Eward Pentin, który wyjawił finansowanie Panamazońskiej Sieci Kościelnej przez inną organizację proaborcyjną – Fundację Forda, w komentarzu dla Church Militant powiedział: „Takie podejście otwiera Watykan na krytykę, ponieważ sprawia wrażenie, że nie wierzy on tak naprawdę w naukę Kościoła o tak poważnych sprawach, jak aborcja, ale postrzega ją jako jedną spośród wielu moralnych kwestii i na równi z troską o środowisko”.

Mówiąc o współpracy z proaborcyjnymi gremiami Pentin dodał: „Wydaje się, że [Watykan] mówi: Marnowanie jedzenia jest tak ważnym zagadnieniem, że zapomnimy o waszych poglądach na aborcję i ideologię gender, byśmy mogli z wami współpracować w tej sprawie. Wielu katolickich wiernych tego nie kupi”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Gabriel2020.05.27 13:04
Frondo, przekonałaś mnie. Najwyższy czas wypisać się z tego podłego Kościoła.
Reytan2019.11.13 19:05
Hanba tym,ktorzy nie odrozniaja ludzi od Kosciola.
joemonstre2019.11.14 11:25
Niektórzy bardzo sprytnie manipulują tymi pojęciami.
AB2019.11.13 18:33
Dla Watykanu cel uświęca środki.Takie działania wołają o pomstę do nieba! Dobry Panie Jezu, oczyść Swój Kościół!!!
vladek2019.11.13 17:55
Kpina. Ale napisano, że apostazja zacznie się od samej góry. Kiedyś historia nazwie Bergoglia antypapieżem Franciszkiem Apostatą.
emigrant2019.11.13 18:17
Nie historia - to sie dzieje teraz. TO OD PIERWSZEJ CHWILI JEST ANTYPAPIEZ APOSTATA. Przy milczeniu prawie 6 tys. katolickich biskupów. Pytanie: Po co wiernym biskup, który nie chroni stada?
Marek2019.11.13 16:02
Wbrew pozorom pieniądze śmierdzą.