Premier wręczyła nagrody polskim naukowcom. 'Nauka to źródło prestiżu Polski' - zdjęcie
26.10.17, 17:15Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Premier wręczyła nagrody polskim naukowcom. 'Nauka to źródło prestiżu Polski'

Premier Beata Szydło wzięła udział w gali wręczenia Nagród Prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie i dokonania naukowe. 

"Dokonania polskich naukowców są najlepszym dowodem na potencjał naszego kraju"- podkreśliła, zapewniając jednocześnie, że polski rząd będzie dążył do tego, aby wyzwolić ten potencjał i energię naszego kraju. 

Uroczystość odbyła się w KPRM w Warszawie, a nagrody wręczono 96 osobom. Szefowa rządu zaznaczyła, że każdy z nagrodzonych naukowców jest zarówno dla niej, jak i dla całego kraju, źródłem "prestiżu i chluby", dumy i radości. 

"Szczególną dumą i radością napawa mnie to, że wiele z nagrodzonych dziś osiągnięć można przenieść na grunt praktyczny, a część już znalazła takie zastosowanie."- podkreśliła Beata Szydło.

Premier zapewniła, że zarówno dla niej, jak i dla całego rządu, polska nauka i kultura są szczególnie ważne. 

"Mogę państwa zapewnić, że nie zabraknie nam determinacji, by tak istotne dla naszego narodu elementy, jego tożsamości i obszary, od których zależy nasza przyszłość, wspierać."- powiedziała prezes Rady Ministrów, dodając, że należy to czynić zwłaszcza poprzez aktywne promowanie dorobku polskich naukowców oraz zachęcanie wszystkich młodych ludzi wkraczających na drogę kariery naukowej, "aby nie ustawali w dążeniach do osiągania wybitnych sukcesów".

yenn/RadioMaryja, Fronda.pl