Prezydent Filipin znów szokuje. 'Kiedyś byłem gejem, ale mi przeszło' - zdjęcie
31.05.19, 17:19Zdj. Youtube/ Business Insider

Prezydent Filipin znów szokuje. 'Kiedyś byłem gejem, ale mi przeszło'

11

Rodrigo Duterte, prezydent Filipin jest politykiem dość kontrowersyjnym. Zaciekle walczy nie tylko z dilerami narkotyków, ale i z Kościołem Katolickim, a także... homoseksualistami. Dlatego też jego ostatnie wyznanie może szokować. 

Według serwisu "Rappler", Duterte miał powiedzieć ostatnio, że w przeszłości był homoseksualistą, jednak wyleczył się z tego po poznaniu żony (zresztą już byłej). 

Jak pisze "Rappler", filipiński przywódca kpił ze swojego politycznego konkurenta, Antonio Trilanesa IV. Zdaniem Rodrigo Duterte, Trilanes porusza się tak, jakby był homoseksualistą. Przy tej okazji prezydent Filipin miał powiedzieć, że zanim poznał Elizabeth Zimmerman, swoją dziś już byłą żonę, był gejem. 

"Kiedy zacząłem spotykać się z Zimmerman stwierdziłem, to jest to. Stałem się znów mężczyzną"-stwierdził polityk. Co ciekawe, Duterte przed objęciem urzędu zapowiadał legalizację związków homoseksualnych, jednak już po wyborze na prezydenta zmienił zdanie, przekonując, że Filipińczycy "są katolikami, a Kodeks cywilny mówi o tym, że małżeństwo mogą zawrzeć tylko mężczyzna i kobieta". Ostatnim co łączy katolików z "praktykującymi" gejami jest to, że Kościół Katolicki również podpadł ostatnio prezydentowi Duterte, wyrażając sprzeciw wobec jego dość brutalnej walki z dilerami narkotyków. Filipiński przywódca regularnie wyzywa księży i biskupów katolickich od "pedofilów", "gejów" i "sk****synów" oraz wzywa do mordowania duchownych, którzy są jego zdaniem "bezużyteczni".

yenn/rp.pl, PAP, Fronda.pl

Komentarze (11):

Paula2019.06.3 17:10
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć (jeśli post jest dla Was nie na miejscu, proszę o informację, nie doszukałam się w regulaminie stricte takiej informacji) Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
Lewactwo to takze powiazanie z narkomania.2019.06.1 6:35
Prezydent Filipin , Duterte , jest swietnym politykiem i Prezydentem, ktory zmienil kraj na duzo lepszy w bardzo szybkim czasie. Jest zdecydowanym czlowiekiem walczacym ze zlem, ktore przez dzisiatki lat niszczylo Filipiny.Najwazniejszym jego sukcesem dla mnie jest stale likwidowanie narkomani w kraju i wlasciwe traktowanie tych co powoduja, ze mlodzi ludzie i dzieci umieraja z powodu tych co ta smierc w postaci narkotykow kazdemu ofiarowywuja.
Mejer2019.05.31 21:20
Ma racje... pederastwo to choroba psychiczna, wiec można ją leczyć.
matis892019.05.31 20:54
To normalne u sodmitów. Sodomici mogą i z facetami i z kobietami, jak się im podoba. A i pedofili od edukacyjnego WHO tam najwięcej jak się może może z każdym.
Marcin2019.05.31 20:09
Jak chodzą geje?! Kurde... ta wiedza by mi sie przydała, abym za wczasu wiedział, i zabezpieczył tyły ;D
Grizzly2019.05.31 18:22
.... i wyleczył się! Można? Można!
Oloo2019.05.31 18:31
Można,pewnie się dużo modlił,może zostanie świętym?
anonim2019.05.31 19:12
No rzeczywiście, nad wyraz wiarygodna osoba...
man.of.Stagira2019.05.31 17:58
Uprzywilejowanie relacji homoseksualnej wynika z braku emocjonalnego zerwania z rodzicem p ł c i przeciwnej. Jak powiedział kiedyś Z. Freud (rzecz NIE nowa, ponadczasowa); „o ile - ze względów humanitarnych – chętnie podpisujemy się pod ich [homoseksualistów] żądaniami, o tyle musimy zachować się powściągliwie wobec ich t e o r i i, które zostały sformułowane b e z uwzględnienia psychicznej genezy homoseksualizmu” * *Z. Freud „Leonarda da Vinci wspomnienia z dzieciństwa”; w „Poza zasadą przyjemności” s. 256 . . Nikt NIE jest ojcem, jeżeli uprzednio nie był s y n e m swojego ojca. Nikt NIE jest matką, jeżeli uprzednio nie był c ó r k ą swojej matki. FAKTY nie do podważenia. .
man.of.Stagira2019.05.31 17:55
. . . TEN? To zdecydowanie NIE jest gość dla którego wymyślono e u t a n a z j ę. Te rozterki.... . ;-) . . Tyle
Świecki hetero 2019.05.31 17:51
To jest akurat częste. Wielu księży przecież żarliwe kazania prawi a potem przegląd zawartości kalesonów ministrantów robi:) Kryptozboki to są. Księżą często zafiksowani na tle seksu są, a czym mniej ktoś o tym gada tym zdrowszy.