03.06.20, 19:22Fot. screenschot: TVP Info

Prezydent: 40 mln zł dla Kół Gospodyń Wiejskich

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Urszulin w woj. lubelskim. Spotkał się tam z Kołami Gospodyń Wiejskim. W czasie spotkanie poinformował, że w 2020 roku na funkcjonowanie tych kół będzie przewidziane 40 mln zł. Prezydent podkreślił, że był orędownikiem ustawy regulującej funkcjonowanie Kół Gospodyń Wiejskich z 2018 roku, która dała im możliwość uzyskania osobowości prawnej, a także finansowania ze strony państwa.

-„Może to nie są wielkie pieniądze te kwoty pomiędzy trzy a pięć tysięcy złotych, które może koło Gospodyń Wiejskich dostać na swoją działalność. Ale myślę, że one są pomocne i one wspierają, że zawsze można coś za to kupić, można wyposażyć siedzibę, można po prostu coś dobrego zrobić, a nie mam żadnych wątpliwości, że kto jak kto, ale gospodynie poradzą sobie z tym znakomicie” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że w ostatnich dniach ustawa o KGW została znowelizowana. Podpisana już przez prezydenta nowelizacja przewiduje, że w tym roku państwo przeznaczy na funkcjonowanie tych kół 40 mln zł. To o 10 mln więcej niż w ubiegłym roku. Jak zaznaczył, ta kwota zapewni możliwość wsparcia dla ponad 11 tys. KGW w całym kraju.

Dowodem na to, jak wiele nowych możliwości ustawa z 2018 roku dała Kołom Gospodyń Wiejskich jest to, że od tego czasu ich liczba się podwoiła:

-„To pokazuje, jak bardzo pobudziło to do życia i tworzenia tych obywatelskich wspólnot” – mówił prezydent.

kak/PAP, tvp.info.pl

Komentarze

violencja2020.06.4 20:58
Żenada
Jan Radziszewski2020.06.4 9:12
Maryja: Dzieci Moje 02.05.br Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy., Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Jan Radziszewski2020.06.4 9:05
02.05.2020r. Maryja: Dzieci Moje Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy., Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
czekista2020.06.4 6:11
Jeszcze nie zdjeliscie mu tej maseczki z ryja?
czekista2020.06.4 6:09
A skad on te pieniadze ma?
ktos2020.06.4 0:36
Tekst zupełnie jak podpis pod zdjęciem : "Bierut w świniarni, 3-ci od lewej"
Ja2020.06.3 22:16
I jeszcze inne przywileje dla Kół Gospodyń Wiejskich: zwolnienie z przymusu sprawozdań finansowych. A Zakładowe Organizacje Związkowe są katowane przez rząd: przymusowym sprawozdaniem finansowym , przymusową formą elektroniczną sprawozdania fin., niepewnością co do formy, bo jest ukrywana i opublikowana jako formularz online, co oznacza, że w każdej chwili może się zmienić, przymusową konkretną formą sprawozdania, przymusem "podpisu elektronicznego", który z kolei wymusza założenie mejla na jakiś inwigilacyjnych "darmowych" serwerach. Na tego mejla w najbliższej przyszłości rząd będzie wysyłał korespondencję nie tylko do przewodniczących Organizacji, ale też do nich w sprawach osobistych. Pełne rozpylanie spraw prywatnych przez rząd po internatach. A gdzie te osławione RODO?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.3 20:21
A koła gospodarzy wiejskich? Oni częściej i dłużej działają. Obrady odbywają się codziennie pod okolicznym sklepem, przez wiele godzin. Czy prezydent wie ile kosztuje 8 piw, każdego wieczoru? I co i oni nic nie dostaną???? To świństwo! Gdzie równość? Gdzie prawo i sprawiedliwość?
T2020.06.3 20:19
Oj one już i tak mają zady szersze od najszerszych foteli od tych ciasteczek i całej tej wyżerki jaką im fundujecie.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.3 19:37
wczoraj oczka wodne, dziś kasiorka dla gospodyń... nabiera rozpędu w obietnicach! szkoda tylko że nic z tego nie spełni.