Premier zaprasza opozycję na rozmowy ws. Białorusi. ,,To nie jest spotkanie kurtuazyjne'' - zdjęcie
25.08.20, 06:40Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Premier zaprasza opozycję na rozmowy ws. Białorusi. ,,To nie jest spotkanie kurtuazyjne''

6

To spotkanie nie jest kurtuazyjne. Chcemy przedstawić dotychczasowe działania rządu, zarówno te na forum międzynarodowym, jak i forum krajowym. Jest pewien plan, który jest realizowany i dobrze, aby reprezentanci wszystkich sił politycznych w parlamencie mieli świadomość podejmowanych w tym obszar kroków i działań” – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk o spotkaniu, na które premier zaprosił wszystkie siły polityczne w parlamencie.

Podkreślił w rozmowie na antenie radiowej "Jedynki", że konieczna jest także wspólna dyskusja oraz „chęć wyjęcia poza bieżący nawias polityczny debaty o sprawach związanych z Białorusią”. Zaznaczył, że jest to istotne nie tylko z punktu widzenia Polski, ale i regionu oraz całego kontynentu.

Jak dodał – protesty na Białorusi nie gasną, a społeczeństwo to „przełamało barierę lęku”. Podkreślił też, że widoczny jest w ostatnim czasie wzrost represji. Zaznaczył, że bardzo istotne jest jednolite stanowisko UE w tej sprawie.

dam/wpolityce.pl,PR1

Komentarze (6):

Anonim2020.08.25 7:33
Miała być rozpętana przez Premiera MM burza mózgów w sprawie Białorusi w niemieckiej EU. Dziś szukamy sojuszników do rozmów w Polsce?
Anonim2020.08.25 7:28
Przekażcie Białorusinom, że to, o co dziś z gorącym sercem walczą, okażę się gadzim terrorem.
Anonim2020.08.25 7:17
Mleko już się rozlało? Grandziarze całego wiata "rozmawiają" o Białorusi. Żal mi Białorusinów. Skończy się tak, jak zawsze, w pierwszym rzędzie Białorusini stracą państwowy majątek, w drugim rzędzie, stracą wolność.
Anonim2020.08.25 7:24
Będąc młodym robotnikiem w PRL walczyłem o wolną Polskę. I co dziś widzę? Zniewolenie człowieka fizyczne, medyczne i duchowe?
Anonim2020.08.25 6:59
Rozumialbym zaproszenie opozycji do rozmów na temat nieuczciwych wyborów, braku praworzadnosci, korupcji, brutalnosci policji, niszczenia instytucji panstwowych, rozkradania pieiedzy z budzetu. Tylko dlaczego w kontekscie Bialorusi? Przeciez mamy to samo w Polsce.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 6:58
szMateusz z kaczaszenkom i zero-dyktafonem budują system białoruski w Polsce. O czym chcą rozmawiać? O tym jak ten system wprowadzić szybciej? Może o większych uprawnieniach dla zera, milicji i prokuratury?