Premier: Podwyżek cen prądu NIE BĘDZIE - zdjęcie
21.12.18, 19:26Zdj. Flickr, domena publiczna, CC0, Kancelaria Premiera

Premier: Podwyżek cen prądu NIE BĘDZIE

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że nie dojdzie do podwyżek cen prądu. 

"Dotrzymujemy słowa i wprowadzamy mechanizmy, które pozwolą utrzymać ceny na dotychczasowym poziomie. Nie będzie podwyżek cen energii"- podkreślił polityk.

Morawiecki poinformował również, że rząd planuje obniżkę akcyzy na energię do 5 zł. Kolejną propozycją jest obniżka akcyzy na energię do 5 zł oraz redukcja opłaty przejściowej aż o 95 procent.

"Poprosiliśmy marszałka Sejmu o zwołanie posiedzenia Izby, by przyjąć odpowiednie uregulowania ustawowe jeszcze w tym roku"- poinformował szef polskiego rządu. Jak wskazał, priorytetem PiS jest bezpieczeństwo, stabilność dostaw energii, dlatego też budowane są nowe jej źródła, elektrownie, pojawiają się także nowe strategie rozwoju sektora elektroenergetycznego. 

"Suma tych założeń ma doprowadzić do tego, że w 2019 roku - tak jak obiecaliśmy, a dotrzymujemy słowa, więc doprowadzimy do tego, by ceny były utrzymane na poziomie pierwszej połowy 2018 roku"- podkreślił polityk.

Mateusz Morawiecki wskazał, że są pewne mechanizmy, które "pchają ceny do góry", co jest skutkiem unijnej polityki klimatycznej oraz "błędów naszych poprzedników", nie zmienia to jednak faktu, że nie będzie podwyżek cen prądu. 

yenn/Fronda.pl