Prezydent: Bądźmy tego dnia razem – dla Ojczyzny - zdjęcie
11.11.17, 08:30Screenshot YouTube - prezydent.pl

Prezydent: Bądźmy tego dnia razem – dla Ojczyzny

„Wszystkie te sposoby czczenia Narodowego Święta Niepodległości uważam za ogromnie ważne, cenne i potrzebne. Dlatego chcę dzisiaj z serca podziękować każdemu, kto – wedle własnego upodobania i możliwości – włącza się w obchody.” - czytamy w specjalnym przesłaniu prezydenta Andrzeja Dudy z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent podkreśla też:

Dziękuję za to, że wszyscy mamy w sercach Polskę. Bądźmy tego dnia razem – dla Ojczyzny.”.

Poniżej cytujemy całość przesłania:

Przesłanie

z okazji Narodowego Święta Niepodległości


Drodzy Rodacy, Panie i Panowie!

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej.

Jedenasty listopada, kiedy wspominamy odrodzenie wolnej Polski w roku 1918, to jeden z najważniejszych dni w życiu naszej wspólnoty. To dzień wielkiej radości i dumy z własnego suwerennego państwa, które jest najwyższym dobrem naszego narodu.

Tego dnia na siedzibach instytucji publicznych i domach rodzinnych wywieszamy flagi państwowe. Bierzemy udział w uroczystościach oficjalnych i manifestacjach zwoływanych przez organizacje społeczne. Bardzo się cieszę, że to radosne świętowanie coraz częściej przybiera też formę zbiorowego śpiewania pieśni patriotycznych.

Wszystkie te sposoby czczenia Narodowego Święta Niepodległości uważam za ogromnie ważne, cenne i potrzebne. Dlatego chcę dzisiaj z serca podziękować każdemu, kto – wedle własnego upodobania i możliwości – włącza się w obchody. Dziękuję za kwiaty składane pod pomnikami bohaterów narodowych i w innych miejscach pamięci. Dziękuję tym, którzy pójdą razem w warszawskim Marszu Niepodległości, i tym, którzy na głównych placach miast i wsi

w całym kraju wyśpiewają miłość Ojczyzny.

Dziękuję za to, że wszyscy mamy w sercach Polskę. Bądźmy tego dnia razem – dla Ojczyzny.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

dam/prezydent.pl.Fronda.pl