Prezes PiS: Polska jako 'druga Grecja'? To bezczelne kłamstwo! - zdjęcie
18.09.19, 18:00Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Prezes PiS: Polska jako 'druga Grecja'? To bezczelne kłamstwo!

34

"Bez wiarygodności, bez wykonywania obietnic, cały mechanizm wyborczy jest bez znaczenia"-Stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński na konwencji w Radomiu. 

"Wiarygodność - myśmy przed wyborami, ale także w trakcie kadencji wiele obiecali i każdy musi powiedzieć, że przynajmniej miażdżąca większość tych obietnic została wykonana"-wskazał polityk. Kaczyński zwrócił uwagę, że mechanizm wyborczy traci na znaczeniu, jeżeli politykom, którzy otrzymają mandat do sprawowania władzy, zabraknie wiarygodności. 

"Wybory zmieniają się w rytuał, wyborcy przypadkowo, bez podstawy merytorycznej głosują i to wszystko służy temu, aby trwało, to co trwało przedtem, a w polskim przypadku, to co trwało, to był postkomunizm, a dokładniej późny postkomunizm. Ustrój, który wiódł Polskę w naprawdę złą stronę. Myśmy tę drogę postkomunizmu zatrzymali i odwrócili"-powiedział lider partii rządzącej. Jak ocenił Jarosław Kaczyński, tym, co charakteryzuje ustrój postkomunistyczny, jest brak efektywności, a nade wszystko- ogromna niesprawiedliwość. 

"Nasi rywale próbują wmówić, że to co uzyskaliśmy nie jest możliwe do utrzymania na dłużej (...). Przekazują takie informacje za pomocą kłamstw, zabiegów nazywanych obecnie fake newsami. Warto o tym powiedzieć więcej. Czy to jest realne na dłuższą metę? Jesteśmy porównywani do Grecji, ale jest to kłamstwo i to wyjątkowo bezczelne. Polski dług jest dużo mniejszy (...) Mamy do czynienia z bardzo wyraźną poprawą, względem PKB. A myśmy ten program przeprowadzili z poprawą finansów publicznych"-zauważył Kaczyński. 

"Nadzieja to również bardzo ważne słowo w polityce i ta nadzieja jest dzisiaj atakowana przez naszych konkurentów. Oni próbują wmówić ludziom, że nasze zapowiedzi są niewiarygodne, a jednocześnie próbują wmówić, że to co udało się zrobić, jest nie do utrzymania. To nieprawda, to fake news"-mówił były premier, odnosząc się do krytyki ze strony przeciwników politycznych. 

"Polska wersja państwa dobrobytu zakłada cel, ale też drogę do niego - to wymaga trzech, czterech kadencji. (…) Cztery lata naszych rządów pokazały, że to o czym mówimy jest możliwe. Tak samo jak możliwe jest podniesienie płacy minimalnej. W ciągu trzech, czterech kadencji przynajmniej średni poziom w Unii Europejskiej możemy osiągnąć. Tylko to wymaga sprawnego państwa"-mówił prezes PiS. Jarosław Kaczyński wskazał, że podwyższenie płacy minimalnej ma nie tylko poprawić byt Polaków, ale i unowocześnić naszą gospodarkę. 

"Rozwój państwa musi być rozwojem prowadzonym w sposób szczególny - odrzucamy politykę polaryzacyjno-dyfuzyjną, zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego kraju"-wskazał.

"Aby tego rodzaju polityka mogła być prowadzona w sposób efektywny, oczywiście dzięki pracy, musimy mieć rozwój. Dzisiejszy świat i Europa,nie jest światem, w którym można osiągać 7-8%, albo jak w Chinach kilkanaście procent PKB rocznie (...). Można utrzymać ten wzrost PKB na poziomie 4% i to wystarczy, by się zbliżyć, osiągnąć ten poziom przeciętny i wreszcie pójść dalej, w kierunku najbogatszych Niemiec"-tłumaczył prezes PiS. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (34):

sroka2019.09.19 5:55
Prezes PiS: Polska jako 'druga Grecja'? To bezczelne kłamstwo! Wenezuela ciemnogrodzianie, Wenezuela!
felczer emerytowany2019.09.18 21:49
Czy za 8-letnik rządów "złotego wieku rozwoju Polski" za czasów PO-ZSL jakikolwiek pracownik państwowej służby zdrowia dostał 1 grosz podwyżki? Czy za I i II rządów faszystów Kaczorów były podwyżki wynagrodzenia i w jakiej wysokości?
katolik2019.09.18 19:07
Trzeba nie być Polakiem i nie mieć honoru jako człowiek żeby głosować na złodzieji i patologię społeczną po psl sld wiosna nowoczesna.Czemu tu się dziwic ważne żeby można dalej kraść i padac na kolana przed zachodem,toteż w moralnym zepsuciu też trzeba im dorównać.
katolik2019.09.18 19:02
po psl sld wiosna nowoczesna nie zajmą miejsca w sejmie,sprawiedliwości stanie się zadość,będzie to dla nich zagadka
PolacyGłosujcieZaDrugimZimbabwe2019.09.18 18:57
Chora ekonomia PiSocjalistów nabiera rozpędu, więc o poziomie Grecji można zapomnieć. Tu będzie Zimbabwe i Wenezuela. Polacy to naród idiotów. Kilkadziesiąt lat socjalizmu nie nauczyło ich niczego. Nadal wierzą w prywatny dobrobyt darowany przez państwo. Za uległość przy urnach.
skończyła się miłosć z amerykanami2019.09.18 18:52
Donald Trump pokazuje Polsce i PiS, że jest trudnym sojusznikiem. Najpierw nie pojawił się na obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później zarządził cięcia w inwestycjach, przez co ucierpiała m. in. rozbudowa bazy w Powidzu. Teraz z kolei, jak podaje portal Trojmiasto.pl do Gdyni przyjechały pociągi, które przywiozły amerykańskie czołgi M1A1 Abrams.
Onegdaj2019.09.18 18:37
W 2015 roku staliśmy na krawędzi katastrofy państwa polskiego po 8 latach rządów PO i PSL. Dzięki Bogu wybraliśmy wtedy zjednoczoną prawicę z PIS-em na czele ! Ta formacja polityczna tylko przez 4 lata zrobiła więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni przez całe dziesięciolecia. Obietnice wyborcze z 2015 są zrealizowane, a piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego to wspaniałe, nowe programy dla Polaków, które są obecnie w realizacji. Gospodarka kwitnie i rośnie w tempie > 4 % PKB, a Polacy są zadowoleni i mówią, że jest odczuwalnie lepiej. No i mamy 2019 rok i nowe wybory parlamentarne. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! UE Komisarz Janusz Wojciechowski będzie z pewnością dbał o interesy polskich rolników. Niech rządzą dalej !!!
Max Fiend2019.09.18 18:36
Chciałbym, żebyśmy mieli takie PKB nominalne per capita jak Grecja :-D
Dam2019.09.18 18:36
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Dam2019.09.19 9:53
Żałosny jesteś z tą kradzieżą nicków. Ale czego się spodziewać po trollu.
KKK2019.09.18 18:34
Życzę dobrego samopoczucia i wygranych wyborów tym, którzy po przedstawieniu programu wyborczego PIS przez Kaczyńskiego i Morawieckiego, jeszcze wierzą w 6-pak POKO, którego Sketyna już po tygodniu zapomniał i kilkopunktowy program typu: nie będzie smogu, nie będzie plastiku, powodzi, suszy i huraganów przeczytany przez „przyszłą” premier gabinetu cieni POKO Kidawę-Błońską. #"SilniejsiRazem"
dzielnicowy2019.09.18 18:30
Witam czerwone wieprze rodem z PRL-u i zabójców księdza Jerzego Popiełuszki ! Witam zwolenników złodziei, kłamców i zdrajców z PO ! Witam świrów tęczowej zarazy i osobników męskopodobnych z franzlami na odbytach i wydobywającego się smrodu ze stolców ! Witam również zielonych przestępców z PSL-u ! Co ? Znowu się wam PIS nie podobie ?! Już niedługo będziecie PIS chwalić ! Otórz , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks, neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej. W razie odmowy będziecie wydelegowani do Afganistan do walki z talibami, a w razie sprzeciwu zostaniecie wykastrowani. Polska już wam dziękuje i nie potrzebuje waszego nasienia.
Po2019.09.18 18:26
Apel do wszystkich przeciwników PIS !!! Ja, Jerzy Owsik, apeluję do wszystkich przeciwników PIS-u o niekorzystanie z programów socjalnych i samorządowych ! Kochani, zrezygnujcie z pobierania 500 zł miesięcznie na dziecko i 300 zł rocznie na wyprawkę do szkoły. Rezygnujcie z 13-tki, albo przekazujcie te pieniądze na orkiestrę świątecznej pomocy lub moje prywatne konto, niepełnosprawni niech rezygnują z 500 zł pomocy comiesięcznej, bojkotujcie transport autobusowy w małych miejscowościach i bojkotujcie remonty dróg gminnych, nie zgadzajcie się na wyższą PIS-owską płacę minimalną tylko pracujcie dalej na stawce PO 1750 zł, nie zgadzajcie się rolnicy na pełne dopłaty z UE – i nie bądźcie frajerami, nie zgadzajcie się biznesmeni na obniżki PIT-u i ZUS-u i płaćcie jak dotychczas. I na koniec, gdyby PIS przegłosował ustawę o obowiązkowym wycieraniu odbytu papirem toaletowym, to nie róbcie tego, choćbyście byli osrani po pachy ! Wasz Jurek
2019.09.18 18:31
Ty jesteś jakiś niedojeebany, wiesz? :) Dosyć komiczny dziadzia. Cały dzień wylewania rzygów z mózgu, nie zastąpi viagry. :)
czarna2019.09.18 18:39
Piotr, po co te epitety. Są głupie i nielogiczne do komentowanej wypowiedzi
2019.09.18 18:46
Przestanie wklejać jak niedokurw wszędzie te swoje pierdy, pod tysiącem nicków. To przestanę go nazywać po imieniu. Sorry.
Onegdaj2019.09.18 18:43
No wiesz co ? I ty tak do Jurka Owsika ? Byż się wstydził kacapie !
realista2019.09.18 18:32
A wiesz ilu ministrów pisich zwróciło swoje premie po kilkadziesiąt tysięcy 10% To niewciskaj ludziom kity pisie to złodzieje
Polka2019.09.18 18:46
Ty realista, , skąd ty i tobie podobni się bierzecie? Kto i po co daje wam jeść? To marnowanie żywności.
Judasz2019.09.18 18:25
Na, czerwone kacapy i tęczowe wnętry – znowu się PIS nie podobie ?!! Według was, to co PIS już zrealizował i to co proponuje – jest złe ! A to co zrobiło PO w latach 2008-2015 i proponuje obecnie – jest dobre ! Wy kacapy ! Sketyna i Kidawa-Błońska zapomnieli programu wyborczego, ale ludzie mówią po co im pamiętać o programie jak i tak go nie zrealizują ! Prawda !!! #"SilniejsiRazem"
Wicek2019.09.18 18:23
https://www.youtube.com/watch?v=XpHXWYfSsBc
man.of.Stagira2019.09.18 18:20
. . siła tej propozycji nie polega na tym, że będzie WIĘCEJ sprawiedliwości przeciwnie, polega na tym, że daje szanse na to, że niesprawiedliwości będzie MNIEJ . . to kwestia proporcji, NIE wiedzy tajemnej bądź definicji
Polka2019.09.18 18:18
Własny ojciec ostrzegał prze tym ancychrystem
dzielnicowy2019.09.18 18:29
I tylko pod platformą, tylko pod jej znakiem, Polska byłaby niczym, a Polak żebrakiem .
ciekawy2019.09.18 18:31
Bo wyznawali zasadę kto nie pracuje ten nie je? A teraz obowiązuje czy się stoi czy się leży JAK ZA KOMUNY
Jarek2019.09.18 18:31
Stosuje metodę wbijania prawdy w tępe pały ! Jeśli chcesz wiedzieć jak długo będę to robił, to odpowiadam, że tak długo aż twoja pała choć cokolwiek z tego zrozumie. A jeśli nie to upodlę cię jak psa poniżej stanu twojego zidiocenia !
Urszula2019.09.19 10:44
Nie jesteś w stanie, tępaku, cokolwiek wbijać. Pisząc takie wredne teksty sam się upadlasz. A psy zostaw w spokoju. W nich jest więcej człowieczeństwa niż w tobie i tobie podobnym.
o, yenny2019.09.18 18:17
No, i powstaje problem zagnieżdżonego cudzysłowu. I jak to rozwiązać? Prosto. „Prezes PiS: Polska jako «druga Grecja»? To bezczelne kłamstwo!”
realista2019.09.18 18:14
Dlaczego niby mamy wierzyć twej kanalii , która juz tyle razy takie różne rzeczy mówiła a potem dokładnie co innego TO PO PROSTU URODZONY OSZUST
Po2019.09.18 18:28
PIS proponuje wzrost wynagrodzeń i polską wersję lub model dobrobytu, opozycja wersję taniej siły roboczej – ciekawe co wybiorą Polacy ?!!!
Polka2019.09.18 18:30
Ty dziedzicznie obciążony debilizmem?
czarna2019.09.18 18:37
raczej logiką
Jarek2019.09.18 18:33
To stała raczej grupa lewackich kacapów. Od jakiegoś czasu próbuję tym tępogłowym przynajmniej trochę prawdy wbić do ich tąpych łbów. Idzie bardzo opornie, ale nawet jak u jednego z nich zauważę przebłyski normalności to uznam to za mój sukces !
Jarek2019.09.18 19:40
Nie podszywaj się burek - ja nie jestem PISiorem, czy też PISuarem