Premier: To najważniejsze wybory od 30 lat. Proszę państwa o głos za Polską - zdjęcie
10.10.19, 21:05Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Premier: To najważniejsze wybory od 30 lat. Proszę państwa o głos za Polską

31

Premier Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wiadomości" apelował do rodaków, aby wzięli udział w wyborach parlamentarnych 13 października, które, w ocenie szefa polskiego rządu, "są zasadnicze w ciągu ostatnich 30 lat". 

Morawiecki przyznał jednocześnie, że podziela pogląd prezydenta Andrzeja Dudy, który podkreślił w dzisiejszym orędziu, że „wybory są świętem demokracji”. Podobnie jak głowa państwa, premier zaapelował tym samym o jak największą frekwencję w niedzielnym głosowaniu. 

"Dziś wierzę w to, że bardzo wiele osób pójdzie do wyborów, mając także na uwadze to, że są to wybory zasadnicze w ciągu ostatnich 30 lat"-wskazał polityk. 

"Wybory są świętem demokracji i powinniśmy wszyscy pójść głosować, razem z rodzinami"-przekonywał premier. 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polacy stoją w obliczu wyboru "między dwoma innymi modelami rozwoju polityki społecznej czy polityki międzynarodowej". Zdaniem szefa polskiego rządu, jedna rzecz może niepokoić: to, że elektorat Prawa i Sprawiedliwości wydaje się mniej zmobilizowany niż wyborcy Koalicji Obywatelskiej. 

Gość TVP mówił o programach społecznych realizowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy- jak zauważył, są one bardzo szerokie i dotyczą każdego człowieka. Premier ocenił przy tym, że programy te są uważane za coś, co zostało już przeprowadzone przez PiS i będzie kontynuowane nawet jeżeli władzę przejmie opozycja. 

"My jesteśmy jedyną gwarancją. Pokazujemy, że polityka opiera się na wiarygodności i dajemy gwarancję kontynuacji i rozwoju tych programów"-podkreślił premier. Jednocześnie Mateusz Morawiecki przypomniał, że w niedzielnym głosowaniu ważny jest każdy głos, każde sto głosów może zadecydować, czy Prawo i Sprawiedliwość dalej będzie mogło reformować Polskę. 

"Stawka tych wyborów jest przeogromna. To wybór między polską solidarną, która chce, by wszyscy korzystali z owoców wzrostu. (…) Po drugiej stronie mamy koalicję chaosu i ryzyko powrotu do tego, by „było tak jak było”. Wysokie bezrobocie, mafie vatowskie hulające jak wiatr po dzikich polach"-przekonywał polityk. 

Gość TVP stwierdził ponadto, że po stronie opozycji możemy zaobserwować "bardzo duże zamieszanie i pomieszanie programów, brak konsekwencji". 

Morawiecki zapewnił, że jego rząd chce zrobić dla Polski więcej. 

"Proszę wszystkich o głos, o głos za Polską. Proszę przede wszystkim o głos na Prawo i Sprawiedliwość"-apelował premier. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (31):

gracz2019.10.11 6:33
Zależy dla kogo,nie dla mnie.Przypominam,że 30 lat temu wybory zostały sfałszowane.Obecnie również nie ma żadnej pewności co do uczciwości wyborów.
312019.10.11 0:57
A SPROBUJCIE SFALSZOWAC TO SIE ZLE SKONCZY
312019.10.11 0:56
ZLOTOUSTY WISI MI WAS LOS , MAM TU NALEWKE Z MALIN Z SPIRYTUSEM , BEDE MIAL SWOJ DZIEN . MIALEC 4 LATA I PODZIELILICIE SPOLECZENSTWO JESZCZE BAR5DZIEJ
rtgrtg2019.10.10 23:29
Witajcie! Pewnie wiele z was jest sfrustrowanych obecną sytuacją w kraju. Każdy ma swoje problemy ale co z tego, że jest 500+ jak w między czasie PiS podwyższył albo wprowadził 38 nowych podatków. PO robiła to samo. Chciałbym bardzo zachęcić wszystkich do głosu na Konfederację. Ja się przekonałem. Nie daje się im prawa głosu w TV, zamilcza albo przekręca ich wypowiedzi i kłamie na ich temat. Mają najmłodszych ludzi ma listach, m.in. prawników, przedsiębiorców i inżynierów. Przypomnę ich sztandarowy postulat likwidacji podatku dochodowego. Dzięki temu każdy z nas może zarabiać nagle o 1000, 2000 zł więcej netto. To jest lepsze niż 500+ bo jest dla wszystkich i to da się zrobić. PiS to zrobił właśnie dla młodych. Ale to trzeba zrobić dla wszystkich i tylko Konfederacja może to wymusić w Sejmie jeśli się tam dostanie. PiS nawet kwoty wolnej nie chce obniżyć i jest niższa niż w Afryce. Tak samo pomysł bonu oświatowego aby szkoły ze sobą rywalizowały i zabiegały o uczniów. Dajmy im szansę chociażby dlatego, że są jedynym komitetem który jeszcze nie rządził. Jeszcze jedno... Jeśli kogoś to nie przekonało to spójrzcie inaczej. Jeśli Konfederacja nie wejdzie do Sejmu to PiS głównie przejmie ich mandaty i wtedy na pewno będzie rządził samodzielnie przez 4 lata już zapewne bez hamulców i bez patrzenia na obywateli. Dajmy szansę nowej sile! Konfederacja! Lista nr 4.
Pisiory na wybory2019.10.10 23:07
„Wybory znowu będą tu Kłamstwa kolejny raz Pisiory do nich staną znów By w chu­ja robić nas Pisiory wielkie stoją tu I prężą się, że strach Kondony włóżmy na nie już Bo obryzgają głupotami nas Ja nienawidzę was jak psów Kłamiecie cały czas Kłamstwa płyną z waszych ust Nie nabierzecie nas Mały chu­jek pragnie znów Na Wiejskiej sobie stać Głupa chce ze wszystkich rżnąć Przez uszy gwałcić nas Chciałby bardzo żebyś Ty Przyjemność jemu dał Ale mam nadzieje, że Nie lubisz takich zakłamanych pał”
Sławina masuje stópki Malwiny2019.10.10 22:59
Tak jak kiedyś „Ruch wypier­dolenia Terlika w Kosmos”.
lolek kremowka2019.10.10 22:19
Wiersz Wojciecha Młynarskiego: "Nie jestem już żaden smarkacz, Łeb mam pokryty siwizną. Nie zagłosuję na Dudę Bo zbyt cię kocham Ojczyzno! Skąd wiem, że wybór niedobry? Nie wierzę w zmianę oblicza Nie chcę powrotu Ziobry, I teczek Macierewicza. Na Dudę nie oddam głosu! Pamiętam, Jarka premierem, I kpiny z demokracji I koalicję z Lepperem. Nie chcę mieć znów premiera Co straszy Ruskiem i Żydem Co ciągle dzieli Polaków I może zaszczuć jak Blidę. Za kłamstwa i pomówienia, Prawdę, mgłą sztuczną okrytą Za skłócanie rodaków Za IV Rzeczpospolitą. Za "Tusk ma krew na rękach", A memu Bratu Chwała! Za wrzaski nad trumnami I nogę generała! Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli. Za żądania pomników z kieszeni obywateli! Za marsze z pochodniami, Jazdę "po trupach do celu", Za negowanie wyborów I PROFANACJĘ WAWELU!!!! Dziś w duszy mej zakamarkach Odkrywam decyzji sedno: Nie chce powrotu PiS-u, Bo nie jest mi wszystko jedno!
lolek kremowka2019.10.10 22:13
Liczę na cud Nienormalni i normalni, skołowany polski ludu, Rodacy nieobliczalni, żyjący w krainie cudów. Nowa czeka nas atrakcja, którą tak bym zdefiniował, szykuje się demokracja policyjno-wyznaniowa. Na nowego Prezydenta, co podkreślam w tym wierszyku, będzie wpływać Trójca Święta ustami swych urzędników. I nareszcie, piękna sprawa w skali makro, w skali mikro, można będzie z mocy prawa zapuszkować za in vitro. A kto spyta - Co jest grane? Nie pasuje do winietki, się odwiedzi go nad ranem i założy bransoletki. Więc rozsądek zdrowy wyzwól, byś nie musiał się przekonać, jak z pomocą populizmu robi z ciebie się balona. By uniknąć tego losu i by nie mieć gigant kaca, wyjdź więc z domu i zagłosuj, to jest niezbyt ciężka praca. Frekwencję uaktualnij, zmień jej procent i oblicze. Jesteśmy nieobliczalni i ogromnie na to liczę. Warszawa, 15 maja 2015 WOJCIECH MŁYNARSKI
Lewak2019.10.10 21:46
13 października wszyscy idziemy głosować na PIS, ponieważ nie chcemy LGBT!!! Nie zgadzamy się na małżeństwa homoseksualne!!! Nie zgadzamy się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne!!! Nie chcemy muzułmanów w naszym Kraju!!! Nie chcemy seksedukatorów w szkołach naszych dzieci!!! Nie chcemy podatku katastralnego!!! Nie chcemy podziału Polski na federacje, co w rezultacie doprpwadziloby do IV rozbioru i calkowitego podziału Polski miedzy szwabow i ruskich!!! Nie chcemy euro w Polsce!!! Nie chcemy odebrania nam wszystkiego, co dostaliśmy od obecnego rządu. Nie chcemy tyrac do usr.anej śmierci bez szans na emeryturę, do której nie dożyjemy!!! Nie chcemy niszczenia naszej Wiary, Tradycji i Kultury!!! Dlatego wszyscy głosujemy na PIS!!! Głosujemy na PIS, ponieważ mamy Pana Boga w sercach, a jeśli Pan Bóg z nami, któż przeciwko nam!!! W historii zawsze, gdy Naród krzyczał, chcemy wolności, zawsze tę wolność otrzymywał. Musimy o nią zawalczyć 13 października i raz na zawsze zniszczyć czerwoną zarazę. Tu jest Polska!!! KATOLICKA I WIERNA PANU BOGU NA WIEKI!!!
Janosik2019.10.10 21:57
Ja pirdziule, ale wy jesteście osaczeni. Trochę współczuję, bo z takimi fobiami, to skończycie w skansenie i dzieci będą wam cukierki rzucać przez fosę. A i dodam jeszcze jeden case do twojej wyliczanki: "Nie chcemy kłamstw o Smoleńsku!" Warto to dodać, bo przed poprzednimi wyborami to był temat nr 1, a teraz jakoś się zapodział, a kłamstwa komisji Millera ciągle obowiązują.
realista2019.10.10 21:45
Jeszcze raz podejmujemy próbę nawrócenia tej grupy lewaków na wiarę katolicką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne ! Myślę jednak, że nie będą chcieli być podobni do krów ateistek w mojej oborze. Wyczyścimy wasze nozdrza do tego stopnia, że minie wam nawet alergia do sierści kota Kaczyńskiego, a PIS będziecie nosić na rękach i chwalić go przy wszystkich okazjach. Będziemy wam pokazywać przykład z Tczewa, gdzie lokalny członek PO nagrał warszawskiego gangstera Neumanna, bo już miał dość tych debili, kłamców, złodziei i zdrajców, bo żygał na samą składnię liter PO. Źyczę wam wszystkim ojszczynogom powodzenia w nauce ! jak będziecie powtarzać za mną prawdę oczywistą, to będziecie robić to samo co kot, którego wychowały psy. Ten kot zaczął szczekać i razem z nimi atakuje inne koty.
jozef2019.10.11 7:49
Nauczał wszystkich lewaków jak być uczciwym będzie Banaś i Kuchciński.
JS2019.10.10 21:44
Polityka to służba ojczyźnie i narodowi mówi Jarosław Kaczyński ! Dzisiej gwarantem takiej służby jest jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Lolek kremowka2019.10.10 21:43
Jestem zwolennikiem PIS-u, i przez takich jak ja, Janda czuje się jakby ktoś na nią sr-ał ! W związku z tym mam pytanie do was lewackich szczochów „komentujących” m.in. tutaj na Frondzie, czy wy czujecie się tak samo jak Janda ?!! Jeśli tak - dobrze wam tak !
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.10 22:59
Kiedy poczujesz się jak Szyszkodnik?
zbych2019.10.10 21:42
Którą ekipę Polacy wywiozą na taczkach , za 1 bilion zł dla Żydów z tytułu ust 447
KaczyKaczor2019.10.10 21:49
Wszystkie trzy lewackie ścierwa !
anter2019.10.10 23:04
I chu­ja kure­rwa :-D
Iza2019.10.10 21:41
Co to za partia polityczna ?! Krzysiu Brejza z Człapką pojechali z „silnirazem” do Inowrocławia, Nitrasowi zamknięto pysk, Niesiołowskiego przeznaczono do rozpłodu, Kierwińskiego prawie nie widać, Szczerba się schował, Budkę podpalono, Neumann zrezygnował sam, ........................ a tu wybory, i zamiast wyjść do ludu i opowiadać co dobrego zrobili przez 8 lat ich rządów – to się pochowali ?! I oni chcą rządzić krajem ?!!!
Zyg2019.10.10 21:41
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił 3 - 4 największe sukcesy PO i co ta partia zrobiła dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem ze spuszczoną głową długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! Obok stojący członkowie PO mieli miny sra-jącego kota na pustyni. A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradliśmy Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwoliliśmy mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html
Dam2019.10.10 21:40
Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię PO są, według Tuska, nienormalni !!!
Daniel K2019.10.10 21:38
Ja na pewno nie będę głosował na przedstawicieli obozu szkodzącego Polsce (...) Nie będę głosował na SLD, bo to ideowi potomkowie zdrajców, namiestników stalinowskich, sowieckich, ruskich. To potomkowie Rzewuskich, Branickich, Targowicy.W tym wielowiekowym obozie Targowicy sytuuję także PSL, które tylko się przemalowało, udaje partię centrową, chłopską. Bzdura, to nieprawda. To najbardziej prorosyjska partia w Polsce.(...) Nie będę głosował na Pawlaka i kolegów powiązanych z Rosją. Nie będę głosował na Platformę Obywatelską i wszystkie jej przybudówki, bo to siły ancien regime'u, siły republiki okrągłego stołu (...) Ja będę głosował na Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego? Bo chcę złamać kark PSL-owi, SLD, Platformie Obywatelskiej (...) Teraz trzeba złamać całkowicie kark temu instytucjonalnemu PRL-owi, który tu jeszcze tkwi.
Foster2019.10.10 21:36
Strach i niepewność widzę w tych oczach. Już sondaże nie szokują ?
Lewak2019.10.10 21:48
No, boimy się ! A jeden pisowiec to nawet nmajszczał w pory ?! Foster, a ty lewacki szczochu masz jeszcze pampers suchy ?!
Janosik2019.10.10 21:31
Mam nadzieję, że kolejny rząd będzie polski, narodowy, katolicki. Ten np. ukrywa kto jest odpowiedzialny za zamach smoleński (ciekawe ile dostali od Tuska i Putina), ten rząd nie broni życia od poczęcia. Ten rząd nie wprowadził przymusu leczenia zboczeń seksualnych, np. homoseksualizmu. Ten rząd nie karze dzieci za olewanie religii. Ten rząd pozwala na in vitro, pozwala na antykoncepcję, itd, itp. W niedzielę trzeba głosować na Polaków!!!
Jack Em2019.10.10 21:38
Typowy komentarz debola !
Janosik2019.10.10 21:47
a jakiś argumencik, nawet taki malutki, choć jeden ... please, please, please
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.10 22:57
Ten rząd pozwala na GMO, 5g, LGBT+, chemitrailsy, seksualizację dzieci.
Iza2019.10.10 23:03
Typowy komentarz, a właściwie wymiociny debila !
Janosik2019.10.10 23:47
Ten rząd pozwala na nauczanie w szkole sprzecznej z kreacjonizmem, teorii niejakiego Darwina.
Janosik2019.10.10 23:48
Ten rząd nie wprowadził kary śmierci dla zdegenerowanych morderców.