Prezydent: Musimy chronić klimat, ale rozsądnie - zdjęcie
10.02.21, 17:46Fot. Aleksander Zieliński, via: Flickr CC 2.0

Prezydent: Musimy chronić klimat, ale rozsądnie

7

W Juracie zakończył się dwudniowy szczyt Grupy Wyszehradzkiej, którym zainaugurowano obchody 30-lecia współpracy. Z prezydentami Czech, Słowacji i Węgier Andrzej Duda rozmawiał m.in. na temat polityki energetycznej.

Na kończącej szczyt, wspólnej konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda przypomniał, że Grupa Wyszehradzka została powołana, aby dzięki współpracy szybciej zbliżyć się do Europy Zachodniej pod względem gospodarczym, ekonomicznym i politycznym, a także wzmocnić bezpieczeństwo poprzez udział w NATO.

Na zakończonym szczycie prezydenci skupili się przede wszystkim na kwestii walki z pandemią koronawirusa. Prezydent podkreślił, że rozmawiano m.in. o szczepieniach. Prezydenci debatowali również nad bezpieczeństwem energetycznym i kwestiami związanymi z ochroną klimatu.

- „Nikt z nas nie miał wątpliwości, że musimy chronić środowisko naturalne, że musimy podejmować działania dotyczące ochrony klimatu, starać się zrealizować je jak najszybciej, ale równocześnie akcentowaliśmy, że musi to być zrobione w sposób rozsądny” – podkreślił Andrzej Duda.

Jak mówił, w rozmowach wskazywał na konieczność „sprawiedliwej transformacji, która „uwzględnia interes społeczny” oraz ochronę miejsc pracy.

- „Dziękuję za tę wymianę poglądów; ona zawsze pomaga nam wypracować stanowiska i nawet jeśli są różnice zdań, to ważne jest, że rozmawiamy o nich, że argumentujemy i że w związku z tym wiemy, czego możemy się nawzajem po sobie spodziewać” – zakończył.

kak/PAP

Komentarze (7):

T.2021.02.11 9:25
"Nikt z nas nie miał wątpliwości, że musimy chronić środowisko naturalne, że musimy podejmować działania dotyczące ochrony klimatu, starać się zrealizować je jak najszybciej, ale równocześnie akcentowaliśmy, że musi to być zrobione w sposób rozsądny" - no i co zrobili przez te lata poza dotowaniem węgla przez kolejne dekady? Gdzie jakiś pomysł transformacji i zyskania na niej? Projekty, które zbudują nowoczesną sieć energetyczną, a nie pospolite ruszenia typu "Mój prąd", które przypadkiem chwyciły, ale mogą się na nas negatywnie odbić? Na razie zamiast działań są tylko okrągłe słowa...
AAAtomek2021.02.11 7:22
Rezydent: Musimy chronić dzieci, ale rozsądnie, bez przesady? Rezydent: Musimy chronić starców, ale rozsądnie, bez przesady? Rezydent: Musimy chronić ogródki działkowe, ale rozsądnie, bez przesady?
Po 11 ...2021.02.10 21:56
Prezydent: Musimy chronić Wolność Słowa, ale rozsądnie, bez przesady. Wolność słowa to nie wolność do używania wszystkich słów ... tylko naszych.
Toni2021.02.10 18:40
W tym roku Bóg pokazał, że to nie ludzie typu chora Greta ma wpływ na klimat, tylko On i dlatego mamy taką ocieploną zimę.
katolik2021.02.10 18:28
wiadomo, że planem masonów jest zmniejszenie liczby ludzi na świecie-ABY chronić ekologię, stad kłamstwo koronawirusa i robienie z ludzi bydła. Taki właśnie jest plan masonów! Ludzie musza to zrozumieć, zanim wykończa ich szczepionkami, które nic nie dadzą, ale spowodują raka, inne choroby, bezpłodność, Holocaust!!!
Anonim2021.02.10 18:03
Wincyj wungla!
brak wyobraźni historycznej2021.02.10 17:56
tak