Prezydent Duda w Szczecinie: Gdyby nie tamta krew, nie byłoby dzisiejszej, wolnej Polski - zdjęcie
17.12.19, 12:45Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

Prezydent Duda w Szczecinie: Gdyby nie tamta krew, nie byłoby dzisiejszej, wolnej Polski

15

Gdyby nie tamta krew, nie byłoby dzisiejszej, wolnej Polski i nie mógłbym dzisiaj stać przed tą bramą i mówić tego, co podpowiada mi serce” - mówił dziś prezydent Andrzej Duda w Szczecinie, gdzie trwają dziś obchody rocznicy tragicznych wydarzeń z grudnia 1970 roku.

Dodał, że szkoda, że przez trzydzieści lat wolnej Polski nie potrafiono sobie poradzić z rozliczeniem winnych masakry na Wybrzeżu.

Strajk w Stoczni im. Adollfa Warskiego w Szczecinie zaczął się 17 grudnia 1970 roku na wieść o ogłoszeniu przez władze PRL podwyżek cen żywności. Protestujący przeszli do centrum miasta, gdzie podpalili gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR w reakcji na brak chęci do rozmów przedstawicieli władz partii. Milicja i wojsko w odpowiedzi zaczęły strzelać do robotników. Zginęło 16 osób, ponad 100 zotało rannych.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (15):

Nina2019.12.18 8:36
Gdyby nie gruba kreska Mazowieckiegi i nierozliczanie komunistów to Polska byłaby w 100% wolna, a tak z niewoli komunistów częściowo wpadła w niewolę POKOMUNISTÓW z opozycji która szkodzi Polsce i Polakom.Jak się z tą zarazą nie uporamy to nigdy pełnej wolności nie uzyskamy.
Cyrus -Pers2019.12.18 7:47
Taaaaaa prawdziwa wolność to leworęczność i znajomość prawa -polecam Galatów
zmiecz2019.12.18 7:21
........no i interesuja mnie rowniez polskie paszporty wydawane w blisko wschodnim kraju jego mieszkancom jak rowmiez we wszystkich urzedach rzadowych na swiecie.
zmiecz2019.12.18 7:18
Jezeli uwazasz, ze mamy wolna Polske, to dlaczego przyjmujesz blisko wschodnich doradcow i w Sejmie czy " swoim " palacyku urzadzasz Hanukowe uroczystosci?
Gumowy Żuk2019.12.17 21:03
A poza tym pamiętam, kto zawetował "dobrą zmianę w sądownictwie". Dzięki takim jak on w polityce talmudyczna kasta sędziowska betonuje postkomunę, a "niestety" i "szkoda" są wymownym tego znakiem.
Gumowy Żuk2019.12.17 21:00
Próbowałem słuchać tego przemówienia, ale nerwy nie wytrzymały i wyłączyłem radio. Przemówienie było nacechowane słowami "niestety" i "szkoda", było intelektualnym kapitulanctwem wobec tragedii tych ludzi, o których zebrał się, żeby mówić. Lepiej by było, żeby głosu nie zabierał. Nigdy nie posądzałem go o jakikolwiek intelektualizm, ale tutaj dał świadectwo intelektualnego nihilizmu.
anonim2019.12.17 16:44
TAMTA KREW była daremna . Gdyby Ci wtedy strajkujący wiedzieli jak będzie wyglądać ta Polska , jej rozkradanie rozszarpywanie wypracowanego przez robotników majątku przez różnego rodzaju nacje to nie strajkowaliby . Nie narażaliby swojego życia i zdrowia dla motłochu . Ja też o nic bym wtedy nie walczyła . Nie narażałabym się . Ja na szczęście życia nie straciłam , ale wspaniały dyrektor mojego zakładu stracił stanowisko . Nikt nie chciał go w tamtym okresie zatrudnić . Jego syna wyrzucono ze studiów , siedział w więzieniu . A bracia Kaczyńscy smacznie spali . Żal , że byliśmy wtedy tak naiwnymi głupcami .
Gumowy Żuk2019.12.17 21:04
A dzisiaj już nie jesteś naiwnym głupcem?
Aśka.2019.12.17 15:00
Największym przegranym Stanu Wojennego jest Jarosław ( zwany również kulawy obłąkaniec), bo nikt go do południa nie obudził. Podłość bezpieki nie zna granic ,żeby niezłomnego przywódcę opozycji nie internować, to podłość.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
robaczek 2.02019.12.17 14:58
Oj Adrian Adrian......... szkoda słów.
Grodzki wygwizdany2019.12.17 13:59
czemu nie napisaliście o tym jak zgromadzeni ludzie wygwizdali listowne wypociny niejakiego Grodzkiego - pożal się Boże niestety marszałka Senatu? Były srogie gwizdy i wrzawa
what's your IQ psycho?2019.12.17 14:44
Gromkie, gromkie były.
Ojczyzna o Was nie zapomi.2019.12.17 13:37
Ci Dzielni Ludzie walczyli i zginęli nie po to żeby cwaniaki dogadały się przy kolejnym - II Okrągłym Stole, Oni walczyli o Wolną od Komunistów i Postkomunistów Polskę. Grupa spryciarzy na plecach Robotników wjechała do stolicy i zawłaszczyła całą władzę, taką władzę po której do dziś zbieramy gorzkie owoce.... Naród został spacyfikowany i upodlony, zniszczono wszystkie duże zakłady pracy żeby nigdy więcej nie doszło do buntu Wolnych Ludzi na taką skalę. Co dziś mamy??? Kredyty, kredyty, kredyty. Nic nie możemy, bo mamy kredyty. Ci ludzie przewracają się w grobach. Nie o takę Polskę walczyli.
Cool2019.12.17 13:30
Już was nie obchodzi para ulatniająca się z sieci ciepłowniczej? Prezydent Szczecina Krzystek co prawda nie jest z PO jak "Czaskoski" ale i nie jest z PiSu: Od soboty przy ul. Rugiańskiej dymią studzienki kanalizacyjne. To przez awarię ciepłowniczą. Mieszkańcy pytają, czy powinni zachować jakieś środki bezpieczeństwa. O awarii ciepłowniczej, która trwa od weekendu przy ulicy Rugiańskiej (w okolicy postoju taksówek i w pobliżu Stawu Brodowskiego) poinformowała nas czytelniczka.Pani Anna poinformowała „Wyborczą”, że mieszkańcy ulic Wilczej i Rugiańskiej są zaniepokojeni awarią i brakiem informacji na temat jej usunięcia. „O tę sprawę chcieliśmy osobiście zapytać pod numerem 993 – ale przez cały dzień nie było to możliwe: odzywa się tylko maszyna w kółko gadająca to samo, że połączenie aktualnie nie może być zrealizowane. Zwracamy z serdeczną prośbą o interwencję, tak abyśmy byli mądrzy przed szkodą, a nie po tragedii jak to miało miejsce niedawno w Warszawie” – napisała do redakcji pani Anna.
Cool2019.12.17 14:03
Ty tak na serio? ... a kogo to???