25.01.19, 16:16Zdj. Krystian Maj/Kancelaria Premiera, domena publiczna, CC0, edytowane

Premier rozmawiał z ministrami i przedstawicielami opozycji

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z ministrem sprawiedliwości, Zbigniewem Ziobrą, ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim oraz szefem MSWiA. Joachimem Brudzińskim. Rozmowa była poświęcona m.in. rozwiązaniom legislacyjnym przygotowanym w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. 

W rozmowie z Polską Agencją Prasową temat spotkań premiera, najpierw z ministrami, a następnie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych nakreśliła rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska. 

Po rozmowach z ministrami szef rządu spotkał się w Sejmie z przedstawicielami klubów parlamentarnych. W spotkaniu uczestniczą m.in. szef klubu PiS, Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu PO-KO- Sławomir Neumann, Władysław Kosiniak- Kamysz- lider PSL, Małgorzata Zwiercan z Wolnych i Solidarnych czy Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15. Swoją obecność potwierdziła również liderka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Udziału w spotkaniu odmówił natomiast przewodniczący TERAZ!- Ryszard Petru. Rozmowy Morawieckiego z przedstawicielami klubów opozycyjnych jeszcze trwają. 

Spotkanie dotyczy zmian w polskim prawie, mających zapobiec takim sytuacjom, jak tragedia w Gdańsku.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

EWA2019.01.25 19:52
Frondowe czopki nie napisały że przedstawicielami opozycji nie gadał BO NIKT NIE PRZYSZEDŁ