Premier Morawiecki w ,,La Repubblica'': BASTA! Za kryzys nie mogą płacić najsłabsi - zdjęcie
11.04.20, 09:10Fot. Adam Guz (KPRM) via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki w ,,La Repubblica'': BASTA! Za kryzys nie mogą płacić najsłabsi

77

Jesteśmy w stanie pokonać pandemię koronawirusa. Solidarnie. Wygrywa się jednak tylko w ofensywie. Czas na europejską ofensywę. Dla Włoch. Dla całej Europy” - pisze premier Mateusz Morawiecki w tekście, który publikuje sobotnie wydanie rzymskiego dziennika „La Repubblica”.

Szef polskiego rządu podkreśla w nim, że Unia Europejska potrzebuje obecnie ambitnego budżetu i ambitnej polityki spójności oraz Wspólnej Polityki Rolnej, co pomoże odbudować gospodarczo UE.

Potrzebujemy śmiałych rozwiązań zwiększających inwestycje i poprawiających sytuację na rynku pracy, które będą dotyczyły wszystkich 27 państw członkowskich”

- napisał polski premier.

Zaznaczył jednocześnie, że Europa ma obowiązek pomóc Włochom, które zmagają się z epidemią koronawirusa. Dodał, że UE ma skuteczne instrumenty do tego, aby walczyć z kryzysem gospodarczym.

W tekście zatytułowanym „Czas europejskiej nadziei” zwrócił się także do Włochów:

Niewidzialny wróg przełamał nasze linie obrony, doświadczając okrutnie najpierw północne Włochy, potem cały wasz piękny kraj, następnie Hiszpanię a teraz cały kontynent. Wieści płynące z Włoch przepełniają nas głębokim smutkiem z każdą śmiercią, ale też dają nadzieję, że lepsze jutro jest możliwe”.

Dodał, że tak Włochy, jak i cała Europa w ciągu kilku zaledwie tygodni zmieniły się na zawsze. „Nie tak miał wyglądać ten rok” - pisze premier.

Zaznaczył także:

Po mroku nocy zawsze przychodzi świt poranka. Wierzymy, że wkrótce Włochy odrodzą się i znów będą inspirować Europę swoją wielką kulturą i sukcesem gospodarczym”.

Premier przypomina, że Europa narodziła się właśnie we Włoszech i teraz ma ona obowiązek im pomóc.

Szef polskiego rządu w tekście przypomniał między innymi o konieczności walki w Europie z ograniczeniem szarej strefy. Dodał, że państwa członkowskie UE tracą każdego roku około 170 mld euro przez raje podatkowe. Podkreślił:

Powiedzmy razem BASTA! Nie możemy dopuścić, aby za kryzys płacili najsłabsi, jednocześnie przymykając oko na nieprawości możnych tego świata”.

dam/PAP,IAR

Komentarze (77):

gio'2020.04.11 17:02
Nasz mądry Premier popełnił tylko 1 błąd! Na bardzo mądre i piękne przesłanie dla Włochów wybrał dziennik "La Repubblica". Dziennik ten pod długoletnią lewacką i masońską dyrekcją (niejaki Scalfari - dziwnie ulubiony przez Papieża Franciszka!) jest po prostu włoską wersją GWna! Gazeta ta specjalizuje się w napaściach,paszkwilach i fake newsach, szczególnie skierowanych przeciw Polsce i Węgrom. Normą jest przedrukowywanie artykułów z GWna, cytowanie lewackich i żydowskich "ekspertów" - ostatnio na temat upadku demokracji w Polsce (a propos wyborów) i u znienawidzonego Orbana. Ponieważ większość Włochów nie zna geografii i nie wie ,gdzie Polska leży, więc łatwo wmówić włoskim lemingom,czytelnikom "Republiki" że np. Kaczyński będzie karał przeciwników wysyłaniem na białe niedźwiedzie! Zresztą dowodem hipokryzji tej redakcji jest brak zamieszczenia jakiejkolwiek wzmianki o wywiadzie naszego Premiera w swoim serwisie internetowym (łatwo sprawdzić!)!Panie Premierze - następnym razem proszę inaczej wybierać!
banka2020.04.11 15:45
zebraku. dawaj, niue wyciagaj polskiej lapy i nie klam na UE, swinio polska! zlodziej i klamca, obronca katopedofilow jesytes, nazisto pedala kaczki!
nie bądź kolejnym frajerem! 2020.04.11 14:17
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE. TO NIC INNEGO JAK CRYPTO-ZŁODZIEJSTWO!
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.11 14:03
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! --  https://inwestcrypto.com.pl -- Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
Walter2020.04.11 13:38
Jacek Sasin był organizatorem delegacji lecącej do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r., wiadomo z jakim skutkiem. Teraz ma być organizatorem korespondencyjnej farsy wyborczej, mającej na celu niekonstytucyjne zapewnienie władzy Andrzejowi Dudzie, na następne pięć lat. Według Trybunału Konstytucyjnego nie można znacząco zmieniać kodeksu wyborczego, w czasie krótszym niż pół roku przed głosowaniem. Dlatego ustawa o wyborze korespondencyjnym jest niekonstytucyjna. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński chcą przeprowadzić wybory w maju, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Frekwencja będzie bardzo niska i wielu Polaków będzie kwestionowało ważność wyboru Andrzeja Dudy. Prezydent wielokrotnie złamał konstytucję, posłusznie wykonując polecenia Jarosława Kaczyńskiego, dlatego nie powinien pełnić funkcji głowy państwa przez następne pięć lat. Twierdzenia, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby konieczność ogromnych odszkodować z budżetu państwa są absurdalne. Odszkodowania należą się bez prowadzania stanu klęski żywiołowej, a decyzje o wypłatach podejmują wojewodowie. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby przeprowadzenie wyborów za pół roku tj. w czasie największej recesji gospodarczej, co mogłoby skutkować klęską Andrzeja Dudy.
obserwator2020.04.11 13:17
Czolowi eurokraci zarabiaja okolo 140,000 zl miesieczne - pytanie za co kiedy obecnie nic nie robia? Niech oddadza czesc dla biednych tak jak MEP(members of parliament) w Anglii. "EU Shame - Ursula von der Leyen exorbitant salary not yet slashed in the pandemic Ms von der Leyen’s salary increased by just under €560 to €28,461 a month on her first working day in the top job in Brussels last December. When this is matched with her tax-free allowances, she is likely to be making around €33,400 (£29,340) a month". 'express.co.uk'
Marcel2020.04.11 13:05
Mydlenie oczu pod pozorem pomocy biednym. W jedną kieszeń kładziecie i to tylko wybranym a z drugiej wyciągacie w kolejnych podwyżkach i podatkach!
STACH2020.04.11 12:45
Złodziej sąsiad ukradł sąsiadowi całą kasę .Okradziony nie wiedział,kto go okradł. Złodziej sąsiad zaoferował,że w takiej sytuacji pomoże i pożyczy okradzionemu. Ten się zgodził i spłaca kredyt złodziejowi . Dwa razy został okradziony. Tak właśnie się stanie jak wróci do władzy opozycja.
anonim2020.04.11 12:32
Obecny rząd to tylko demolowanie Polski i okradanie Polaków na każdym kroku...
Jerzy2020.04.11 12:32
lepiej, panie morawiecki, wypowiedz się w sprawie ostatniego orzeczenia pajaców z tzw. tsue... masz jaja czy ci je rabin, przy "chrzcie" nożem ciachnął...
Bewq2020.04.11 12:31
Komuchy z PiS gdzieś mają prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... udowodnili to już wielokrotnie. Tylko koryto ich interesuje.
STACH2020.04.11 12:43
Złodziej sąsiad ukradł sąsiadowi całą kasę .Okradziony nie wiedział,kto go okradł. Złodziej sąsiad zaoferował,że w takiej sytuacji pomoże i pożyczy okradzionemu. Ten się zgodził i spłaca kredyt złodziejowi . Dwa razy został okradziony. Tak właśnie się stanie jak wróci do władzy opozycja.
Nina2020.04.11 12:29
Ta epidemia dobitnie pokazała nieudolność rządu na wielu płaszczyznach...
Adv2020.04.11 12:27
Bankster Morawiecki nawet w czasie kryzysu żeruje na obywatelach proponując pożyczki, które będzie trzeba spłacać z procentem... ciekawe z czego skoro wszystko stoi.
Foster2020.04.11 12:25
No niestety - kryzys zawsze najbardziej dotyka najsłabszych, czyli tych którzy żyją z miesiąca na miesiąc, bez oszczednosci. Milioner Mateuszek sobie z kryzysem poradzi.
GłosPuszczy2020.04.11 18:52
Sprzeda działeczkę i parę milioników zaraz sie znajdzie. No cóz.. zanim gruby schudnie, to chudy umrze.
Hanna2020.04.11 11:53
Unia Europejska ma 2 siedziby, w dwóch różnych miastach , a w nich dużą ilość urzędników. Proponuję : 1.Jedną siedzibę zlikwidować i zwolnić połowę urzędników , bo jest ich za dużo. 2. Obniżyć o połowę pensje urzędników.,komisarzu i przewodniczących . 3. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na głodujących i chorych. 4. Widać , że w sytuacji epidemii i kryzysu gospodarczego Unia Europejska nic nie robi, nie ma planu jak pomóc potrzebującym ale za to wtrąca się w sprawy , które nie są w jej kompetencji. 5. Przorganizować UE , zmienić przepisy i traktaty, bo w obecnych ramach prawnych Unia nie robi nic dobrego i nie zdaje egzaminu. 6. UTRZYMANIE Unii i jej urzędników jest zbyt kosztowne, żeby ją zostawić bez zmian.
@do trolla Dumny Cwel vel Stachu vel Anna Dzy2020.04.11 11:48
Dumny Cwelu, Zacznij więcej zarabiać. Chiny płacą więcej niż Czerska i Łubianka.
naród2020.04.11 11:01
Basta - tym którzy okradli Polskę Basta - kaście nadzwyczajnej w togach Basta - pseudo dziennikarzom, Lisom,bratom Stefana i ich redakcjom Basta - fejkbjusom Soku z Buraka i ich prowodyrom BASTA - lobby LGTB, ekofaszystom Rabiejowi i Trzaskowskiem rujnującym Warszawa BASTA - Dulkiewicz i Jaśkowiakowi BASTA - byłym sędziom TK i SN w stanie spoczynku , aktywnym politycznie i pobierającym wysokie emerytury mimo zakazu aktywności politycznej BASTA - i Trybunał Narodowy dla Bąka z Zoppot BASTA - nierozliczonym żydokomunistom itd
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.11 10:51
Nie doczytałem. Morawiecki przeznaczył swój wielomilionowy majątek na wsparcie tych co tracą źródła utrzymania? Czy tylko pierd.... li?
jokR2020.04.11 10:40
Polska postuluje współpracę, pomoc i solidarność i w ramach tychże... prosi by pozamykać raje podatkowe. Będziemy likwidować polskie uprzywilejowane strefy ekonomiczne, czy denerwuje nas San Marino?
anonim2020.04.11 20:18
Jakich nas? Co ty jeszcze masz do Polski?
SzokującaPrawda2020.04.11 10:39
A kto zapłaci? Oczywiście ze najsłabsze ogniwo . Pozwalniani pracownicy w sektorze usług i turystyki, ludzie spłacajacy kredyty którym bank ani centa nie odpusci, walczący o zycie przedsiębiorcy. Nie zapłaci za to Kulczykostwo, Solorz i tajemniczy włsciciel zamku w Stobnicy. cała reszta społeczeństwa, jeszcze utrzymujaca sie na powierzchni zapłaci wyzsze podatki lub ich jeszcze posiadane oszczędnosci pożre szalejąca inflacja.Odczujemy to za dwa..moze trzy miesiace. Morawiecki tumani jak zwykle bo wybory idą. Najsłabsi pójda z torbami i tyle.
Sonia2020.04.11 10:49
Najlepiej jęczeć ,marudzić, narzekać i nic nie robić.Rząd robi co może a robi dużo aby ulżyć przedsiębiorcom.
Michał Jan2020.04.11 11:18
Instrukcję na 174 strony do betonowego koła ratunkowego, w której nie ma informacji z wcześniejszej wersji, że zwolnienie ZUS obejmuje obie części - pracodawcy i pracownika. Już chyba 300 mld wypłukanych z powietrza (czyli łubudu w oszczędnych inflacją) obiecanek. 5 osób w bazylice i 60 w tak samo dużym supermarkecie (w tej pierwszej siedzą daleko od siebie, w drugim chodzą i co rusz się mijają). Obowiązek chodzenia z nakrytym nosem i ustami - byle czym, byle było zakryte = tresura i upadlanie.
Sonia2020.04.11 17:09
Panie Michale,uważam ,że to nie jest tresura,sama chodzę do sklepu z maseczką uszytą przez siebie aby nie zarazić innych.Nikt nie wie kto jest nosicielem.Ten wirus jest strasznie aktywny.Nie narzekam ,że nie mogę pójść do kościoła,modlę się w domu.Jak obserwuję internet i liczniki tak samo robią miliony ludzi.Niestety maseczki ,rękawiczki i płyny to teraz normalność i jeszcze długo tak będzie.Musimy być odpowiedzialni,to kiedyś minie,albo nas przetrzebi i zostaną najsilniejsi.Każdy chce żyć.Każdy kraj drukuje pieniądze.Trzeba inwestować teraz,aby nie stracić.Życzę Panu dużo optymizmu i Wesołych Świąt.Będzie jeszcze dobrze ,dla tej naszej umęczonej Polski jeszcze nadejdą dobre czasy.Mamy mądrych ludzi w Polsce i wspaniałą młodzież,szkoda ,że nie całą.Pozdrawiam
adrian manowski2020.04.11 12:25
"Rząd robi co może a robi dużo aby ulżyć przedsiębiorcom" dlatego w pierszej kolejnosci zabezpieczyl interesy bankow. Dlatego w drugiej kolejnosci zabezpieczyl wybory. Dlatego w trzeciej kolejnosci jak juz wielu pracownikow zostalo zwolnionych, przedsiebiorcy zaczeli protestowac, zeby rzad sobie wsadzil taka pomoc w d***, a firmy albo sie zwinely albo zawiesily dzialanosc dopiero tarcza 2.0 wchodzi w gre ktora chyba dopiero pomaga komus kto przedsiebiorca, a nie bankiem czy korpo. Chociaz ja myslalem ze to ludzie / obywatele sa w pierwszej kolejnosci. A nie to czy obecny prezydent z pisu utrzyma wladze czy nie.
GłosPuszczy2020.04.11 18:50
Swoją pomoc rząd moze sobie wsadzić. Kilka dni temu polscy przedsiębiorcy protestowali w Krakowie przeciwko akiej rządowej pomocy. Ani Fronda , ani TVPiS nie pusciły nawet wzmiankio tym wydarzeniu.
krzysztof2020.04.11 20:03
wszyscy w UE wiedza ,że w rajach podatkowych bogacze są biliony nieopodatkowanych EURO Merkel wie ,że jej obywatele maja w rajch podatkowych 2 biliony - maja cała listę
M.a2020.04.11 10:35
Europa narodziła się we Włoszech - Włochy początkiem Chrześcijaństwa i Europy.
ja2020.04.11 10:08
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
adrian manowski2020.04.11 10:07
"Jesteśmy w stanie pokonać pandemię koronawirusa. Solidarnie" cos slabo u was z solidarnoscia... ludzie siedza w domach, za to wy solidarnie urzadzacie sobie zgromadzenia nie przestrzegajac waszego wlasnego zakazu do grupowania sie. Pewnie u was tez panuje przekonanie ze wladcow z PIS wirus nie dotyka, bo wy wybrancami boga jestescie. Za to inni dostaja mandaty za wyjscie do sklepu bo pan policjant bedzie sie decydowal czy to co mam w torbie to widzimisie czy rzecz pierwszej potrzeby.. Albo jestescie solidarni kiedy wszechladca wszystkich polakow kaczynski, idzie sobie w obstawie na cmentarz pomodlic sie nad grobem swojej rodziny, a zwykly kowalski ktory tez by sie osmielil dostanie mandat. Rozumiem rowniez, ze Wlosi tez solidarnie beda "pracowac" za miske ryzu razem z Polakami bo sa tak glupi, ze to bedzie dzialac? Panie premierze to niech pan sobie jedzie byc solidarnym z Wlochami, moze oni beda tacy glupi i panu uwierza, ze robi pan cos dla innych. I czy pan premier juz odebral te nowoczesne armatki wodne i pojazdy wypadowe dla policji gdzie oprocz miejsca dla policjanta ma byc miejsce na karabiny maszynowe? Bo mam wrazenie ze za chwile bedzie wam ten sprzet bardzo potrzeby, jak ludzie solidarnie sie zdenerwuja i wyjda na ulice podziekowac wam za wasza pomoc. Ps Panie premierze, ja nie chce nic mowic, ale panskie marzenia sie o polakach pracujacych za miske ryzu za chwile sie spelnia. Mam nadzieje ze jest pan zadowolony ze chociaz panu marzenia sie spelnily :)
Sonia2020.04.11 10:44
Gdyby nie ten rząd,byłaby dziś w Polsce sytuacja katastrofalna i bieda niewyobrażalna.Mieszkam w LUBLINIE.Na cmentarzu byłam,są otwarte.Każdy idzie w odpowiedniej odległości w maseczkach i rękawiczkach.Policja nie kontroluje wychodzących z domu, nie pozwala tylko jak wszędzie korzystać z placów zabaw,skwerów itd.Jeżdżą po ulicach i przypominają ludziom aby zachować odległości wszędzie gdzie się da.Tak jest wszędzie ,w każdym kraju.Na kryzys nie ma lekarstwa,bunty społeczne niczego nie zmienią.Ludzie to wiedzą.Rząd robi co może,wszyscy musimy solidarnie współpracować.Tego świata z przed koronowirusa już nie będzie.On będzie trwał jeszcze bardzo długo.Musimy nauczyć się z tym żyć.Maseczki ,płyny i rękawiczki będą naszym zabezpieczeniem na długi czas.Z miską ryżu da się żyć,lepiej skromniej ale żyć.Jesteśmy Narodem ,który dużo przeszedł,i dziś damy radę.Cynizm i maruderstwo to nie jest recepta na czasy obecne.Co ciebie tak boli ,że Kaczyński poszedł na cmentarz ? Ja także byłam i co ?
adrian manowski2020.04.11 11:36
"Rząd robi co może,wszyscy musimy solidarnie współpracować" zgodze sie z toba, dlatego najwzniejsze sa wybory prezydenckie, kazda zlotowka sie liczy ale po co przeznaczyc ja na walke z pandemia, skoro wybory sa wazniejsze. "Mieszkam w LUBLINIE.Na cmentarzu byłam,są otwarte." https://wtk.pl/news/57253-czy-mozna-pojsc-na-cmentarz-moja-70-letnia-sasiadka-dostala-mandat-policja-tlumaczy ".Policja nie kontroluje wychodzących z domu, nie pozwala tylko jak wszędzie korzystać z placów zabaw,skwerów itd." http://pressonline.pl/2020/04/09/policja-grozi-mandatami-i-sadem-za-zamowienia-na-wynos/ mandaty to sprawa indywidualna, policjant teraz jest prawnikiem ktory sobie interpretuje dowolnie czy moze czy nie. https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-mandat-za-brak-rekawiczek-ochronnych-rpo-nie-ma-obecnie-takiego-nakazu-6497430233028225a.html wiec sorry ale to ze w lublinie macie farta z policja nie znaczy, ze wszedzie tak jest. "Z miską ryżu da się żyć,lepiej skromniej ale żyć" ale Pan wszechladca polakow, mowil o tym na dlugo przed pandemia... ze my powinnismy "pracowa" za miske ryzu.. wiec ja sie tylko ciesze szczesciem naszego kochanego premiera ze mu sie marzenia spelnily. Ze teraz spory procent polakow bedzie mial farta jak w ogole miske ryzu zobaczy. Nic tylko sie cieszyc czyz nie? "Co ciebie tak boli ,że Kaczyński poszedł na cmentarz ? Ja także byłam i co ?" w czasach kiedy mamy ograniczc swoje wyjscia do niezbendego minimum, a policja moze wystawic mandat za byle gowno, to faktycznie wizyta na cmentarzu jest bardzo potrzebna. Zwlaszcza ze 1 idzie i nic mu nie zrobia bo jestem panem na tej ziemi, 10 zwyklych wyjdzie z czego 1 dostanie mandat a 9 nie. To to mamy rownych i rowniejszych? Jak jest zakaz to jest zakaz, jak mamy byc solidarni to albo wszyscy albo nikt. Chyba bycie solidarnym nie polega na tym ze 10 wykonuje ta sama czynnosc z czego 2 osoby zostaja ukarane, a 8 nie. Jesli dla ciebie tak wyglada rownosc i "narod" to powodzenia.
GłosPuszczy2020.04.11 18:47
Polska jest oazą wolnosci!
Klara2020.04.11 12:25
A w Krakowie cmentarze zamknięte. Poza tym zgodnie z ogłoszonymi ostatnio wytycznymi nie wolno wychodzić poza trzema przypadkami: do sklepu po najpotrzebniejsze zakupy, do pracy, na wolontariat. Cmentarz nie jest wymieniony.
SzokującaPrawda2020.04.11 10:47
Może i wyjdą z kijami i kamieniami w rękach , ale zgodnie z zaleceniami Szumowskiego w maseczkach na twarzy :D
tragedia PO z chórem mędrców "czerskich"-AjWAjTelA2020.04.11 9:58
POplatfusy masowo jadą na działki i wykopują słoiki z brylantami, masowo likwidują konta w rajach podatkowych
skonfiskować uczciwie zarobiony Geld2020.04.11 9:56
cios w jelity okrągłego Stolca komuszo-starszych braci- liberałów
Sex Randki Online2020.04.11 9:46
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
PancerCrystal2020.04.11 9:41
Dzień Dobry, witam w Wielką sobotę. Nawiązując do wypowiedzi wczorajszej pana Macierewicza o wybuchach w zamachu na prezydencki samolot. Trzeba postawić dwa, kluczowe z punktu widzenia śledczych, pytania pozwalające zawęzić pole podejrzanych o dokonanie tej zbrodni: 1. Motyw. Jaki interes miał zamachowiec planując i dokonując tak skomplikowanej technicznie i logistycznie a także finansowo operacji wysadzenia samolotu w powietrzu i jednocześnie dla kamuflażu wytworzenia sztucznej mgły? Co chciał przez ten mord zyskać? 2.Kto, w ostatecznym rachunku, jest największym wygranym tego zamachu (np. zyskał pełnię władzy, stanowiska itd.)? Jakie macie odpowiedzi na te pytania? Proszę o merytorykę i brak hejtu. Pozdrawiam.
Michał Jan2020.04.11 10:19
Niestety, tym tropem nie zmniejszamy liczby podejrzanych - jak się natęży mózgownicę, to możliwości, motyw i korzyści przypisać można Rosjanom, jak i jakimś domowym spiskowcom. Krótkie zestawienie występujących w sieci domniemywań: Rosjanie - remont w Samarze, zemsta za Gruzję (KGB nie przebacza), zabawa polską sceną polityczną poprzez wypuszczanie fejków ze śledztwa. Tubylcy - samolot po remoncie, przejęcie aneksu do raportu z likwidacji WSI, gra zawartymi w aneksie hakami. Ale to wszystko, przy założeniu, że te wybuchy miały miejsce, bo z całym powodzeniem mógł to być wypadek, a wszelkie osiągnięte nim korzyści wynikały ze sprytu i refleksu oraz konieczności. Aneks, p. Komorowski przejął, żeby nie wpadł w niepowołane ręce, a nie dla jakichś nieistniejących spiskowców; Rosjanie dostali nieoczekiwany prezent od p. Tuska w postaci przyzwolenia na śledztwo u siebie i już wiedzieli, co robić. Zatem - 10 lat minęło, a kanw na pisanie powieści SF i budowanie teorii spiskowych nie ubywa.
lilu2020.04.11 14:44
Ad. 1 i 2. Najwięcej zyskał Putin. Zneutralizował swojego największego wroga w Europie Środkowej. Gdy trwał kijowski majdan nie było już lidera tego obszaru Europy - Kaczyńskiego. Nie było komu zebrać prezydentów i pojechać do Kijowa tak jak podczas wojny w 2007 poleciał do Tbilisi. Został już tylko radzio sikorski, który jeszcze dwa dni przed ucieczką prorosyjskiego prezydenta z Kijowa straszył Ukraińców ruskimi czołgami. Smoleńsk 2010 to doskonałe przygotowanie gruntu do zajęcia Krymu, do czego Moskwa szykowała się już dawno. Jest jeszcze jeden powód czyli zemsta za dostawę broni do Gruzji: https://www.wprost.pl/168741/rosjanie-porazeni-polskim-gromem.html
PancerCrystal2020.04.11 15:59
Dlaczego Putin miałby robić zamach na polityka który za kilka miesięcy i tak kończył prezydenturę i zszedłby ze sceny politycznej? Na drugą kadencję nie miał szans, był mało szanowany i niesamodzielny, wszystkie sondaże mu dawały nie więcej niż 26-30% poparcia. Putin byłby skrajnym idiotą żeby zabijać 96 ludzi dla śmierci jednego słabego polityka który za chwilę i tak by nic nie znaczył. Moje pytania pozostają aktualne.
krzysztof2020.04.11 20:00
uwierzę we wszystko co napiszesz wszakże pod jednym warunkiem -odpowiedz merytorycznie dlaczego Putin nie oddał wraku przez 10 lat?
PancerCrystal2020.04.12 6:34
Może dlatego że aktualnie rządząca partia nie upomina się o niego? Poza tym Putin to wytrawny polityk, wie że przetrzymując wrak doprowadza Polaków do kłótni między sobą, opozycja zarzuca rządowi że nic nie robi w sprawie zwrotu złomu. Niezależnie kto akurat jest przy władzy. A Putin się cieszy.
Elektor2020.04.11 9:40
Przecież to komunista jest! Umiecie pisiaki czytać ze zrozumieniem? Wiecie do czego on wzywa? Takich parszywców jak PiS to jeszcze u władzy nie mieliśmy! Wyjątkowo bezczelna szajka złodziei! Jedno trzeba PiSowi przyznać. Dodanie elementu katolickiego w ich ideologii było majstersztykiem. Tak jak istnieje sposób okradania "na wnuczka" tak pisowski sposób pozyskiwania głosów nazywam metodą "na katolika". Ciemnota wierzy że tak jest po bożemu. Wyjątkowe bydlaki ale sposób przyznaję - majstersztyk!
Sonia2020.04.11 10:24
.....wyjątkowo obrzydliwy wpis,gdyby nie ten rząd,byłaby bieda ,za mało szpitali,i żadnej ale to żadnej nadziei .Pieniędzy nie byłoby na nic,a ludzie umieraliby jak we Włoszech.To wiedzą wszyscy.Ten rząd jest dla nas wybawieniem na te trudne czasy jakie dotknęły Polskę ,Europę i świat..........Jesteś jednym z tych ,którym zmniejszono [ sprawiedliwie] emeryturę,lub zwykłym trollem zarabiającym na wpisach.Operujesz ogólnikami.Jeszcze żaden rząd nie był tak prospołeczny i sprawiedliwy jak ten.NIGDY NIE BĘDZIE POWROTU DO TEGO CO BYŁO, to byłaby katastrofa dla milionów ludzi.To już pokazały ostatnie lata.Wesołych Świąt.
Elektor2020.04.11 11:23
Szanowna Pani. Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Zapewne jest Pani zacną kobietą o wrażliwym sercu, ale tacy ludzie nie powinni stanowić prawa. Nie rozumie Pani prostych mechanizmów ekonomicznych. Do emerytury mam jeszcze jakieś 20 lat, za wpisy mi nie płacą, a szkoda bo lubie pisać i ktoś mógłby przelewać jakieś sumki. PiS to zwykła partia lewicowa która dla pozyskania głosów dodała elementy katolickie, chętnie się wierchuszka ich szajki pokazuje na kolanach, tańczy przed o. Tadeuszem bacznie pilnując aby kamery ich uchwyciły. Metoda "na katolika" opanowana perfekcyjnie!
Elektor2020.04.11 12:18
Zajrzałem tu znów i niedopuszczalne niedopatrzenie zauwazyłem. Również Wesołych Świąt życzę! Można się spierać, to jedno, ale wszystkiego dobrego Pani życzę.
Sonia2020.04.11 16:11
Sprawa wiary to jest sprawa indywidualna, owszem ważna ale zdaję sobie sprawę ,że nie dla wszystkich.Jeżeli religia jest elementem wyborczym,to przyznam trafili w sedno. Ja jednak patrzę na całokształt działalności rządu.Nie jest idealny ,każdy rząd się potyka,ale starają się dzielić tym majątkiem narodowym w miarę sprawiedliwie.Mam na myśli podatki.Nie ma takiego rządu ,który usatysfakcjonowałby wszystkich.Ja mam już trochę lat ,doskonale pamiętam stan wojenny i późniejsze lata .To był koszmar,sprzedawanie zakładów [mam na myśli rentowne] ,to była katastrofa dla ludzi.Tracili pracę z dnia na dzień.Ludzie z łóżkami polowymi parali się handlem jakimkolwiek aby zarobić na rodzinę.Jest Pan młodym człowiekiem,przed Panem jeszcze wiele lat aktywności zawodowej.Mam synów w tym wieku.I byłabym bardzo szczęśliwa gdybyście mieli cały czas pracę i mogli się spełniać zawodowo.Nie każdy musi być bogaty,to nie daje szczęścia.Ale żyć z rodziną w miarę dostatnio ale pod ,,polskim'' niebem wśród swoich ,to jest prawdziwa radość.Słyszeć swój język i chodzić znanymi ulicami,uczyć dzieci historii,chodzić na cmentarze.Słyszeć nasz hymn i widzieć polską flagę.Nie odpowiada mi federalizacja Europy,nie do takiej Unii wstępowaliśmy.Założenia Altiero Spinelli wyjaśniają wiele.Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie.Naszym obowiązkiem jest zostawić Polskę suwerenną dla naszych dzieci i wnuków.Od rządu oczekuję bezpiecznych granic,miejsc pracy ,opieki medycznej ,dbania o prawdziwą historię i w miarę sprawiedliwy podział dóbr.Jak na razie ten rząd spełnia wiele przesłanek aby mu zaufać.Jest Pan człowiekiem ,,elastycznie'' taktownym.Jeżeli nie uznaje Pan Świąt ,życzę sobie i Panu szybkiego powrotu do normalności [koronawirus].
Elektor2020.04.11 17:17
Wczoraj brałem udział przed tv wprawdzie w Drodze Krzyżowej transmitowanej z Rzymu, więc święta "uznaję".
anonim2020.04.11 13:33
@ Sonia "Jeszcze żaden rząd nie był tak prospołeczny i sprawiedliwy jak ten." Otrzymujesz 500+, lub inne plusy - to znaczy, że Cię kupili - lepiej podzielili się z Tobą tym co ukradli. A kradną tym co uczciwie pracują i płacą "daniny" Katastrofa, tak czy inaczej będzie ze względu na błędne decyzje: - zakup przez LOT Condora; - skupowanie polskiego węgla, którego nikt nie chce kupić; - "tarcza" na pokaz, zwłaszcza dla małych firm, proszę poczytać ile firm jednoosobowych zawiesiło działalność, był taki rekordowy dzień - 9 tys. zawieszonych w jeden dzień! Brawo PIS. Jeśli dodrukują pieniędzy, to te wasze 500+ będzie warte 5 zł. Już jest warte mniej niż 400, ale trzeba trochę znajomości matematyki i ekonomii. Wesołych i zdrowych świąt.
Sonia2020.04.11 16:55
Co to znaczy kradną ?Każdy płaci podatki,przedsiębiorcy także.Rząd nie kradnie tylko dysponuje.Każda grupa społeczna coś tam zyskała.Przedsiębiorcy także biorą 500 +jak mają dzieci.Pieniądze obecnie drukuje każdy kraj,inflacja będzie duża,Trzeba będzie to przeżyć,to dla mnie nie nowość.Nie biorę 500+.Cały świat zmaga się z tym problemem,będzie jeszcze gorzej,to dopiero początki.Ale nie wolno się poddawać,jeżeli nie odpowiada wam ten rząd wybierzcie inny,tylko wybierajcie mądrze ,tak by można mu było zaufać.To nie jest wina rządu ,że jest pandemia.Ale na Boga nie można wracać do tego co było.Komu zaufać ? Konfederacji ? Śledzę ich poczynania i mam coraz większe wątpliwości.Nie są jednolici,każdy mówi co innego,jest ich mało,nie mają struktur ,i nie mają doświadczenia.Muszą pokazać co potrafią,na to trzeba czasu.Rządów nie zdobywa się w jeden rok.Poza KONFEDERACJĄ nie widzę nikogo.Moim skromnym zdaniem musimy dać szansę jeszcze temu rządowi i temu prezydentowi,idą ciężkie czasy,musimy to przetrwać.CI co biorą 500+ a stracą pracę ,to będą mieli możliwość biednie przetrwać zanim coś znajdą,pod warunkiem ,że mają dzieci.Nie wolno biadolić i się poddawać,trzeba przeczekać tę zarazę ,nauczyć się z nią żyć i działać dalej.Życzmy sobie dobrych dni i Wesołych Świąt.Wiem ,że pisałam chaotycznie,ale sorki ,tyle tematów chce się poruszyć ,a to powinien być krótki wpis.
SzokującaPrawda2020.04.11 10:44
Trudno się nie zgodzić.Reformy stanęły, Betę Szydło wykopali, pozostało tylko jodłowanie jak to walczą o Polskę i płaszczenie się przed Brukselką. No i niespotykany zamordyzm, w niektórych aspektach przewyższający zamordyzm Jaruzela i Hitlera. A ciemny lud klaszcze i chce więcej xD
widz2020.04.11 11:21
To co w tobie można leczyc a nawet egzorcyzmowac
widz2020.04.11 11:19
Piszesz o sobie patrząc w lustro?
Wojciec2020.04.11 16:10
Ale po co to piszesz ? Pisiory tego nie zrozumieją - Według PKW oni są gorzej wykształceni niż reszta społeczeństwa. Im trzeba tylko pieniędzy na Harnasia bądź Żubra, telewizje żeby oglądać kabarety i ukrytą prawdę i od czasu do czasu zagrać w totolotka. Ich gospodarka nie interesuje - a w zasadzie nie rozumieją jej.
ff2020.04.12 9:47
Zrozum pacanie że za twojego POKO już dawno była by tu jedna wielka mogiła.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.11 9:35
A bo Prezes ma coś z Piasta, coś z tych królów Piastów - wiele! (...) bardzo wiele, wiele z Piasta; Jarek potęgą jest i basta!
papsi2020.04.11 9:32
Ten czlowiek wydawaloby sie wyciagniety z kapelusza pcha nasz kraj w rece komunizmu unijnego zwanego dalej globalizmem oznaczajacym jedno:śmierć
anonim2020.04.11 9:31
Uwalicie przedsiębiorców podatkami (och zapomniałem: "daninami") Najsłabsi już płacą - wystarczy popatrzeć na ceny w sklepach. Ale hasło lotne - podobnie jak "lotny" umysł kłamcy. Za chwilę spełni się marzenie Morawieckiego: Polacy będą zapie...lać za miskę ryżu. Brawo PIS, Brawo Morawiecki!
Slawek2020.04.11 9:34
Troche rozumy przydaloby sie !!!
Michał Jan2020.04.11 10:04
Trochę podstaw ekonomii też...
JANOSIK2020.04.11 10:09
Nie podoba sie wolnosc w Polsce ,zawsze jeszcze mozna wybrac jakis kraj komunistyczny.pozdro
Michał Jan2020.04.11 10:20
Wolność w Polsce? Obudziłeś się z 3-tygodniowego snu?
Marian2020.04.11 14:57
Michal,nie bądź taki złośliwy.Ograniczenia są dla dobra ogółu a nie dla dobrego samopoczucia Michałów.
lilu2020.04.11 13:39
Podatki? Ty lepiej sprawdź kiedy w Polsce mamy "dzień wolności podatkowej", a potem może bedzie ci wstyd wypisywac bzdury nt. "strasznych" podatków w RP.
Dam2020.04.11 19:35
Zazwyczaj na początku czerwca, więc oddajemy państwu prawie połowę pieniędzy w podatkach (jeszcze przed doliczeniem VAT, wtedy wyjdzie z 60%). A teraz powiedz szczerze, że te pieniądze, które oddajemy, są dobrze spożytkowane. Że służba zdrowia działa, że drogi są regularnie naprawiane, że urzędy pracują wydajnie.
Robert 2020.04.11 9:29
Brawo Mateusz !!!!!!! takich premierów nam potrzeba .
Adv2020.04.11 12:29
Cóż.. głupcy wszystko kupią... poczytaj chociażby raport GUS na temat rosnącej biedy, a potem pisz bzdury.
anonim2020.04.11 16:57
Słuchają tej propagandy i wierzą ślepo.
Slawek2020.04.11 9:29
To nasz Premier, a co ma do powiedzenia Twuuusk i Makrela ?
anonim2020.04.11 10:35
Tusk i Merkel na wszystko mają jedną odpowiedź - więcej różnorodności, otwartości i wszystkiego we wszystkim
Jenny2020.04.11 11:44
Twoj premier
Dam2020.04.11 20:17
Brawo, zarobiłeś na swoją miskę ryżu. Dobry z ciebie piesek władzy.
Artur2020.05.19 8:18
Może nich Pinokio rozda swój majątek ubogim, albo chociaż szpitalom, a potem sięgnie po rady dla innych!