Premier o budżecie UE: Głos Polski jest słyszany - zdjęcie
27.05.20, 17:20Fot. via: Flickr CC 2.0

Premier o budżecie UE: Głos Polski jest słyszany

2

Komisja Europejska przedstawiła dziś propozycję dotyczącą funduszu na odbudowę gospodarczą UE oraz nowego budżetu na lata 2021-2027. Oceniając projekt premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że jest to „znakomity punkt wyjścia do walki o lepszą Europę po koronawirusie”.

-„Polska była zwolennikiem, by budżet odbudowy Europy był bardzo ambitny. Początkowo wyglądało to różnie. Dzisiaj widzimy, że nasze postulaty przebiły się do świadomości naszych partnerów w Europie Zachodniej - nasz głos jest słyszany i doceniany” – ocenił unijny program wsparcia szef polskiego rządu.

-„Ten przedstawiony wstępnie przez KE plan w ramach europejskiego planu odbudowy to dobry punkt wyjścia, który zwiększa środki dostępne na politykę spójności o ok. 55 mld euro łącznie dla całej polityki spójności. Z tego znacząca proporcja dla Polski” – dodał.

 

kak/PAP, Twitter

Komentarze (2):

katolicka kretynizacja polski2020.05.27 17:36
Halo PiSie kmioty! Chyba nie weźmiecie tej kasy? Przecież głęboko gardzicie Unią i Niemcami, którzy to sfinansują! Unia w ruinie a Polską potęgą... w ilości łapczywych półgłówków przy korycie! także żony Szumowskiego i Morawieckiego oraz inni PiSi przyjaciele już zacierają ręce, ale będą granty na innowacje! I tak o to mamy klasyczny przykład parcia PiSbolszewi na koryto unijne!!!
n2020.05.27 17:28
Aj waj a lewactwo jeszcze nie bzdyczy...