06.07.20, 19:05Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Prezydent ostro o PO: Ich rządy trzaskały nasze państwo

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z wyborcami w Mniowie (woj. świętokrzyskie). W swoim wystąpieniu odniósł się do rządów Platformy Obywatelskiej, które ostro podsumował mówiąc, że „trzaskały nasze państwo”.

Na spotkaniu z mieszkańcami Mniowa ubiegający się o reelekcję prezydent podkreślał, że od 30 lat Polska jest wolnym i suwerennym państwem, a teraz ma szanse stawać się państwem silnym i zamożnym, dorównując w poziomie życia i rozwoju państwom Europy Zachodniej.

Andrzej Duda zwrócił jednak uwagę, że aby Polska mogła się rzeczywiście rozwijać, potrzeba odwagi i determinacji:

- „Ja nie chcę, żeby ktoś strzaskał nasze szanse rozwojowe. Ja nie chcę, żeby ktoś nam odebrał tą naszą możliwość rozwoju. Ja nie chcę, żeby ktoś nas cofnął o te pięć lat, a może i więcej, żeby ktoś nam znowu zabrał, żeby pozwalał nas okradać, tak, jak pozwalali nas okradać z 50 mld VAT rocznie. Ja nie chcę, żeby wróciła w Polsce taka polityka” – mówił.

Odnosząc się do rządów Platformy Obywatelskiej, ocenił, że były one dla Polski „niszczące, trzaskały nasze państwo”.

- „To już nigdy nie może wrócić” – podkreślił.

Andrzej Duda wskazał, że ostatnie pięć lat to wyjście 1,2 mln Polaków ze skrajnego ubóstwa i zredukowanie biedy wśród dzieci o ponad 90 proc. Zadeklarował, że tę politykę chce kontynuować:

- „Dzisiaj bezrobocie nadal jest niskie, dużo niższe, o połowę niższe niż było w 2015 roku, kiedy kończyły się rządy PO, której wiceprzewodniczącym jest dzisiaj mój konkurent (w wyborach) Rafał Trzaskowski” – przypomniał.

- „Oni chcą wrócić do władzy, ale to jest szkodliwe dla Polski, bo oni już pokazali, co potrafią przez osiem lat i poza wspieraniem wąskich grup, to nic nie potrafią” – dodał.

Podkreślił też, że od kiedy udało się wreszcie zmienić władzę, młodzi ludzie zaczęli wracać z zagranicy.

Urzędujący prezydent zapewnił, że jest gwarantem polityki prorodzinnej i propaństwowej. Zadeklarował, że jeżeli otrzyma szansę bycia prezydentem przez kolejną kadencję, będzie podtrzymywał wprowadzone przez rząd PiS różnego rodzaju programy wspierające rodzinę:

- „Mówię absolutne nie zwijaniu Polski, mówię absolutne nie likwidacji. Mówię tak ambicji, mówię tak budowie, mówię tak rozwojowi i dlatego proszę państwa o wsparcie. Wierzę w to, że państwo chcecie tego samego, że chcecie, żeby nasz kraj się rozwijał, żeby Polska stawała się zamożniejsza, coraz bezpieczniejsza i coraz silniejsza” – apelował.

kak/PAP

Komentarze

Walter2020.07.7 13:45
Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków" - napisała w oświadczeniu Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. To reakcja na wypowiedź prezydenta Dudy na temat szczepień. Wczoraj podczas zorganizowanej przez TVP debaty w Końskich prezydent Andrzej Duda stwierdził, że "absolutnie nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych".
Antoni.s2020.07.7 12:08
Trynkiewicz na ministra spraw dziecka!
antoni.s2020.07.7 12:04
A od pięciu lat w nim dudni.
nico2020.07.6 23:14
Super debata.Duda wygrał, nie wiem czemu Trzaskowski się nie odzywał ? A tak na poważnie to co robi TVP to cyrk za nasze podatki
"Wasze" państwo?2020.07.6 21:22
Niedoczekanie.
503🏴‍☠️2020.07.6 20:06
Kto mu te suchary wymyśla? Strasburger?
dee2020.07.6 19:22
NARODOWCY, WYBORCY PANA BOSAKA WZYWAJĄ DO GŁOSOWANIA NA A. DUDĘ. Zobacz spot, PRZEKAŻ DALEJ WSZYSTKIM ZNAJOMYM. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=bHFvJXDHMvQ&feature=emb_logo
Panie Prezydencie Duda,2020.07.6 19:15
ułaskawienie kontrowersyjnego skazanego podczas kampanii wyborczej BYŁO KARDYNALNYM BŁĘDEM ! Bez względu na okoliczności. Dał Pan opozycji "broń" którą to opozycja, najprawdopodobnie, Pana pokona. Niestety. Osobiscie nie znoszę żadnych ułaskawień, i tak dostają o wiele za niskie wyroki.
man.of.Stagira2020.07.6 20:06
Spox człowiek. Nie bój żaby, żaba w wodzie NIE bodzie. Andrzej Duda TO się UDA!..
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 19:14
stop pedofilii i ich obrońcą! PADofil wyPADalaj w PiSdu!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱🌈2020.07.6 19:21
To ja Lesiu Keller-Krawczyk uwielbiam chłopczyków, szczególnie latem na basenach, w krótkich spodenkach w tramwaju jak siedzą, że siusiaka widać. Jestem dumnym LGBT! 🌈
man.of.Stagira2020.07.6 19:14
Chwała Wielkiej Polsce! #mimowszystkoduda
Izydor2020.07.6 19:12
Adrian prosimy jeszcze jakąś dykteryjkę. Nie ma to jak sucharek na dobry początek tygodnia.