Prezydent Andrzej Duda uhonorowany Nagrodą Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - zdjęcie
27.09.19, 06:15Fot. Igor Smirnow via prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda uhonorowany Nagrodą Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

6

Andrzej Duda został uhonorowany wyróżnieniem specjalnym portalu niezalezna.pl – Nagrodą Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczysta Gala odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Prezydent przypomniał dziś, że Lech Kaczyński był krytykowany przez salonowe media, jako romantyk w polityce w przeciwieństwie do pragmatycznego rządu. –Najbardziej romantycznym przejawem polityki Lecha Kaczyńskiego jest gazoport w Świnoujściu – mówił Andrzej Duda, odbierając nagrodę. Podkreślił, że wielka koncepcja polskiej polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego jest realizowana. Jako przykład podał porozumienie niedawno zawarte z Prezydentem USA Donaldem Trumpem dotyczące rozlokowania kolejnych amerykańskich sił zbrojnych na terenie naszego kraju.

Beneficjentem wyróżnienia portalu niezależna.pl został także Krzysztof Szczerski – Szef Gabinetu Prezydenta RP.

Nagroda Międzymorza nazwana Nagrodą Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego została stworzona, aby docenić działania na polu dyplomatycznym, mające na celu integrację i rozwój państw pomiędzy Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatyckim. To pierwsza odsłona Nagrody Prometejskiej i tylko w tym roku zostaje przyznana jej edycja specjalna. Galę w Galerii Porczyńskich w Warszawie zorganizowano z okazji 11 rocznicy funkcjonowania portalu niezależna.pl.

Prezydent.pl

Komentarze (6):

Daria2019.09.27 12:11
Raczej prezydent uhonorował bieda-portal swoją obecnością.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.09.27 10:34
- Tatusiu! Chwalą nas! - Kto? - Ja ciebie, a ty mnie!
Jarek2019.09.27 8:45
Towarzystwo wzajemnej adoracji
qwerty2019.09.27 6:42
Sami sobie wymyslili nagrodę i sami sobie ją przyznają. Tylko co jest warty taki medal z kartofla.
Konfederata2019.09.27 6:36
Godny następca śp. Kaczyńskiego. Tamten chętnie zlikwidował niepodległość podpisem pod Traktatem Lizbońskim, obecny chce dla pewności wpisać w Konstytucję członkostwa w UE, żeby się ciemnocie nie odechciało czasami występować, na wszelki wypadek. Żyjący brat bliźniak co jakiś czas nawołuje do utworzenia wspólnej europejskiej armii (w razie czego wjadą z bratnią pomocą do Polski), choć ostatnio nieco przestał mlaskać na ten temat, pewnie z powodu wyborów - PiS robi za obóz patriotyczny, więc chwilowo tak gęgają. A co z "odszkodowaniami" dla żydków? Po wyborach macie ustalać co? Tfu!
anonim2019.09.27 6:27
Nowe słowo do zapamiętania: nadwykrywalność.