Prezydent Andrzej Duda: Od Ukrainy oczekujemy tylko prawdy - zdjęcie
26.10.19, 14:30fot. Jakub Szymczuk, KPRP

Prezydent Andrzej Duda: Od Ukrainy oczekujemy tylko prawdy

7

„Są pewne problemy między nami wynikające z zaszłości historycznych i my chcemy o tych problemach rozmawiać, bo uważamy, że tylko na prawdzie mogą być zbudowane nasze relacje, zarówno międzypaństwowe, polityczne, jak i międzyludzkie. Tego oczekujemy i niczego więcej poza prawdą nie chcemy” – mówił prezydent Andrzej Duda w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polska dąży do poprawy relacji z Ukrainą, pragnie zbudować je na prawdzie i wspiera aspiracje europejskie Ukrainy.

„Uważam, że przywrócenie zgody na ekshumacje na Ukrainie jest ważnym krokiem, który został dokonany przez nowe władze Ukrainy. Cieszę się z tego, bo osobiście z prezydentem Zełenskim ten problem poruszałem i mówiłem, że dla mnie to stanowi taki fundament odnowy naszych relacji i tego, żebyśmy mogli spokojnie mówić o różnych kwestiach. My wspieramy aspiracje europejskie Ukrainy, wspieramy Ukrainę, która niestety została napadnięta i dzisiaj część jej terytoriów nie znajduje się pod jej pełną kontrolą. Twardo żądamy, żeby te terytoria zostały Ukrainie zwrócone, żeby Ukraina była w swoich granicach sprzed aneksji” - powiedział.

bsw/RadioMaryja.pl, Jagiellonia.org

Komentarze (7):

Gumowy Żuk2019.10.28 2:47
Niech Adrianek najpierw zadba o zwrot wraku, a potem o zwrot Krymu, a na końcu o zwrot Kresów. Ten program na tą i następną kadencję daję mu gratis.
nikt2019.10.26 16:17
Nie wiem w czyim imieniu mówi Prezydent . W moim nie . A jestem rdzenną mieszkanką polskiej ziemi .
Marek2019.10.27 17:31
Prezydent mówi w swoim imieniu - osoby popierającej morderstwa ludności cywilnej.
Lech Keller-Krawczyk zyd homo pedofil - dumny2019.10.26 15:43
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-genetyk "słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 (tu ma racje) żyje w tzw. lala land. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
anonim2019.10.26 14:46
Duda to obrzydliwy i zakłamany człowieczek na posyłki Kaczyńskiego!
Ola2019.10.27 14:36
Aż sie usmarkałam na twoje nowiny. Wspólczuje zagarniętego umysłu. Duda to najwspanialszy człowiek jakiego miała i ma nasza Polska. Drugi to Morawiecki.
Pisowiec2019.10.26 14:46
Nie lękajcie się Bracia Ukraińcy! W żopu wam zimno nie będzie, Rosja nas nie złamie!!! Kiedy złośliwie zakręcą Wam zawory z gazem My, Rzeczpospolita Polska, podeślemy Wam nasz gaz!!! Damy go Wam w imię braterstwa Trójmorza!!! Nie damy się złamać ruskim onucom! Jak był to powiedział na Waszym placu w Kijowie nasz Prezes Jarosław Kaczyński "Sława Ukrainie!".