Premier Szydło: 500 + to nasz sztandarowy program! - zdjęcie
26.01.16, 11:23

Premier Szydło: 500 + to nasz sztandarowy program!

3

"Program 500+ to ogromne wyzwanie również w kwestii budżetu państwa. Ale podejmujemy się tego wyzwania, bo uważamy, że polskie rodziny muszą otrzymać wsparcie. Ważny jest tu także problem demograficzny" – mówiła przed posiedzeniem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego premier Beata Szydło.

Dzisiaj po godzinie 10 rozpoczęły się obrady Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z udziałem premier Beaty Szydło. W porządku obrad są m.in. projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych i projekt dotyczący sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2016.

Przed rozpoczęciem obrad, głos zabrała premier Beata Szydło. – Wyrosłam z samorządu u wiem, że praca samorządu jest nie tylko istotna i ważne, ale że to właśnie samorząd na co dzień boryka się z najważniejszymi problemami ludzi, które często wykraczają ponad możliwości samorządów – zaczęła Szydło, która podkreśliła, że właśnie z tego powodu niezwykle istotna jest współpraca samorządów z rządem.

Szefowa rządu podkreślała, że samorządy często stawały przed problemem przekazywania im do realizacji projektów bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. – W pracach samorządowych powoduje to nie tylko problemy organizacyjne, ale i finansowe. Ta praktyka nie powinna mieć dłużej miejsca. Nasz rząd zawsze będzie cedował zadania wyposażając Państwa w odpowiednie środki finansowe – zapowiedziała Szydło.

Premier wskazała, że najważniejszym wzywaniem, przed jakim rząd i samorządy staną w najbliższym czasie jest sztandarowy program PiS – 500+. – Chcę podziękować za wszystkie uwagi, które skierowaliście Państwo w czasie konsultacji i że tak aktywnie w nich uczestniczyliście – powiedziała premier.

Szydło tłumaczyła, że to właśnie samorządy będą istotnym elementem realizacji programu. – To duże wyzwanie. Nie ukrywam tego. Dlatego tym bardziej potrzebna jest nam współpraca i wyciąganie wniosków na każdym etapie wdrażania projekt. (...) Przed nami dużo pracy. To nasz wspólny program, a jeśli się powiedzie, to będzie nasz wspólny sukces – wskazała szefowa rządu.

mm/telewizjarepublika.pl

Komentarze (3):

anonim2016.01.26 15:15
Jakie 500? ;) Dla prowadzących działalność od stycznia znowu podskoczył ZUS (a chcą wprowadzić pełny), więc 500 - 60.
anonim2016.01.26 16:47
A ciemnogród dalej klaszcze i się cieszy jak reżim na niego pluje i śmieje się prosto w twarz. Jak na razie priorytetem to jest program +7000 (podwyżki) dla kolesi ustawionych w służbie cywilnej. A patola niech się cieszy z paru złotych na fajki i flaszkę
anonim2016.01.27 4:12
To nie program tylko kupowanie elektoratu i bieżaczka. Czekamy na zmiany ustrojowe przygotowane przez środowisko KUlu, nie UW.