Prezes PiS bardziej wpływowy od Tokarczuk. Schetyna jak... Doda - zdjęcie
28.10.19, 20:53Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Prezes PiS bardziej wpływowy od Tokarczuk. Schetyna jak... Doda

24

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński jest liderem rankingu najbardziej wpływowych Polek i Polaków, opublikowanego w tygodniku "Wprost". 

Co ciekawe, Kaczyński wyprzedził tegoroczną laureatkę literackiej Nagrody Nobla i pierwszą polską noblistkę od czasów nagrody dla Wisławy Szymborskiej w 1996 r., Olgę Tokarczuk. Autorka m.in. "Ksiąg Jakubowych", "Podróży ludzi Księgi" i "Biegunów" uplasowała się w rankingu "Wprost" na drugim miejscu. Podium zamyka premier Mateusz Morawiecki. 

 „Kaczyński wie, że w polityce najważniejsze jest, by utrzymać podmiotowość i lojalność własnego kręgu. Dzięki temu przetrwał trudne lata”-tak tygodnik uzasadnił pierwsze miejsce prezesa PiS. Z kolei druga w rankingu Olga Tokarczuk, według gazety, „przez dekady będzie królowała naszej literaturze”. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Morawieckiemu, którego „prezes Kaczyński namaścił powtórnie na premiera”.

Kto jeszcze znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu? Kolejno:  Donald Tusk, Tomasz i Marek Sekielscy, Jacek Kurski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Duda, ojciec Tadeusz Rydzyk oraz muzyczne odkrycia młodego pokolenia: Dawid Podsiadło i Taco Hemingway.

Dalej uplasowali się: minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro (11. miejsce), prezes NIK, Marian Banaś (14. miejsce). Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna znalazł się na 19. pozycji w całkiem bliskim sąsiedztwie piosenkarki Doroty "Dody" Rabczewskiej-Stępień, która uplasowała się na miejscu 24.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (24):

qwerty2019.10.29 10:56
Porównywać jarusia z Noblistami. To tak jakby porównywać gówno z miodem.
precz z kryptolewactwem PiS2019.10.29 9:42
Przeceniony autorytet, niedouczony, "żoliborski inteligencik" - okreslenie Ziemkiewicza....
Realista2019.10.29 9:13
Zakładanie ze cholota czyta to już przechodzi granice kretynstwa
Realista2019.10.29 9:12
Jakim trzeba być debilem by czyniąc takie porownania
Chory Portier2019.10.29 8:20
Wujek Soros sypnął skradzionymi dolarami, pociągnął za właściwe sznurki i jedynie słuszny Nobel jest. A nie dostał go Lem czy Herbert, bo nie byli poprawni politycznie.
raf2019.10.29 3:24
brudzinski chce byc szefem pis po kaczynskim i blokuje swoimi ludzmi rozwoj PIS, żeby utrzymac kontrole wyborczą wewnątrz partii... dlatego PIS nie wygralo wyborow bardziej a przegralo senat i dlatego w PIS byli i będą rządzić w większości mierni ale wierni brudzinskiemu... podobnie robi kazdy baron PIS (czy PO) a kaczynski sam tak robil i teraz inaczej nie umie; PIS sie skonczy jak umrze kaczynski bo jedynie on daje iluzje wyborcom że nie sprzeda Polaków - ich ekonomicznej wolności i emerytur - dla żydów czy niemców w zamian za ich pomoc w utrzymaniu sie przy wladzy, ale inni politycy w zamian za władze i życie kacyka sprzedadzą Polskę za banany, np tusk, brudzisnki czy inne miernoty.
Zenon2019.10.29 0:53
Ale teraz, kiedy Tuska wyda swoją książkę, to będziemy mieli drugiego nobla z literatury w kieszeni! Jestem pewien, że Tusk swoim noblem zakasuje Tokarczuk i będzie bardziej wpływowy od niej. Brawo Tusku! :D
Michal2019.10.29 0:26
Nikt tak nie wpływa na zepsucie humoru jak te tępa gęba. Nikt nie wywłuje takiej odrazy w milionach ludzi jak on. Głódż i Rydzyk się starają, ale prezes jest jeden.
ŚwiatObśmiewaHaniebnyWpływKaczegoKurduplaNaPolskę2019.10.28 23:20
Kaczy konus jest na świecie pośmiewiskiem, jako symbol polskiego nieudacznictwa, ciasnoty umysłowej, ciemnoty, zaścianka, kołtuna i fałszu. Noblistka w dziedzinie literatury Olga Tokarczuk nobilituje Polskę i Polaków w ich związkach z kulturą wysoką. Oby jak najszybciej nasza nowa noblistka mogła napisać zgrabny nekrolog na okoliczność objęcia kaczego konusa tygodniową celebrą partyjno-państwową.
smolny2019.10.29 13:05
Wyrażam nadzieję, że nie doczekasz tych uroczystości.
JONASIK2019.10.28 22:47
A Jezus? Ile pozycji za prezesem?
.2019.10.28 22:54
a Jonasik jest głupi i ma wszy
Albert2019.10.28 22:45
Jedyny sposób na to, żeby Kaczyński odebrał Nobla, to zabranie go Wałęsie.
JONASIK2019.10.28 22:46
:)) me gusta
Jana2019.10.29 7:58
Wpierw p.Kaczynski musiałby chcieć Nobla,ale ta nagroda dzisiaj to jak 5-te koło u wozu.
Albert2019.10.29 10:27
Jasne, nie ma to jak nagroda od Rodziny Radia Maryja, albo Ordo Iuris. Co tam komu po jakimś Noblu...
Otto2019.10.28 21:55
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Realista2019.10.29 9:15
Najwiecej śmieci i rożnego tatalajstwa to maja pisi u siebie
Jarek2019.10.28 21:53
Wszyscy wagrali i wszyscy się sieszą ! PIS mówi – zwyciźżyliśmy i mamy powody do radoćci, POKO mówi wygraliśmy senat i wygramy wybory prezydenckie w 2020, Zlew też się cieszy, po 4 letniem odpoczynku znowu wskoczył do sejmi i to z jakim wynikiem, PSL też się cieszy, bo nie sostał poza parlamentem dzięki Kukizowi, który nie ma się czym cieszyć. Tylko 5 posłów wyglądy na to, żw został przez zielonych oszustów wyrolowany. No i na koniec Konfederacja, który cieszy się najbardziej, bo całe 4 lata miała 3-4 % poparcia, a tu przekroczenie progu i od razu 11 posłów. Wszyscy szczęśliwi – jak to miło ! Polscy Górale wyjeżdżali do Stanów za chlebem. Dzisiaj głosują (Chicago: 85% na PIS i 6 % na PO), natomiast około 2 mln „Polaków wyjechało do GB w latach rządów PO Tuska i Kopacz, bo w Polsce nie mogli związać koniec z końcem. Dzisiaj ci sami polityczni paralitycy głosowali w większości na PO ?!!!! Jeśli ktoś chciałby mi wytłumaczyć to zjawisko - bo ja pier-dolę nie potrafię zajarzyć ! Ktoś zapytał mnie, którego polskiego Noblistę czytałem ostatnio ? przypomniałen sobie szybko i odpowiedziałem – Wałęsę i to nie byle co, bo jego rękopisy publikowane przez IPN.
max2019.10.28 22:42
Dobre! A ja czekam na wydanie wielotomowej edycji wystąpień Wałęsy na terenie USA, gdzie był zapraszany aby wygłaszać wykłady za setki tysięcy dolarów. Uzbierało się tego mnóstwo i z zapartym tchem patrzę na witryny księgarń, ale jak na razie cisza. Edycja ma się ukazać zarówno w miękkiej jak i twardej oprawie, dla wybranych - edycja w skórze bawolej.
Po2019.10.28 21:52
Do posłów PIS-u : Przegłosujcie jak najszybciej ustawę, która zabroni kandydowania do sejmu i senatu ludziom skazanym, z prokuratorskimi zarzutami, skorumpowanymi i psychicznie chorymi !!! To bardzo ważne jeżeli nie chcemy mieć cyrku zamiast parlamentu !!!
Reytan2019.10.28 21:51
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
kira2019.10.29 8:42
Rejtanie - rozerwij koszulę na piersiach i się połóż......
Mate2019.10.29 9:06
Pięknie mówicie towarzyszu, aż mi się z nostalgii łezka w oku zakręciła