Prezydent: Atak na Kartę Rodziny to atak na Konstytucję - zdjęcie
15.06.20, 16:42Fot. screenshot - YouTube

Prezydent: Atak na Kartę Rodziny to atak na Konstytucję

45

-„Wszystkie postanowienia tej karty są oparte na obowiązujących obecnie normach konstytucyjnych. Kto atakuje postanowienia karty, sprzeciwia się postanowieniom polskiej konstytucji. Chce łamania polskiej konstytucji. Ja się na to nie zgadzam” – powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z wyborcami w Rykach.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami Ryk. W czasie swojego wystąpienia odniósł się do głośnej ostatnimi dniami debaty na temat ideologii LGBT oraz podpisania przez siebie Karty Rodziny. Prezydent zapewnił, że będzie bronił rodziny oraz polskiej konstytucji, która jasno stanowi, że małżeństwo jest „związkiem kobiety i mężczyzny”:

-„Gwarantuję przestrzeganie i absolutne pilnowanie konstytucyjnych praw rodziny i konstytucyjnego porządku, (…) gdzie jest powiedziane, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, gdzie pod szczególną ochroną ze strony państwa znajduje się małżeństwo, rodzina, rodzicielstwo i macierzyństwo” – mówił.

Podkreślił, że to rodzice decydują o tym, zgodnie z jakimi wartościami są wychowywane ich dzieci. To konstytucyjne prawo zapewnia im też możliwość ochrony swoich dzieci przed „nieuprawnionymi wpływami”:

-„Zapewniam, że dopóki jestem prezydentem, to będzie dla mnie kwestia absolutnie na pierwszym miejscu. Jedną z najważniejszych spraw państwowych, to jest właśnie ochrona rodziny jako fundamentalnej wspólnoty naszego społeczeństwa” – stwierdził stanowczo Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że to właśnie dzięki rodzinie Polska przetrwała jako naród:

-„Wtedy, gdy Polski nie było na mapach, kiedy nas napadano, albo rozdrapywali Polskę zaborcy, i czasem było tak, że nie było Polski ponad 100 lat, to polskość: mowa, tradycja, kultura, historia, pamięć o bohaterach i przede wszystkim język przetrwały w naszych rodzinach. To rodziny tego pilnowały i były skarbnicą naszej tradycji. Dlatego rodzinie w naszym kraju należy się szacunek ponad wszystko i obrona ponad wszystko. Ja uroczyście państwu obiecuję, że będę rodziny chronił”.

Odnosząc się do ataków, jakie różne środowiska kierują wobec niego w związku z podpisaniem Karty Rodziny, Andrzej Duda stwierdził, że atakowanie tego dokumentu jest tożsame z atakowaniem polskiej konstytucji:

-„Wszystkie postanowienia tej karty są oparte na obowiązujących obecnie normach konstytucyjnych. Kto atakuje postanowienia karty, sprzeciwia się postanowieniom polskiej konstytucji. Chce łamania polskiej konstytucji. Ja się na to nie zgadzam”.

Ubiegający się o reelekcję prezydent zwrócił w czasie swojego wystąpienia uwagę również na problem wykluczenia komunikacyjnego. Zapewnił, że jako prezydent będzie z tym problemem walczył:

-„Chciałbym, żeby wszędzie tam, gdzie jest kolej, gdzie przechodzi przez miasteczka, ten pociąg po prostu się zatrzymywał, służył ludziom, żeby ludzie mogli dojechać do pracy, do większych ośrodków, żeby była większa mobilność, żeby była także komunikacja dla turystów, czy po prostu dla nas, codzienna” – mówił.

Stwierdził, że konieczne jest przywrócenie zlikwidowanych połączeń kolejowych:

-„Ja mówiłem to już pięć lat temu, że dosyć Polski, w której się nic nie opłaca. Wtedy mówiono, że trzeba sprzedać LOT, bo się nie opłaca, porzucono polskie stocznie, bo się nie opłacało, bo Komisja Europejska nie pozwalała realizować pomocy publicznej” – mówił.

-„Okazało się, że w międzyczasie Niemcy byli w stanie dofinansowywać swoje stocznie, bo przemysł stoczniowy jest strategiczny i ważny. Francuzi byli w stanie dofinansowywać - ich stocznie przetrwały, a nasze nie” – dodał.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (45):

xdrew2020.06.16 11:56
Maliniak Duda znowu bredzi...
niepodlegly2020.06.16 11:25
Panie Prezydencie - aby zostac w Polsce u sterow trzeba zrobic Polexit potem zakazac legalnie lgtb, wyrzucic te idee oplacane przez unie i byc wreszcie u siebie. Dawniej wisiala nam nad glowa Moskwa, a teraz Bruksela. Trzeba sie tego pozbyc, bo inaczej te masonskie lewaki (z sorosem na czele) nas zjedza. Niech Pan pomysli o... Polsce, a nie o przekletej uni. Blagam !!!
kasa2020.06.15 23:31
Jak dlugo bedziemy w tej cholernej uni bedziemy ostro atakowani przez pedalstwo. Najlepiej ciepnac te unia - kosztuje nas krocie (tak, tak, tak - sami dobrze policzicie) Bo gdzie na swiecie tak "duzo" kasy daje sie za darmo , Kto w to wierzy to na prawde naiwniak.
Polak2020.06.15 21:00
W jaki właściwie sposób obrona pedofilów w wykonaniu Adrianka i pisowskiej mafii jest zgodna z zapisami Konstytucji?
Foster2020.06.15 20:10
Cały świat się dziwi, że partia rządząca w państwie będącym członkiem UE postawiła na homofobów.
abcd2020.06.15 18:33
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
ladychapel2020.06.15 18:18
W obronie osób LGBT stanęły Związek Powstańców Warszawskich i Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Po serii ataków ze strony polityków PiS organizacje odpowiadają: "Słowa, które usłyszała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych. (...) Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność".
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.15 18:15
Histeryczne miotanie sie neofitow z PiSu. przez 5 lat nie uszczelnili oświaty przed gender, nie wypowiedzieli konwencji stambulskiej a teraz krzycza i obrażają chorych ludzi!. Bosak jak zwykle w punkt! Precz z faryzeuszami, którzy co innego mowia , co innego robią. https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/932176423872112/
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.15 18:14
Histeryczne miotanie sie neofitow z PiSu. przez 5 lat nie uszczelnili oświaty przed gender, nie wypowiedzieli konwencji stambulskiej a teraz krzycza i obrażają chorych ludzi!. Bosak jak zwykle w punkt! Precz z faryzeuszami, którzy co innego mowia , co innego robią.
Szybka Randka sex2020.06.15 18:13
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
koniec adriana bliski2020.06.15 17:41
Adrian - KONSTYTUCJA TO JA
Foster2020.06.15 17:34
Nie podoba mi się to. PIS robi wszystko żeby podzielic ludzi. Tej nienawiści nie da się przysłonić dodaniem członu ideologia. Myślałem, że Czarnek jest mądrzejszym człowiekiem.
ryszard2020.06.15 17:28
Rodzina jest dla każdego człowieka początkiem i fundamentem życia. Degradacja rodziny to degradacja w pierwszym rzędzie człowieczeństwa a konsekwencji całego społeczeństwa i państwa. Ostatnio w Polsce mamy do czynienia z jednoczesnym atakiem nie tylko na rodzinę ale na wszystkie strategiczne elementy naszej państwowości. To kwestia naszego przetrwania, więc powinniśmy się bronić co najmniej z taką siłą z jaka jesteśmy atakowani, a tak niestety nie jest i to zaczyna być bardzo grożne. Walka o wynik wyborczy nie może być walką z własną ojczyzną i bezpieczeństwem jego obywateli. Żarty się skończyły, zbyt często mamy do czynienia z atakiem, który oznacza śmieć prostych obywateli. Tak się dzieje w przypadku ataku na Ministra Szumowskiego. Długo udawało się ograniczać liczbę ofiar pandemii. Polacy słuchali Ministra Szumowskiego bo działał jego autorytet i charyzma. Działał aż został, przez najemników naszych śmiertelnych wrogów, z całą bezwzględnością wdeptany w błoto, (prawie tak samo jak wcześniej uczyniono to z Panią Premier Beatą Szydło). Znikają maseczki, 2 metrowe odstępy, rękawiczki, to co dzieje się na targowiskach budzi najwyższe przerażenie, Ofiary zaczynają się mnożyć. Drugi dramatyczny przykład to uderzenie w Śląsk, polski węgiel i najczulsze miejsce polskiej gospodarki. Nikt chyba nie wierzy, że to dzieło przypadku.(wystarczy kilku bezobjawowych nosicieli na dole). Upadek polskiego górnictwa to szansa na przetrwanie samozwańczych republik w Doniecku i Ługańsku. To deska ratunku dla tonącej gospodarki Rosji, to woda na młyn niemieckiej polityki dominacji. Jeśli do tego dołoży się kilka spreparowanych donosów do unijnych najemników, całe osiągnięcia Dobrej Zmiany mogą ostatecznie lec w gruzach. w ciągu paru miesięcy.
cah502020.06.15 17:19
Wy PAD2020 !! I nie drzyj ryja !!!
vkc2020.06.15 17:17
Duda jest największym obciachem Europy. Na świecie tylko Trump go przebija.
Zenek2020.06.15 17:13
Łajdak całą kadencję podcierał dupsko konstytucją aż została mu jedna kartka. Spojrzał i powiedział - ta się jeszcze przyda !
laicka2020.06.15 17:09
Załgany ćwok. To co w szkołach robią brednie rzymskiej sekty?
niko84722020.06.15 17:07
Faszysta dał znowu głos. Dlaczego IPN jeszcze nie prowadzi dochodzenie za propagowanie ideologii faszystowskie przeciwko Dudzie, Żalkowi i reszcie pisiorów? Dlaczego partia jawnie propagująca faszyzm jeszcze nie została zdelegalizowana? Takie tylko w Polsce. Faszystowskiej.
miechtemidy2020.06.15 17:06
Panie Prezydencie Trzaskowski ! Proszę nie uczestniczyć w bredniach ,które na czas swojej kampanii kacza dypa rzucił jako sztandar temat LGBT. Proszę punktować tego nieudacznego prawnika - Ile razy przez 5 lat złamał postanowienia Konstytucji i co powinno go spotkać za przestępstwa przeciw NARODOWI ??
Nesse2020.06.15 17:05
Ja się nie zgadzam na drugą turę polityki socjalizmu, którą karta rozdawnictwa, a nie przepraszam "karta prawdziwej polskiej rodziny (w dużej mierze nierobów)" sobą reprezentuje!!!
dafcioo2020.06.15 17:02
"Prezydent stwierdził, że został zaatakowany za słowa o tym, iż "nie zgadza się, żeby do szkoły były przemycane treści o charakterze ideologicznym"" Perfidny dwulicowy cynik. Czym jest nauczanie religii w szkole jak nie ideologiczną indoktrynacją prowadzoną przez zepsuty do szzętu polski kościół katolicki? Wymyślili frazę "ideologia LGBT" na potrzeby kampanii i teraz szczują swoje bojówki na grupy społeczne, które zawsze miały ciężko, a teraz to zostanie im chyba już tylko walka o przeżycie.
MaxFiend2020.06.15 17:01
Atak na równe prawa obywateli to atak na konstytucję :-)
lesnojeziorska2020.06.15 17:00
Nie można przemycać do szkoły treści ideologicznych, zgoda. Więc religia won.
maciejw2020.06.15 16:59
adrian i jego "świeto ... bliwa" rodzina z ruchadłem lesnym, seba, Jolka i kochanką Piety w pakiecie a, i jeszcze córka, co to z Polski nawiała
PAKUJ SIĘ2020.06.15 16:58
Łże podły gad.
arreis652020.06.15 16:57
"durnia mamy za prezydenta" miał stać na straży Konstytucji a pilnuje wycieraczki kurdupla żoliborskiego !!!!
Leszek 2020.06.15 16:57
Krzysztof Bosak w Katowicach - PiS ZAMYKA kopalnie bez powodu‼ WIEC w obronie Polskiego Górnistwa‼ https://www.youtube.com/watch?v=CenQJU3tw-0
uzywammozgu2020.06.15 16:57
Człowieku, nie narzucaj mi swojego światopoglądu i wątpliwych wzorów cnót i moralności. Za przykład stawiasz osobę, która prawdziwych dewiantów i zboczeńców chroniła i ukrywała w trakcie swojego pontyfikatu. Nawołujesz do szacunku i ochrony dzieci a szczujesz na młodzież, która miała odwagę stanąć obok obłąkanego suwerena i bronić swojej godności. Jesteś zerem a nie prezydentem.
Leszek 2020.06.15 16:55
OTWÓRZCIE kopalnie! PRZESTAŃCIE sprowadzać rosyjski węgiel! - Winnicki na proteście w obronie kopalń https://www.youtube.com/watch?v=aYziSXjFick
andrzejeczek2020.06.15 16:55
Aleksander Kwaśniewski pokazał, jakim można być prezydentem, Lech Kaczyński pokazał, jakim nie można, Lech Wałęsa pokazał, że każdy może być prezydentem, Andrzej Duda pokazał, że jednak nie każdy."
Leszek 2020.06.15 16:54
Propaganda jak za Gierka. Tylko po Gierku zostały fabryki, a po Dudzie nie zostanie nic | Jabłoński https://www.youtube.com/watch?v=9rfr-ms6yZk
realistas2020.06.15 16:54
Duda to kretyn. Ciekawe gdzie on kończył szkołę?
sentencje6662020.06.15 16:53
No i co teraz Andrzejku już po tobie? kupiłem popcorn
Leszek 2020.06.15 16:53
Radykalne zmiany w Konstytucji na rzecz demokracji oddolnej -Prof. Mirosław Matyja https://www.youtube.com/watch?v=T8z_2jjTyq4
Iza2020.06.15 16:52
Duda- jesteś głupi, czy udajesz? Część socjalna, czy obietnica ściągalności alimentów są ok, chodzi o atak na LGBT. Jako rodzina polska - chcę wyrzucenia religii katolickiej ze szkół- gdzie moje prawo?
Leszek 2020.06.15 16:51
K. Bosak (Konfederacja) - Jakiego prezydenta potrzebuje Polska? | Spot wyborczy nr 4 Bosak2020 https://www.youtube.com/watch?v=w7CDyFsdC4k
katolicka kretynizacja polski 2020.06.15 16:49
Jak ten pajac śmie się powoływać na konstytucję która kilkakrotnie zgwałcił!
Leszek 2020.06.15 16:49
Atak na Polaków. PiS to żydowskie wasale. Duda to obłuda. Media ściekowe milczą. "To polityka PODDAŃCZA wobec Izraelitów!" Sumliński MOCNO o żydowskim monopolu na Auschwitz! https://www.youtube.com/watch?v=csk7d7Ue-Xw
mordechaj2020.06.15 16:49
Duda sfiksował, albo ktoś z jego sztabu, co mu podpowiada te brednie, sfiksował. Co Polaków obchodzi LGBT, jak 90% NIGDY nie miła styczności z żadnym LGBT, a temat zna z telewizji. Można powiedzieć, że Duda dostał fiksacji analnej.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.15 16:48
"LGBT to nie ludzie" PRZEPROŚ ŚMIECIU! #dudaEXIT #WYPAD2020 #BędzieszSiedzieć #Trzask! ...i po długopisie....
katolicka kretynizacja polski 2020.06.15 16:47
Tak jak atak na pedofilnych klechów to atak na Polskę! Czas dać temu PADalcowi kopa na PiSdę bo ileż można wysłuchiwać kompromitacji tego błazna!?
tim2020.06.15 16:45
Adrian a ile razy ty łamałeś konstytucje?
Mesie Alfonso2020.06.15 19:33
Adrian łże!!!! Konstytucja nie stanowi, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. W art. 18 konstytucji zapisano: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo, znajdują się pod opieką i ochroną RP.
Jestem Gejem jak mój ojciec który jest księdzem!2020.06.15 16:44
Mój plan tygodnia wygląda mniej więcej tak: rozbijam kilka katolickich rodzin, porywam dzieci celem Seksualizacji, a następnie pozbawiam państwa suwerenności!
Izydor2020.06.15 18:35
Zapomniałeś o rozpylaniu hopmoseksuazolu w kościołach.