Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Meksyku - zdjęcie
24.04.17, 06:00Fot. Pixabay, CC0

Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Meksyku

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku, która rozpoczęła się w niedzielę, swój początek ma w parafii pallotyńskiej, prowadzonej przez polskich księży, w Tenango del Aire. Tam para prezydencka wzięła udział w Mszy świętej z okazji Święta Bożego Miłosierdzia. Przewodniczył jej arcybiskup Franco Coppola, który jest w Meksyku nuncjuszem apostolskim.

Niedzielne popołudnie czasu lokalnego to spotkanie pary prezydenckiej z miejscową Polonią w polskiej ambasadzie w Mieście Meksyk. Wieczorem z kolei prezydent oraz pierwsza dama mieli odwiedzić Bazylikę Matki Boskiej z Guadaupe, gdzie prezydent złożyć miał kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Na poniedziałek zaplanowane są spotkania z władzami – z prezydentem Meksyku, Enrique Peña Nieto oraz merem Miasta Meksyk. Potem z kolei prezydent ma się pojawić na zakończeniu Polsko-Meksykańskiego Forum Gospodarczego.

W Meksyku ma zostać podpisanych kilkanaście umów dwustronnych, w tym dotyczących współpracy gospodarczej, wspierania wzajemnych inwestycji oraz wzajemnego ich kredytowania. Także tych dotyczących współdziałania Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z ich meksykańskimi odpowiednikami.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy jest pierwszą w historii wzajemnych relacji wizytą prezydenta Polski w Meksyku.

dam/prezydent.pl,Fronda.pl