07.10.19, 20:12Zdj. screen Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Premier: Rządy PiS gwarantują Polakom normalność

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z mieszkańcami Słupska. Zwrócił uwagę, że kampania wyborcza wkroczyła niniejszym na "ostatnią prostą", która ma doprowadzić jego formację polityczną do zwycięstwa. Czego mogą spodziewać się Polacy po ewentualnej drugiej kadencji rządu Zjednoczonej Prawicy?

 "Kontynuacja naszych rządów oznacza jednocześnie normalność pod wieloma względami, także tutaj, na ziemi słupskiej, w regionach, które są bardzo często postrzegane jako regiony drugiej kategorii, które nie miały takiej szansy rozwoju, jak Trójmiasto, ze względu na wykluczenie społeczne, tereny po-PGR-owskie, wykluczenie komunikacyjne i inwestycyjne"-wskazał szef rządu.

Jak poinformował, podczas wizyty w tym regionie podpisał deklarację o rozwoju ziemi słupskiej. Dzięki temu samorząd otrzyma dodatkowe środki, m.in,. na budowę dróg, szkół i przedszkoli, a także nowej infrastruktury sportowej. Na ziemię słupską ma trafić 115 mln zł, które będą m.in. rekompensatą za potencjalne straty dla regionu wynikające z planów budowy tarczy antyrakietowej.

Morawiecki wskazał, że ziemia słupska stoi właśnie u progu bardzo dobrego rozwoju, a specjalny podpisany przez premiera program, "ale również te połączenia komunikacyjne, które mają odłożyć do lamusa wykluczenie komunikacyjne Ziemi Słupskiej; rozwój portu, który otworzy Słupsk na handel, rozwój turystyki, na który stawiamy teraz, inwestując dziesiątki milionów więcej w turystykę, odnowienie zabytków, kulturę polską, promocję kultury polskiej za granicą, że to wszystko złoży się na obraz wykorzystania szans dla Ziemi Słupskiej"-przekonywał polityk. Zdaniem premiera Morawieckiego, dzięki takim działaniom rządu, Polacy, w tym także ci młodzi, nie tylko nie zechcą wyjeżdżać, ale nawet w coraz większej liczbie miast zwiększy się liczba mieszkańcó, tak jak np. w 60-tysięcznym Ełku. Polityk przekonywał również, że ważna jest mobilizacja, gdyż październikowe wybory są kluczowe. 

"Bardzo was proszę o waszą aktywność, od waszej aktywności zależy nasze zwycięstwo"-apelował Mateusz Morawiecki, podkreślając, że PiS to formacja polityczna, która chce działać na rzecz zwykłego człowieka. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

Wałęsa się po w(ie)si.2019.10.7 23:58
"Bardzo was proszę o waszą aktywność, od waszej aktywności zależy nasze zwycięstwo"
Tasman2019.10.7 22:43
Zagwarantuje też, że powstaną hotele na godziny? W końcu to też normalność.
dzielnicowy2019.10.7 21:33
Rządy PiS gwarantują Polakom normalność. haha... żartowniś z tego Mateusza tym bardziej że w żałobie jest.
Wałęsa się po w(ie)si.2019.10.8 0:01
Rządy PiS gwarantują Polakom normalność. Dlatego będę głosował na PiS.