Prezydent spotka się z Kukizem. Chodzi o sędziów pokoju  - zdjęcie
04.02.21, 13:54Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Prezydent spotka się z Kukizem. Chodzi o sędziów pokoju

7

O godz. 12:45 prezydent Andrzej Duda spotka się jutro z Pawłem Kukizem, z którym omówi m.in. kwestię wprowadzenia instytucji sędziów pokoju. Prezydent rozpoczął współpracę w tym zakresie ze środowiskiem Kukiz’15 po ostatniej kampanii prezydenckiej.

- „W piątek o godz. 12.45 zaplanowane jest godzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Pawłem Kukizem” – poinformował PAP minister Błażej Spychalski.

Przychylnie o postulacie Pawła Kukiza prezydent Andrzej Duda wypowiadał się ostatnio w wywiadzie dla TVN24.

- „Być może, że właśnie powinna powstać na przykład instytucja sędziego pokoju, po to żeby częściowo odciążyć dzisiejsze sądy powszechne od orzekania w bardzo prostych sprawach, które można byłoby łatwo rozwiązać - w jakichś kwestiach prostych sporów sąsiedzkich, w kwestiach mandatowych” – stwierdził.

Prace nad tym projektem, jak przekazał, trwają już w Kancelarii Prezydenta. Podkreślił, że sprawa wiąże się z problemami natury konstytucyjnej, jednak reforma polskiego sądownictwa musi być kontynuowana.

Instytucja sędziów pokoju ma przyspieszyć postępowania sądów i poddać wymiar sprawiedliwości obywatelskiej kontroli. To jeden z głównych postulatów Pawła Kukiza. Goszcząc na antenie radia WNET polityk podkreślił dziś, że zarówno ze strony prezydenta, jak też ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dochodzą sygnały o pozytywnym stosunku do tej propozycji.

kak/PAP

Komentarze (7):

Dobromil2021.02.5 12:38
Kukiz zaśpiewa prezydentowi "Ksiądz proboszcz już się zbliża"
Ela2021.02.5 8:50
Wow, ale będzie impreza.
boy2021.02.5 8:21
PAD najwyższy czas spotkać się z najwyższym po dalsze dyspozycje ...
Foster2021.02.4 18:48
Sędziowie pokoju będą, ale wszyscy z Klubów Gazety Polskiej.
Alojzy Cedzidlo2021.02.4 22:34
lPoczytał bym z rozkoszą Panie/i " Foster " uzasadnienie . Dlaczego jak będą z G,P, to żle , lub jak nie będą to dobrze .
kibic2021.02.4 15:25
PAD upadł tak nisko, że spotyka się nawet z Kukizem !!! Proponuję PAD kolejne spotkanie z Lempart.
Alojzy Cedzidło2021.02.4 22:47
Mam podobne pytanie do ' kibica " jak do Fostera . Rad bym poczytać uzasadnienie do wpisu. Mam tylko jedną uwagę . Też nie we wszystkim zgadzam się z artysta Kukizem . Ba, mam zastrzeżenia do Jego zmiennych poglądów , ale do pani Lempart bym Go nie przyrównywał. To jak by porównać z wodą mineralną i wodą z Wisły poniżej Czajki . A PAD, jak piszesz, stara się być Prezydentem wszystkich Polaków .