11.09.19, 21:31Zdj. Kancelaria Premiera, Flickr, domena publiczna, CC0

Premier ostro do opozycji: Mówicie o hejcie? Byliście ojcami-założycielami przemysłu pogardy!

"To wy byliście ojcami założycielami przemysłu pogardy, gdy niszczyliście Lecha Kaczyńskiego. Niesiołowski, Palikot. Uderzcie się we własną pierś!"-mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. 

Wniosek złożyli politycy Koalicji Obywatelskiej, domagając się odwołania szefa resortu sprawiedliwości w związku z tzw. "aferą hejterską".

"Zareagowaliśmy szybko. Tę sprawę można nazwać kłótnią w rodzinie, to byli sędziowie. Byli sędziowie, którzy chcieli zachować stary porządek i sędziowie, którzy chcieli naprawić rzeczywistość. Dlatego reakcja ws. byłego wiceministra Piebiaka była natychmiastowa. Wasz wniosek jest bezprzedmiotowy"-wskazał z mównicy sejmowej szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki, przypominając o natychmiastowej reakcji rządu w związku z "farmą trolli" uderzającą w sędziów krytycznych wobec reformy wymiaru sprawiedliwości autorstwa PiS. 

"Dostrzegacie zachowania tylko w jednej części, a nie dostrzegacie karygodnych sformułowań po stronie sędziów, którym przyklaskujecie"-podkreślił Morawiecki. 

Polityk przypomniał również sytuację sprzed ponad dziesięciu lat, a mianowicie to, jak prominentni wówczas politycy Platformy Obywatelskiej lub wywodzący się z tego środowiska prowadzili kampanię nienawiści wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ataki nie ustały nawet po śmierci prezydenta, pierwszej damy, Marii Kaczyńskiej oraz 94 innych osób w katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Dzisiejsi politycy, sympatycy i autorytety opozycji totalnej każdy najpodlejszy żart z katastrofy tłumaczą... dbałością o pamięć jej ofiar. 

"Mówicie o „hejcie”. Dobrze jest przypomnieć to słowo w waszym kontekście. To wy byliście ojcami założycielami przemysłu pogardy, gdy niszczyliście Lecha Kaczyńskiego. Niesiołowski, Palikot. Uderzcie się we własną pierś!"-podkreślał Morawiecki. W swoim wystąpieniu premier nawiązał ponadto do afery wokół posła Krzysztofa Brejzy, który, wg doniesień TVP Info, miał prowadzić podobną "farmę trolli" w Inowrocławiu. Prezydentem tego miasta jest ojciec polityka PO-KO, Ryszard Brejza. 

"Standardy? Dlaczego schowaliście pana Brejzę? (…) W Inowrocławiu, jak donoszą media, dochodziło do czegoś dalece gorszego, najprawdopodobniej do używania instytucji publicznych"-podkreślał szef polskiego rządu. 

"Pokażcie chociaż jeden przypadek wyroku upolitycznionego. A ja mogę podać przypadek dot. afery największej piramidy finansowej Amber Gold i sędziego Milewskiego"-wskazał Mateusz Morawiecki. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.09.13 14:46
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
gumowa kaczka2019.09.12 18:06
człowiek od wałów przyklasztornych
ciekawy2019.09.12 15:01
Kaczyński był MIERNOTA I TO BYŁA WYŁACZNIE OCENA SYTUACJI
Ja 2019.09.12 9:08
Tych co oczerniają Pana MORAWIECKIEGO, znaleźć po IP i prokurator!!
anonim2019.09.12 9:09
Brawo, zarobiłeś na swoją miskę ryżu.
Magda2019.09.12 8:37
To samo myślę co Premier, zresztą każde dziecko wie kto wymyślił i tworzył przemysł pogardy i hejt PO i przychylne im niepolskie media TVN, GW itp.
Fam2019.09.12 8:34
Całość rozpoczęła się od "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi". Więc to PIS rozpoczął całą karuzelę pogardy. Zafajdany kłamca.
Brexit2019.09.12 8:24
Szanowny Panie Premierze, Takie teksty to można sprzedawać dwudziestolatkom, którzy kilkanaście lat temu chodzili do przedszkola lub do podstawówki, siłą rzeczy ich pamięć jest krótka. Ale ja jestem trochę starszy i pamiętam starsze fakty. Różnie "gryziono się po kostkach" już w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Ale dobrze pamiętam przejście Rubikonu w tej dziedzinie. To była sprawa "dziadka z Wehrmachtu" wyciągnięta w kampanii prezydenckiej 2005 roku przeciw Donaldowi Tuskowi. To był pierwszy taki nikczemny cios poniżej pasa, celowe obrzucenie błotem z późniejszym przepraszaniem, ale błoto zostało. Ojcami "przemysłu pogardy" jest dzisiejszy PiSowski prezes telewizji i jego ówcześni mocodawcy.
Bożena2019.09.12 0:07
Urszulo! VEL LECH KELLER.....itd.! / to twój nick/ Piszesz, że Pan Premier "przytulił miliony, po odejściu z banku" ! Doskonale wiesz , trollu, że to jest "KARALNE POMÓWIENIE" ! Rzucasz oszczerstwa , jak zawsze, bez uzasadnienia, źródeł ! - Po pierwsze , doszkol się ! Poznaj ustawę i przepisy odnośnie, przyznawania odpraw m.in. w sferze budżetowej! - Prawnie należała mu sie odprawa po odejściu z banku ! - Nie wziął jej, więc bank zdeponował u siebie ! JAK WIĘC ŚMIESZ TAK PISAĆ, ŻE WZIĄŁ, JAK NIE CHCIAŁ JEJ! JESTEŚ WIELKIM DRANIEM! NIE PISZ I SIĘ NIE POGRĄŻAJ!
Urszula2019.09.12 8:18
Bożena, ty durna pało. Poczytaj wiadomości z innych źródeł, a nie tylko z Radia Maryja. Jesteście, zwolennicy PiS tak głupi i otumanieni, że to aż przeraża. Jak Polak może być taki tępy i nierozumny? Kuźwa, kto cię spłodził? I nie pisz mi tu podobnych debilnych zdań, które napisałaś i nie pouczaj bo ja uczyłam mądrzejszych od ciebie, sieroto. Matołuszek nie tylko łże, ale swoje i pisowskie winy przypisuje opozycji. To jest draństwo. Takiego indywiduum Polska jeszcze nie miała. ale wszystko do czasu.
Ja 2019.09.12 9:03
Znaleźć po IP i prokurator!!
Eliza2019.09.11 23:48
Tu , jak widzimy udziela sie bardzo m.in. Urszula! Prawda? Pewnie zapomnieliście, co wcześniej "łaskawie" napisał nasz "dumny g..., andrzejhahn,.... itd. że to on używa tego nicku "Urszula", Agnieszka Dz., kalinka, Daria D i wiele tych co znacie. Chwalił sie tym we wpisie ! Znalazłam i przeczytałam go! To jest tak niskie, tak głupie, że nawet dno morza jego dłupota przebiła!
Urszula2019.09.12 8:11
Głupia jesteś jak kilo gwoździ. Ja to jestem ja - Urszula. I nikt z tych, których wymieniłaś nie przyznał się, że jest Urszulą. Łgarstwa masz po Matołuszku czy rodzice tak cię wychowali? Co za bezmózg.
Urszula2019.09.11 23:23
Dlaczego przerwali obrady Sejmu? Bo Morawiecki miał się wyspowiadać z milionów, ktore przytulił po odejściu z banku. Wprawdzie jeszcze ich nie przyjął, ale pieniądze - kilka milionów - są zdeponowane w banku na specjalnym koncie. To największy krętacz, kombinator i kłamca jakiego znała Polska. Tak bezczelnego typa jeszcze w polskim rządzie nie było. Czy on sie nie wstydzi? Czy jego ojcu nie wstyd za takiego szubrawca. Kogo wychował? Co do kampanii nienawiści wobec L. Kaczyńskiego to jest to wydumane przez tego łgarza. To PiS jest mistrzem kampanii nienawiści wobec opozycji. Posuwa się do kłamstw i oczerniania wobec PO i tych, którzy są sceptyczni wobec polityki PiS-u, tego trwonienia i rozkradania Polski. Nie przypominam sobie aby w kierunku Marii Kaczyńskiej były kierowane jakiekolwiek słowa nienawiści. No chyba, że chodzi o Rydzyka, ktory nazwał Marię Kaczyńską czarownicą i poradził aby sama się zabiła. Maria Kaczyńska była powszechnie szanowana i lubiana więc niech ten kłamca nie zmyśla. Za co Bóg ukarał Polskę, ze premierem jest taki szuja.
Spoko2019.09.11 23:28
Ty Orszula, tobie przygłupko pozostała już tylko puszka na spermę !
Danka2019.09.11 23:51
Spoko, To nie Urszula, to nick Lecha Kellera, ..." geja"! Tez sprawdziłam jego wpis!
Spoko2019.09.11 23:19
BRAWO PIS, BRAWO MORAWIECKI, za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie . Takiego premiera Polska nie miała nigdy !!!
Mirek2019.09.11 23:14
Panie premierze Morawiecki to nie Palikot i Niesiołowski byli założycielami przemysłu pogardy . Ojcem całego zła jakie powstało w Polsce jest DONALD TUSK !!!. To za jego przyzwoleniem działali : Palikot , Niesiołowski , Sikorski , Komorowski i wielu innych . Ale "patronat" nad całością trzymał Tusk , człowiek wyjątkowo wredny i mściwy . Życzę temu draniowi 20 lat więzienia .
Spoko2019.09.11 23:21
Mirek ma rację ! Pierwszymi słowami pogardy, były słowa Tuska: "Polskość to nienormalność " !
Dam2019.09.12 13:03
„Polskość to nienormalność” – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi. Masz tutaj cały cytat i przestań kłamać
Jarek2019.09.11 22:38
- Zdradzieckie mordy - drugi sort - element animalny; - ojkofobi; Kto, to powiedział? Powiecie - Tusk!! Nie - Kaczyński Jarosław, wzór cnót wszelakich, wzór ojca rodziny, itd. tęczowa zaraza - kto to powiedział? Czy jak kłamca kłamie, to mówi prawdę?
Spoko2019.09.11 23:26
Ty, jak się tam Jarek wabisz, tyś się cały popluł i posmarkał z emocji, wytrzyj ryja i nos i idź spać ! A czerwona i tęczowa zaraza głupku, mówię ja, Spoko !
Jarek2019.09.12 9:11
Nie patrz w lustro jak piszesz na Frondzie - ulegasz wówczas autosugestii.
rafciooo2019.09.11 23:28
ciemniaku - wyciągnąłeś to z kontekstu, po drugie "gorszy sort" -słusznie odnoszący się do zdrajców. takich jak ty, zarazo
Max Fiend2019.09.11 22:13
Znowu kłamie i pewnie myśli, że "ludzie są tacy głupi, że to działa" :-D
Ja 2019.09.11 22:17
Panie Premierze, perły przed wieprze! Oni mają alergię na prawdę.
Eliza2019.09.11 23:41
Max, Proszę konkrety! Co skłamał? Napisz! OK? Widzę, że to ty kłamstwa piszesz!
Dam2019.09.12 8:34
Całość rozpoczęła się od "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi". Więc rozpoczął PIS. Więc Morawiecki kłamie.
Max Fiend2019.09.12 10:28
Sprawdź kto zaczął hasłem "zatopić platformę". Możesz podać z dokładnością do roku :-D
orgi2019.09.11 21:57
ta PO pier....ona opozycyjka po dzisiejszej dyskusji w Sejmie powinna się nazywać w skrócie Q i Z .......... Q..wa i złodziej
Olej2019.09.11 21:55
Panie premierze nie słowa ! Na nich potrzeba pały !
wicek2019.09.11 21:54
To PO podzieliło Polskę na Polskę A - lepszą i Polskę B - gorszą. Podzielili też ludzi na gorzej wykształconych i z mniejszych miast i na tych lepszych - ponoć wykształconych i z dużych miast. Ci co głosowali na PiS stali się gorsi, ci co głosowali na PO z automatu stali się mądrzejsi, nowocześniejsi i lepsi. Morawiecki ma rację, to PO było twórcą przemysłu pogardy. Doświadczyłem tego niejednokrotnie.
Sławek2019.09.11 22:04
To tyś ten wicek z Samowolki?
wicek2019.09.11 23:16
Nie, jam Sławek z Koziej żopy !
Darek2019.09.11 21:52
A u was biją murzynów...
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.11 21:49
Pinokio jesteś kłamcą i złodziejem, w dodatku pionkiem żoliborskiego karaczana
BiegunkaProrocza2019.09.11 21:48
Mateuszek puścił gazy w rurociąg przyjaźni.
Spoko2019.09.11 23:30
Typowy komentarz debila !