Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka - zdjęcie
25.09.20, 11:40fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

12

Rozpoczyna się wizyta Andrzeja Dudy w Watykanie. Obok audiencji u Ojca Świętego przewidziane jest też spotkanie z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietrem Parolinem.

W związku z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin Jana Pawła II para prezydencka weźmie udział w Eucharystii przy grobie polskiego Papieża.

Po południu Andrzej Duda spotka się w z rzymską Wspólnotą św. Idziego. Jest ona znana ze swej działalności charytatywnej, w tym organizowania korytarzy humanitarnych dla migrantów, oraz udziału w negocjacjach pokojowych. Miejscem spotkania jest bazylika św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej. Świątynia ta została pierwotnie dedykowana św. Wojciechowi. Do dziś znajdują się tam jego relikwie. Z okazji Wielkiego Jubileuszu Jan Paweł II zlecił Wspólnocie św. Idziego zorganizowanie w tej bazylice sanktuarium współczesnych męczenników.

vaticannews.va/pl

 

Komentarze (12):

Aga2020.09.30 16:39
Brawo Panie Prezydencie Andrzeju Duda tak trzymać i zawsze z Panem Bogiem.
Czeka was przeyebane 3-5 lat!2020.09.25 14:09
Zgredzie, zmarnowałeś ostatnią szansę aby głosować. Następnych nie dożyjesz i ciągle to tego tępego łba nie dociera, że ŁOPOZYCJA CZWARTY raz z rzędu PRZEGRALI wybory. --------------- LOSERS!
Elektor2020.09.25 13:36
Takie fotografie lewakowi Dudzie są potrzebne! Podtrzymuje nimi ściemę o swojej prawicowości. W Polsce za prawicę manipulanci medialni no i ciemnota wyborcza uznaje tych co to chodzą do kościoła. To warunek nr 1. U prezydenta spełniony i wciąż potwierdzany. Warunek drugi - niechęć do ruskich. Komunista taki, typu katolickiego, jak Duda, może regularnie okładać Polaków podatkami, podkładać nogi w życiu codziennym, ba! nawet zaproponował wpisanie w Konstytucję członkostwa w UE! Tak przyszłościowo żeby jak się Polakom odmieni to im pokazać o! proszę bardzo! samiśta chcieli! Typ taki prowadząc politykę typowego komucha, dzięki takim fotografiom robi za prawicowca. Zabawne! Jednocześnie żałosne.
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński2020.09.25 13:31
Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli. Szabes nie szabes sr*ram na katoli!
Natalja Siwiec2020.09.25 13:01
Fryndzel celowo dał takie zdjęcie prezydenta z fafulkami i drugim podbródkiem.
matis892020.09.25 12:17
Duda nie łudź się że Bergoglio Cię lubi. Bergoglio jest przeciwnikiem PISu i sercem jest za PO, Nowoczesną, SLD, Trzaskowskim, Biedroniem, Czarzastym, Tuskiem. A w USA BErgoglio sympatyzuje z Demokratami i jest przeciwko Trumpowi i Republikanom. Tak jak Bergoglio wspiera ruch zmian w Niemczech i Niemcy, tak jest przeciwnikiem Polski. A jak Niemcy to i woli Chiny i Rosję od USA. I oczywiście bardzo się podoba Bergoglio zislamizowana Francja.
Darek2020.09.25 12:03
Super, a jakie konkretnie sprawy dla Polski prezydent tam załatwia? Kupimy od Watykanu nowe rakiety, czy sprzedamy im jabłka? Ktoś coś? Jakieś szczegóły co z tego będziemy mieć, prócz kosztów wycieczki?
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.09.25 12:10
Wy z tego nic nie będziecie mieć, to chyba jasne. Natomiast my, Polacy, owszem. Ale wam nic do tego.
Katolik2020.09.25 12:13
Ach, to wasze odwieczne pragnienie geszeftów... "Kupić, sprzedać, korzyści, koszty". Wąskie żydowskie myślenie. Co tu takim tłumaczyć. Szkoda czasu.
Darek2020.09.25 12:27
Jak deleguje swojego pracownika, któremu płace pensję na misję zagraniczną to chyba oczywiste że oczekuję korzyści. Jak się taki pracownik zamiast zajmować sprawami za które ma płacone za te pieniądze urządza sobie prywatne rauty i wycieczki to to jest zwyczajne złodziejstwo i oszustwo.
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.09.25 12:51
Gdyby się nazywał Komorowski albo Tusk i wybrał np. do Macrona lub Merkelowej, to byś się tak nie zapowietrzał. Ale to Watykan. Und hier ist Hund begraben. Szalom.
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.09.25 12:00
Lokalne żydostwo śpi? "kretynizacja", "ladychapel", "Po 11..." ? Nuuuu? Myśleć nad komentarzami! "Pedofile w sutannach", "katoprawica", "Mamy XXI wiek",... Tematów sporo. Pisać, bo chcemy się pośmiać z was, pachołki szatana!