Premier poleci do Strasburga. Wystosuje też list do rządów państw UE - zdjęcie
18.10.21, 09:23Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Premier poleci do Strasburga. Wystosuje też list do rządów państw UE

3

Premier Mateusz Morawiecki daje odpór nagonce eurokratów, którzy kolejny raz rozpoczęli „grillowanie” Polski po orzeczeniu TK ws. nadrzędności Konstytucji RP wobec prawa unijnego. Wieczorem szef polskiego rządu uda się do Strasburga, gdzie jutro weźmie udział w debacie PE. Premier wystosuje też list do rządów i prezydentów państw członkowskich.

W Parlamencie Europejskim odbędzie się jutro debata na temat orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 7 października, w którym sędziowie potwierdzili nadrzędność Konstytucji RP wobec prawa Unii Europejskiej. PE zapowiedział, że ponownie wezwie Komisję Europejską do uruchomienia mechanizmu praworządności i wszczęcia postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Polsce.

W czasie debaty głos zabierze premier Mateusz Morawiecki, który wyjaśni eurodeputowanym stanowisko polskiego rządu. Ponadto premier wystosuje specjalny list do rządów i prezydentów państw UE.

- „Dzisiaj pan premier Mateusz Morawiecki skieruje do wszystkich szefów rządów, prezydentów krajów Unii Europejskiej list, w którym wyjaśni wszystkie informacje dotyczące kwestii relacji prawa konstytucyjnego do prawa unijnego wskazując na to, że Polska nie jest wyjątkiem na tym tle - raczej potwierdza regułę innych wyroków trybunałów konstytucyjnych w całej Unii Europejskiej”

- przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

kak/PAP

Komentarze (3):

Marti2021.10.18 10:31
A kto go jeszcze słucha? Wszyscy wiedzą, że to karany sądownie kłamca , który robi za kaczą kuwetę.
Kij mu w oko2021.10.18 10:28
Niech pajac leci nawet do San Escobaru, byle już tu nigdy nie wrócił.
Po 11 ...2021.10.18 9:34
Poleci, albo nie poleci. Wprawdzie od dawna ćwiczy na symulatorze wsiadanie do samolotu tyłem, ale realne wejście do samolotu z takim nosem, nie zawsze musi się udać.