W ramach swojej wizyty we Włoszech prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął dziś udział w uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. W swoim wystąpieniu przypomniał znaczenie gen. Andersa w walce o wolność naszej Ojczyzny.

- „Panu generałowi i jego małżonce oddaliśmy hołd. W polskiej ambasadzie w Rzymie mogliśmy odsłonić pomnik upamiętniający pana generała. Był to wielki syn Polski, patriota, wielki żołnierz, kochany przez swoich żołnierzy. Uczynił wiele po ty, by Polska mogła być wolna” – powiedział prezydent Andrzej Duda na Monte Cassino.

Mówiąc o przebiegu swojej dotychczasowej wizyty we Włoszech przypomniał o podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy polskimi i włoskimi instytutami badawczymi podejmującymi działania mające pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Podkreślił, że współpraca jest konieczna, aby się rozwijać i budować więzi:

- „Mam nadzieję, że relacje Polski z Włochami będą jeszcze bardziej intensywne” – podkreślił.

Jutro prezydent Andrzej Duda odwiedzi Watykan, gdzie m.in. spotka się z papieżem Franciszkiem oraz pomodli przy grobie św. Jana Pawła II.

kak/PAP, TVP Info