Premier Węgier oficjalnie poparł Donalda Trumpa - zdjęcie
21.09.20, 12:46Fot. screenshot - YouTube (Global News)

Premier Węgier oficjalnie poparł Donalda Trumpa

7

Premier Węgier Viktor Orban oficjalnie wyraził dziś poparcia dla kandydatury Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Ja podkreślił, Węgry poznały już dyplomację amerykańskich rządów demokratycznych zbudowaną na moralnym imperializmie i nie chcą do niej wrócić.

- „Kibicujemy zwycięstwu Donalda Trumpa, bo dobrze znamy dyplomację amerykańskich rządów demokratycznych zbudowaną na moralnym imperializmie. Już wcześniej byliśmy zmuszeni jej spróbować, nie podobało nam się, nie chcemy dokładki” – napisał węgierski premier w dzienniku „Magyar Nemzet”.

W artykule Viktor Orban odniósł się również do wyborów parlamentarnych na Węgrzech, które odbędą się w 2022 roku. Podkreślił, że będą one miały fundamentalne znaczenie wobec działań międzynarodowych elit liberalnych chcących zniszczyć chrześcijański konserwatyzm w Europie.

kak/PAP

Komentarze (7):

Anonim2020.09.21 20:08
Brawo panie Orban
Natalja, parchu Woleński,2020.09.21 14:00
Zapewniam cię, że oprócz pracowników dyplomatycznych Węgier w USA - nikt nie wie kto jest Orban. Spierrdalaj do swego tanaka -wania!
Natalja Siwiec2020.09.21 13:44
Proputinowski Orban właśnie złożył pocałunek śmierci Trumpowi.
Biden to zgred-gensek partii Demokratycznej.2020.09.21 13:11
J. Biden jest w polityce od ponad 50 lat i jak każdy polityk z takim stażem to jest "corrupted scum". W jego letniej rezydencji w New Jersey lokalny ksiądz odmówił mu komunii, Biden jest takim katolikiem, takim wierzącym jak Putin jest demokratą. Rządził z Obamą 8 lat i zamiast być łącznikiem pomiędzy "colored folks and white majority" - zantagonizował te dwie grupy jak nigdy przedtem w historii USA. Dzisiaj są tego rezultaty. Black Lives Matter, podobnie jak Antifa jest organizacją kryminalną, terrorystyczną. Czarnym nie przeszkadza, że codziennie czarni mordują innych czarnych tuzinami - dzień w dzień. Tylko sami udowadniają, że Black Lives Ain't Worth Shit! To za jego kadencji Hillary the Bitch razem z Łagrowem-Mołotowem nacisnęli sobie guzik "reset". Ale nie tylko tu chodzi o politykę zagraniczną, gospodarczą, ale głównie o U.S. Supreme Court, o niminacje do tego sądu i do sądow federalnych w całym USA. Bo to sądy decydują jaką droga pójdzie USA. Kto wygra? Będzie to m.in. zależało czy administracja D. Trumpa odniesie sukces nominując i "sadzając" w US Supreme Court konserwatywnego sędziego.
Darek parchu Woleński,2020.09.21 13:09
co ty wiesz o USA? NOT a fuckin' thing!
Darek2020.09.21 13:02
Najpierw Putin teraz Orban - no z takim oficjalnym wsparciem to Trump może się już zacząć pakować. Dla nas wielka szkoda, bo Biden będzie demonstrować politykę odwrotna do poprzednika i Polska z USA może co najwyżej liczyć na sankcje.
Gość2020.09.21 13:01
To Biden już nie musi nawet startować. Trump przy poparciu tak P O T Ę Ż N Y C H sojuszników jakimi są Polska i Węgry, wygraną ma w kieszeni.