08.07.20, 15:30Fot. screenshot - TVP Info

Prezydent: Wreszcie żyjemy w Polsce bezpiecznej militarnie

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami Białej Podlaskiej, gdzie zachęcał mieszkańców do oddania głosu w II turze wyborów. W swoim wystąpieniu prezydent poruszył sprawę bezpieczeństwa militarnego Polski. Podkreślił, że to, iż dziś Polska jest o wiele bezpieczniejsza niż pięć lat temu, pozytywnie wpływa również na polską gospodarkę.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał na spotkaniu w Białej Podlaskiej, że 12 lipca wspólnie zadecydujemy o tym, jaka będzie przyszłość naszego kraju. Dlatego zachęcał, aby wziąć udział w wyborach oraz pomóc tym, którzy mają trudności np. z dotarciem do lokalu wyborczego:

- „Nasze dzisiejsze spotkanie ma ogromną wagę dla naszej przyszłości. W niedzielę II tura wyborów. W niedzielę 12 lipca wszyscy zdecydujemy o tym, jaka będzie przyszłość Polski. Przyjechałem prosić państwa, byście do tych wyborów poszli, wzięli w nich udział, przekonywali wszystkich, żebyście pomagali dotrzeć do lokalu wyborczego wszystkim, którzy mają z tym problem, by pomóc tym, którzy chcą oddać głos, a mają z tym problem” – apelował.

Dodał, że od tych wyborów zależy, czy Polska będzie się dalej rozwijała, rosła w siłę i będzie państwem bezpiecznym. Zwrócił uwagę, że dziś, po pięciu latach jego prezydentury, Polska jest pod względem militarnym znacznie bezpieczniejsza niż była przed objęciem przez niego urzędu prezydenta:

- „Dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, że pod względem militarnym jesteśmy znacznie bezpieczniejsi, niż wtedy zanim objąłem urząd prezydenta. Cieszę się z tego, bo to sprzyja rozwojowi gospodarczemu” – mówił Andrzej Duda.

- „To ja dziękuję za wsparcie, że wspieraliście tę politykę. Dzięki temu, że Polska jest militarnie bezpieczna, mimo tego, co dzieje się na Ukrainie, Polacy czują się chronieni. Także do Białej Podlaskiej wojsko wraca po 20 latach. By byli tu polscy żołnierze” – dodał.

Poza budowaniem bezpieczeństwa militarnego, prezydent zwrócił uwagę na codzienne bezpieczeństwo Polaków. Zwrócił przy tym uwagę na przywracanie komisariatów policji, modernizację służb mundurowych i modernizację straży pożarnej. Zadeklarował też, że podejmie wszelkie starania, aby wprowadzić dodatek do emerytury dla strażaków OSP:

- „To także bezpieczeństwo codzienne, wracające komisariaty policji, modernizacja służb mundurowych, modernizacja straży pożarnej. Będę czyni wszystko by długoletnia służba czynna w OSP znalazła swoje odzwierciedlenie także w stosownym dodatku do emerytury. To ważne, by premiować tych, którzy przez lata służyli ojczyźnie” – powiedział.

- „Ta służba musi być doceniona i jest doceniona, chociażby poprzez nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Sam walczyłem o to, by rząd przeznaczył jeszcze większy budżet na te samochody. Ciesze się, że proces ten postępuje. Tak powinniśmy działać także na przyszłość” – dodał.

Andrzej Duda odniósł się też do kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Podkreślił, że aby go pokonać, należy postawić na „mądry rozwój polskiej gospodarki poprzez inwestycje”:

- „Podjęliśmy razem z rządem odważne i poważne decyzje. Stworzyliśmy tarcze antykryzysowe, by pomóc przedsiębiorcom, by przetrwały ich firmy i miejsca pracy. Tylko tutaj, do firm trafiło ponad 93 mln złotych, by praca nadal była, rodzina mogła funkcjonować normalnie, byśmy mogli dalej działać i się rozwijać” – zwrócił uwagę prezydent.

- „Dane gospodarcze wskazują, że wychodzimy z kryzysu, zmniejsza się deficyt budżetowy, wpływy z podatku wracają do normalności. To nasz sukces. Ocaliliśmy miejsca pracy” – podkreślił.

Zaznaczył, że aby dalej skutecznie wychodzić z kryzysu, potrzeba zgodnej współpracy prezydenta z rządem:

- „To się stało dzięki poważnemu podejściu, dzięki odwadze i odpowiedzialności. Wszystko robiliśmy w porozumieniu, by te rozwiązania były jak najlepsze. Ja jako prezydent nie tylko włączałem się w te prace, ale także akceptowałem je na koniec swoim podpisem. Chciałbym, żeby w Polsce nadal tak działano przez najbliższe lata. Potrzebujemy tutaj zgodnego działania. Nie są nam potrzebne awantury między rządem a prezydentem. Potrzebujemy nowych, prospołecznych działań, mądrych działań progospodarczych, by polskie sprawy były mądrze prowadzone”.

kak/wPolityce.pl, Twitter

 

Komentarze

aas2020.07.9 14:04
Będzie bezpiecznie militarnie, jak będziemy uzbrojeni po uszy na wzór szwajcarski. Każdy ma w domu broń długą i jest przeszkolony wojskowo. Inaczej żadne "Kraby, "Wisły, "Pilice" ,Narwie" i inne baterie rakietowe nie pomogą. Dobrze, ze mamy WOT. Mało kto wie (i dziwię się, że to nie jest nagłaśniane), że małą Słowenia obroniła się przed atakiem doborowych, pancernych jednostek serbskich z Ludowej Armii Jugosłowiańskiej (czy jakoś tak) wysłanych z Belgradu na początku wojny na Bałkanach, przy pomocy swoich wojsk OT i lokalnej ludności słoweńskiej. Taka współpraca kompletnie sparaliżowała ruch tych kolumn i Serbowie musieli się poddać!! I tam już więcej nie dochodziło do walk zbrojnych i masakr ludności cywilnej, jak to było w innych częściach dawnej Jugosławii. Ale tu w Polsce to może nie wystarczyć. Ale u nas WOT mogą nie wystarczyć, bo ruscy mają Specnaz, a to są mordercy. Wystarczy poczytać książkę Wiktora Suworowa pod takim samym tytułem. Zostaną zrzuceni na spadochronach w okolice celów, albo przerzuceni drogą morską po wcześniejszy, zdobyciu państw bałtyckich. Zapolują najpierw na jednostki sztabowe, baterie rakietowe, , w tym w Radzikowie, radary, lotniska etc. Dlatego postuluję o rozważenie wariantu szwajcarskiego. 2 razy się zastanowią, zanim się ruszą z miejsca. Chyba, że nacisną guzik z bombą A. Ale na to już siły nie ma.
robaczek 2.02020.07.9 9:47
hahahahahhaa TAK JEST!!! mamy smiglowce, lodzie podwodne, samoloty.... a nie zaraz to nie ten kraj. MY MAMY WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ANTOSIA XD hihihihihihii ludzie...................... no żałosne to już jest tak, że....... eh. dziadzki dziadki ,
5032020.07.9 8:24
Wyjątkowo, przed wyborami Putin nie chce nas zjeść. Poczciwy jak koronawirus.
Ciekawy2020.07.9 8:07
Bo kupujemy broń do której maja dostęp tylko Amerykanie i żaden polski debil jej nie dostanie
Gleen2020.07.9 7:20
Mamy niewidzialne helikoptery i okręty podwodne o których się mówi od lat. Nikt ich nie widział ale one są.... gdzieś na pewno są. Zresztą zawsze można wyciągnąć jakąś relikwię i zadać przeciwnikowi ogromne straty
des2020.07.9 7:04
POLAKU PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
Zenek_Atom2020.07.9 1:15
"to nie mógł być WOT bo trwało dłużej niż weekend" nie wiedziałem, że WOT pomagał przy skutkach pandemii tylko w weekendy, czy jak nas zaatakują ci groźni Niemcy to też będą nas bronić tylko w weekendy?
Roman2020.07.8 22:15
Po co on to mówi ? Przecież wszyscy wiedzą, że sprzęt polskiej armii jest w ruinie.
ladychapel2020.07.8 22:03
Dlaczego córka prezydenckiej pary, odbywa staż w kancelarii prawnej w Londynie?
Darek2020.07.9 7:16
Bo w tym kraju rządzony, przez jej ojca nie ma pracy dla ludzi z jej wykształceniem, więc musiała emigrować.
MaxFiend2020.07.8 20:11
Tak jest. Żyjemy w Polsce z "silną" marynarką, lotnictwem i wojskami lądowymi nadającymi się, co najwyżej, do przedstawień militarnych grup rekonstrukcyjnych :-D
Czyżby w końcu przeforwardowali wam te2020.07.8 18:17
kody serwisowe do "jaszczembi" ?
Klapaucjusz2020.07.8 18:01
Jak w 1939. Główni wrogowie Polski to znów Niemcy i Rosja, ale my jesteśmy silni, zwarci, gotowi i mamy najlepszą kawalerię świata oraz WOT. Sojusznik za wodą nie zawacha się umrzeć za Gdańsk, a jeśli nie za Gdańsk (bo tam wstrętna Dulkiewicz rządzi), to prznajmniej za Warszawę, a conajmniej za Żoliborz.
Klapaucjusz2020.07.8 19:56
Zapomniałem dodać, że sojusznik za wodą to nasz jedyny sojusznik. Do pozostalych sojuszników odnosimy się z pogarda i wyższością - Ojczyzna JP2 nie zadaje się z byle kim!
"zawacha"?2020.07.8 21:58
bulu muj bulu - głosój na mnie
Klapaucjusz2020.07.9 0:06
Jak mówił Mark Twain: “Truno podziwiać człowieka, który zna tylko jeden sposób na przeliterowanie każdego słowa” Ale cieszę się, że oprócz mojej ortografii z resztą argumentów się zgadzasz!
Jan2020.07.8 17:18
Niemcy przestają się ukrywać. Otwarty atak Faktu na Polskę i jej prezydenta. Skandal, który będzie miał olbrzymie konsekwencje. Za wszelką cenę nie chcą dopuścić do wzrostu rangi Polski. Tusk już trzyma pejczyk w ręku i szykuje się do założenia Polsce niemieckiego wędzidła.
Urszula2020.07.8 18:22
Gdzie ten atak i czym atakują? Katiuszami?
Kołchoz "katolicka kretynizacja polski "2020.07.8 16:50
ponownie rekrutuje. Witamy hooya żydowskiego, człona B'nai B'rith - Loża Izrael. Spełnia kryteria; nienawidzi polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.8 16:39
Prezydent, uzależniony od partii, nie potrafił zyskać samodzielności w sprawach strategii obronnej. Polityka modernizacji prowadzona jest wycinkowo, chaotycznie i jest podporządkowana partyjnym interesom. Życzliwość prezydenta Trumpa, którą tak szczyci się Andrzej Duda opłacą polscy podatnicy. Ceną jest zakup bardzo drogich systemów uzbrojenia bez rzeczywistego przetargu i korzyści wynikających z offsetu
Topek2020.07.8 16:25
Cicha umowa trampa z Merkel Polska będzie tarczą obronną dla Niemiec no bo przecież i tak już nic nie znaczy i jest już tylko w Europie w du-de kopana
AAAtomek2020.07.8 16:18
2015 - Andrzej Duda wybrał w Milówce do Biedronki, złapał koszyk i kupił: cukier, mleko, olej, margarynę, sok, ser, jajko z niespodzianką, jaja i chleb. Zapłacił 37,02 zł. 2020 - Andrzej Duda zapłaciłby dzisiaj za cukier, mleko, olej, margarynę, sok, ser, jajko z niespodzianką, jaja i chleb: 46,53 zł. Czyli o 25,68 % więcej. Dziękujemy ci PiS i Dudo za podwyżki i inflację!
SraTomek - znamy cię trollu !!2020.07.8 16:37
Waliłeś takie teksty płatny trollu już 5 lat temu. Teraz znowu płacą za wrogą propagandę przeciw PiS ? Pamiętamy Cię od 5 lat imbec....
buk homar obczyzna2020.07.8 16:52
Szabes idzie. Jutro muszę kupić kaszankę. Koszerną oczywiście. A jakbym ją kupił m-c wcześniej to bym może i grosza zaoszczędził. Wszystko to przez Prezesa!
Trzeba było nauczyć się oszczędzać wcześniej2020.07.8 18:23
Wtedy miałbyś nie jedną ale trzy halabardy (ang. halberd)
Silna Konfederacja2020.07.8 16:16
Nie głosujmy na Dude, to nie w naszym interesie słaby PiS silna Konfederacja gdy Kaczyński odejdzie PiS się rozpadnie a Konfederacja będzie rosła w siłę
Silna Konfederacja2020.07.8 16:33
głosuje tylko za petro-kopiejki i szekle.
ladychapel2020.07.8 16:14
"Przez pomysł Dudy np. sierot nie będzie mogła adoptować ciotka, która jest lesbijką"... Lepszy sierociniec....
Tylko Konfederacja2020.07.8 16:13
Nie głosujmy na Dudę to nie w naszym interesie, nie popełnijmy tego błędu co LPR i Samoobrona! W naszym interesie jest osłabić populistyczny PiS by Konfederacja rosła w siłę! Kaczyński jest bezwzględny zniszczy każdą konkurencję
ladychapel2020.07.8 16:14
Konfederaci to skinole, ktore fleyersy na gangole pozamienialy, glany na trzewiki a na lysych glacach nutrie jak Bosak pozapuszczali
Anonim2020.07.8 15:55
Mam nadzieję, Panie Profesorze Bartyzel, że dzień 14 lipca 2020 roku, podliczenie głosów, oficjalne ogłoszenie wyników, zapisze się złotymi zgłoskami w historii Europy i świata!
Michał Jan2020.07.8 15:36
Jesteśmy nie tylko bezpieczni militarnie, ale nawet nasi sąsiedzi drżą przed naszą armią. Szczególnie mieszkańcy czeskiego Pielgrzymowa, których nawiedzili nasi niezbyt obyci z mapami wojacy.
5032020.07.8 15:46
Źle to wróży, bo co się wydarzyło niedługo po zajęciu Zaolzia, powszechnie wiadomo ;)
pochwal się wiedzą2020.07.8 15:54
"...co się wydarzyło niedługo po zajęciu Zaolzia, powszechnie wiadomo" - No co się matłoku wydarzyło?
5032020.07.8 16:02
Zajęcie Zaodrza :)
to niewiele2020.07.8 16:07
"Zaodrze" to tylko kawałek Opola
Michaś -Stasiu matołku,2020.07.8 15:51
ani słówka o kodach do F16? .
Michał Jan2020.07.8 16:06
Widzisz tu jakiś kontekst, nieumiejący się przedstawić matołku?
zawstydziłeś mnie2020.07.8 16:10
Jestem Aga Dziedzic 🧡🌈
O Adze Dziedzic możesz sobie pomarzyć2020.07.8 18:26
oglądając te swoje "videos".
AAAtomek2020.07.8 16:08
To był chyba WOT? Nawet harcerze są bardziej obcykani z GPS-ami i mapami?
Michał Jan2020.07.8 19:50
Niestety, trwało to dłużej niż przez weekend, więc nie mógł to być WOT.
Michał Jan2020.07.8 15:34
Innymi słowy: socialismo o muerte!