Prezydent: Polegli za wolność, a ich krew nie poszła na marne  - zdjęcie
16.12.21, 18:17Fot. screenshot - YouTube (Prezydent.pl)

Prezydent: Polegli za wolność, a ich krew nie poszła na marne

13

– Nie poszła tamta krew na marne – trzeba powiedzieć, patrząc na dzisiejszą Polskę wolną, niepodległą, suwerenną, która rośnie w siłę z roku na rok – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w Katowicach podczas obchodów 40. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”.

Polegli za wolną Polskę – wskazywał. Jak dodał, tamten strajk przeciwko stanowi wojennemu, przeciwko zniewoleniu Polaków przez władze, która stanęła przeciwko całemu narodowi, nie był tylko strajkiem robotników, którzy oczekiwali lepszych warunków pracy, płacy i godnego życia.

– To był strajk o wolną Polskę, która będzie rzeczywiście niepodległa, suwerenna. Oni chcieli wolności, solidarności, gwarancji swoich praw i ich przestrzegania. Chcieli godnego życia w dużo szerszym tego słowa znaczeniu, niż tylko kwestia materialna. I za to polegli – zaznaczył Prezydent.

Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby uczcić pamięć tamtych poległych, żeby uczcić pamięć bohaterów tamtych dni – oświadczył Prezydent.

– Podkreślam jeszcze raz: także tych, którzy przeżyli. Aby oddać głęboki szacunek pamięci poległych, pamięci tych, którzy później pomarli, a walczyli. Aby oddać głęboki szacunek kombatantom i aby oddać głęboki szacunek wszystkim rodzinom górników, którzy wtedy tutaj postawili się komunie – podkreślił.

Andrzej Duda zaznaczył, że żony i dzieci bohaterów nie zapomną nigdy, że im ich odebrano.

Prezydent.pl

Komentarze (13):

Jak to "nie poszła na marne" ?2021.12.17 12:08
Dzisiaj znowu piijiii, bziuuu, piijiii, bziuuu, piijiii, bziuuu, piijiii, bziuuu, piijiii, bziuuu, piijiii, bziuuu - 6 Tupolewów zaryło w ziemię. Bo na Nowogordzkiej ktoś wykalkulował, że więcej poparcia stracą przez wprowadzenie przymusowych szczepień niż Polaków umrze na covid.
Anonim2021.12.17 8:28
ależ ten duda naoglądał sie mussoliniego ,już gada napuszony jak benito ,tylko jeszcze główke ogolić i bedzie 1 :1
Przekaz Dnia......2021.12.17 6:33
9 górników zginęło przez działania komuny. Dziś dziennie ginie pół tysica dziennie. Przez działania PiSu. Tamtych szkoda, żałujemy, obchodzimy ich śmierć. Tych dzisiejszych - pisowski rząd olewa i oczekuje na następnych 600 minus.
Kowalski - Anatol2021.12.16 20:36
Z tą dzisiejszą Polską - wolną , niepodległą i suwerenną to Pan Prezydent mocno przesadził. Jaka wolna , niepodległa i suwerenna skoro byle pajac z UE - jakiś asystent asystenta tupnie nogą a wolna , niepodległa i suwerenna w pas się kłania. A o Braciach Jarmułkowych i Polin zamiast Polska to lepiej w ogóle nie wspominać. Przykładów nie będę przytaczał bo jest ich zbyt wiele lecz tylko poproszę - MOŻE TAK CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ !!!
man.of.Stagira2021.12.16 19:16
Chodzi przecież NIE o to, że Pan Najsztub doprowadził do śmierci staruszki w kilka miesięcy po zdarzeniu zmarła w wyniku pogorszenia się stanu zdrowia po wypadku. Chodzi o to że SĘDZIA w polskim sądzie NIE zdołała ustalić z jaką PRĘDKOŚCIĄ staruszka weszła na jezdnię pod koła nadjeżdżającego swoim pojazdem Najsztuba!// W TYM WŁAŚNIE rzecz, że nadzwyczajna KASTA w TSUE to są kolesie tej SĘDZINY co to nie potrafiła ustalić prędkości z jaką 78-letnia staruszka weszła na PASY! 9 (dziewięciu) z tych "SĘDZIÓW" -1/3 (jedna trzecia) TSUE to są kumple z jedną partią związani i JEDNĄ myślą o UKŁADZIE w UE żyjący.// 16 grudnia 1981 roku zginęli górnicy w kopalni Wujek. Sędziowie "wolnej III-ciej RP" uznali, że nie ma związku między szyfrogramem w którym gen. Kiszczak pozostawiał użycie broni palnej dowódcom na miejscu akcji do swobodnej decyzji a tragedią w kopalni.// Po prostu 30.lipca 1996 roku sąd Rzeczypospolitej nie potrafił ustalić cyt. "z jaką prędkością 78.letnia N.N. weszła na pasy" TAKA nadzwyczajna KASTA.// Tu nie ma nic do śmiechu. Rozpirzą Was, Waszą córkę, Waszą żonę, matkę ojca na pasach i dostaną grzywnę ... W ZAWIASACH.// Zabijemy Was na pasach na oczach Waszych dzieci i CO nam zrobicie? Uh? ... STAN WOJENNY ... trwa ...
matis892021.12.16 19:10
Duda wygrałeś wybory tylko dzięki temu że obiecałeś Polakom brak szczepionkowej segregacji w pracy i wszędzie, brak szczepionkowego prześladowania, segregacji i pokazałeś się jako antyszczepionkowiec przy aborcyjnych, demonicznych szprycach.
jak nie skłamie to prawdy nie powie2021.12.16 19:07
kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać a te barany stoją tam i wierzą w te jego pisowski brednie
wiarus2021.12.16 18:55
patrząc na Maliniaka twierdzę ,że na marno ta krew przelana
janton2021.12.16 18:49
Duduś wtedy w pieluszki waliłeś -to nie pouczaj!!!!
Po 11 ...2021.12.16 18:47
W ten tragiczny dzień Duda miał 9 lat...
matis892021.12.16 18:34
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892021.12.16 18:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
CodziennieGinie500PolakówOdTerapiiMaskowej2021.12.16 18:32
Kukła Anżeja w górniczym skansenie. Żałobny dziadyga Kaczyński na środku drogi. Mamrotliwie bredzą, pieją farmazony, ględzą bzdetami. A w kraju drożyzna, inflacja, nędza, umieralnia.