14.06.19, 09:10Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)

Prezydent Duda: Amerykańscy żołnierze będą nad Wisłą cały czas

Przed dwoma dniami w Waszyngtonie prezydenci Polski i USA podpisali porozumienie, które zakłada między innymi wzmocnienie obecności wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce. Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda:

Obecność żołnierzy ma być rotacyjna i ciągła, natomiast obecność baz ma być stała i trwała”.

W wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent zaznaczał:

Baza to infrastruktura, więc baza rzeczywiście będzie i baza będzie stała i trwała, a obecność żołnierzy będzie ciągła, choć żołnierze będą się zmieniali w formule rotacyjnej, ale będzie też trwała w tym znaczeniu, że zawsze będą amerykańscy żołnierze w Polsce”.

Dodawał również, że programy są długofalowe, a płatności będą rozłożone w czasie:

Od momentu, kiedy w ogóle Amerykanie zgodzą się sprzedać samoloty F-35, do momentu, kiedy te samoloty do nas przyjdą i trzeba będzie za nie płacić, to minie cały cykl, w związku z czym to nie jest tak, że my będziemy musieli za to płacić jutro”.

dam/IAR - Polskie Radio,Fronda.pl

Komentarze

gniew. 2019.06.15 10:37
Wszyscy mówią ciepło o Polsce,nawet pogoda Po cieple przychodzi chłodno a nawet zimno lub mróz.
Kneset PIS w Polin2019.06.14 21:08
Rocznica pierwszego transportu do Auschwitz! Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych [WIDEO]
Mirek2019.06.14 11:51
A kacapskie trolle już tu są . Pełno tego cholerstwa . My Polacy mamy wielkie szczęście żeśmy pogonili bandę Ryżego . Merklowa co prawda usadowiła go w Brukseli ale jej dni są policzone to i Ryżego złodzieja szlag trafi . Ja zawsze głosowałem i głosował będę na PiS .
edi2019.06.14 11:45
HEJ RUSKIE TROLLE JAK TAM DOSTALIŚCIE JUŻ PRZELEW OD PUTINA ZA KRYTYKĘ POROZUMIENIA POLSKA - USA ?? - NIE WYSILAJCIE SIĘ JESTEŚCIE ROZPRACOWANI(to zdaje się właściwe słowo w stosunku do agentów KGB/FSB) WASZ NIEWOLNICZY JĘZYK WAS ZDRADZA - POLACY TO MĄDRY, MĘŻNY I WOLNY NARÓD - ALE WY NIGDY TEGO NIE ZROZUMIECIE, ROSJA POTRAFI TYLKO ZNIEWALAĆ I MORDOWAĆ (taką ma historię), ZASTANÓWCIE SIĘ KOMU SŁUŻYCIE !!!!!!!!!!!!!
edi2019.06.14 11:44
JESTEM DUMNY ! - MAMY NAPRAWDĘ ŚWIETNYCH LUDZI W RZĄDZIE NA CZELE Z MORAWIECKIM, SUPER STRATEGA P. KACZYŃSKIEGO I ZNAKOMITEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ - NAPRAWDĘ OPATRZNOŚĆ ZRZĄDZIŁA ŻE DOCZEKAŁEM TAKICH CZASÓW KIEDY JESTEM NAPRAWDĘ DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM I ŻYJĘ W POLSCE, BRAWO PiS !!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
robaczek 2019.06.14 9:42
A KOMU ZA TO ZAPLACIMY? waszym kochanym ŻYDOM!!!!!12 hahahhahahahahahahahah to Adrian wam interes życia załatwił ;] ahahahahhahaha!!!1 ;] buziaczki maluteńcy!!
Polak2019.06.14 9:34
Rosjan pozbywaliśmy się ponad 45 lat, to teraz targowica zaprasza jankesów - widać niektórzy nie mogą żyć bez okupantów.
Maciek Arczyński2019.06.14 12:16
Niektórzy okupanci wpraszają się sami. W ramach rozważań nad neutralnością: Ostatnia "Warszawska Gazeta" (14-20 czerwca), str. 32-34: "Tajna operacja "Widerstand", czyli V rozbiór Polski?" Podtytuł: "Niemcy chcą podziału Polski na część wschodnią i zachodnią. Finansują samorządowców, którzy chcą autonomii dla swoich regionów od rządu w Warszawie".
Marcin2019.06.14 9:23
Żydzi gdy dostawali od hameryki samoloty to nie dość że dostali za darmo, to jeszcze mieli wymagania nawet co do foteli W końcu zbrojenie Izraela po same zeby, jest w interesie jankies, my musimy słono przepłacać... a nic tak nie uswiadamia, gdy "przyjaciel" każe sobie płacić ;) Panie Boże, nie karaj mnie przyjaciółmi... z wrogami sam sobie poradzę ;P