Prezydent podczas święta SOP: Dziękuję za kolejny rok wykonywania obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej - zdjęcie
11.06.21, 20:25fot. prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP

Prezydent podczas święta SOP: Dziękuję za kolejny rok wykonywania obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej

9

- "Jest szczególnie ważne właśnie dla głowy państwa, aby móc w dniu Święta Służby Ochrony Państwa, święta funkcjonariuszy tej służby być i powiedzieć „dziękuję” za kolejny rok wykonywania obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej, co bardzo mocno podkreślam i co powiedziałem każdemu, wręczając dzisiaj odznaczenia. Dziękuję za wzorową służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej” – powiedział w dniu dzisiejszym podczas obchodów Święta Służby Ochrony Państwa prezydent Andrzej Duda.

W Belwederze Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach święta Służby Ochrony Państwa. – Jesteście zawsze na stanowisku, zawsze czujni i zawsze gotowi – mówił Prezydent RP do funkcjonariuszy.

Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu Prezydent podziękował funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom SOP za kolejny rok wykonywania obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej. – Jesteście państwo zawsze na stanowisku, jesteście zawsze czujni i zawsze gotowi. Dziękuję za to z całego serca i dziękuję najbliższym za to, że wytrzymują te trudy służby – mówił.

Jak podkreślił, ważnym punktem uroczystości jest nadanie nazw alei, budynków, placu i pomieszczeń ku pamięci funkcjonariuszy poległych na służbie. – Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, ważną nie tylko dla najbliższych, ale i etosu służby – dodał Andrzej Duda.
Zasłużonym funkcjonariuszom Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe. 

W uroczystości wzięli też udział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

 

mp/prezydent.pl

Komentarze (9):

Andy Semicki Rabin2021.06.13 15:54
Nie wydaje mi się, żeby te wielkie słowa w nazwie odzwierciedlały prawdę. Tak naprawdę powinni się nazywać "SOW" - Służba Ochrony Władzy. A Maliniak... jak zwykle serwuje gadki równie bombastyczne, co puste. Miętki prezio, miętka władza = słaba Polska. Ale, jak to mówią, z piasku bicza nie ukręci. Chazarstwo takie już jest.
Budyn spadaj2021.06.12 16:53
🦧🚬🥕
Ale dla Kaczora2021.06.12 8:34
są za miętcy. On wynajmuje prywaciarzy.
AAAtomek2021.06.11 23:07
Skoro wszyscy SOPowcy byli na gali, to oznacza, że Polska w tym momencie była bezpieczna?
Izydor2021.06.11 22:04
Ile samochodów rozje.bali?
AAAtomek2021.06.11 23:05
Więcej niż mniej?
jle_ffm2021.06.11 21:50
SOP jak każda powołana przez pisowskich antymidasów służba czy zawłaszczona instytucja jest do...no właśnie. Wystarczy tylko wspomnieć , że ci 'fachowcy' w ciągu krótkiego czasu od ich powstania rozbili kilkanaście aut.
Anonim2021.06.11 21:23
Pierwszy raz od wyborów widzę tego gościa. D upa nie prezydent
Kto niszczy celowo Polske2021.06.11 21:00
Jezeli sluzby wykonuja swoje obowiazki, to nasuwa sie pytanie, kto podpala 3xkopalnie strategiczne, kto podpala elektrownie? Cyzby sluzby wykonywaly swoje obowiazki? Skoro pis niszczy kulture finansujac "klatwa", czy przeznaczajac pieniadze przez Glinskiego na kołtuństwo w oczernianiu Polski?