28.09.19, 20:20Fot. Kancelaria Premiera via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: Twardo walczymy o polskie interesy, a nie poklepywanie po plecach!

Na początku mieliśmy jednak darwinowski model gospodarczy, w którym tylko silni mogli wygrywać. W miastach takich jak Koło upadał jeden zakład i bezrobocie sięgało 30 proc. albo więcej. To były te dramaty, których elity III RP nie dostrzegały” - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie spotkania z wyborcami w Kole w województwie wielkopolskim szef polskiego rządu podkreślał:

Chcemy więcej dla Polski, wierzymy że Polska może być bardziej dostatnia”.

Dalej przypominał:

To brzmi nieco zwyczajnie, ale pomyślcie państwo, jak było 5-10 lat temu. Czy Polska może być lepsza? Jak pamiętam wszelkie te wywiady, odpowiedzieliby (wcześniej rządzący –red.) mniej więcej tak: „Polska już jest najlepsza z możliwych”. Wejście do Unii Europejskiej jawiło się jak złapanie Pana Boga za nogi”.

Prezes rady ministrów podkreślił, że Polska „może być lepsza, jeszcze lepsza niż jest dziś”. Dodał, że konieczne jest mierzenie wysoko i postawienie poprzeczki, która wysoko postawiona jest już dziś.

Chcemy być państwem dobrobytu. Dążymy do momentu rozwoju, w którym dogonimy Europę Zachodnią”

- mówił Mateusz Morawiecki.

Zaznaczał też, że rząd ma plan dla wsi. Chodzi między innymi o zwiększenie dopłat do hektara, program retencyjny czy melioracyjny i wapnowanie gleb.

Mamy 7-krotnie wyższe dopłaty z tytułu rekompensat na wypadek suszy niż za poprzednich rządów. Nie zostawiamy ludzi w potrzebie”

- dodawał.

Na koniec podkreślał:

Polskość to wolność, solidarność, niepodległość. Wokół takich wartości gromadzili się nasi przodkowie, za takie wartości oddawali życie. Jeżeli będziemy kontynuować naszą politykę przez kolejne lata, już nie będzie tak jak było. Musi być sprawiedliwie”.

Mateusz Morawiecki dodał, że PiS nie zależy na poklepywaniu po plecach, ale na walce o polskie interesy. Przypomniał, jak poprzednicy Prawa i Sprawiedliwości byli „głaskani po główce” czy „poklepywani po ramieniu”. Dodał: „Nie zależy mi na tym. Działam w imieniu Polaków”.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze

Polak2019.09.29 16:18
Wyjątkowo Matołuszek nie skłamał, PiSowskiej dojnej zmianie zależy nie na poklepywaniu się po plecach, tylko na bezczelnym rozkradaniu Polski.
katolik2019.09.29 8:52
ten co wy[powiada się za śmiercią to Douglas
katolik2019.09.29 8:45
Wyborcy PIS!!! Te wybory są za Zyciem albo za śmiercią Polaków,przedstawiciel dna mor-społ-pol popslsldwiosnanowoczesna (już chyba jako żywy trup,bo tak wygląda) wypowiada sięże oni są za eutanazją,my towszystko wiemy,że oniśą za śmiercią,złodzieje i grabieżcy Polaków.Mądrzy i silni Polacy głosują na PIS!!! nie pozwolimy zniszczyć Polski
BimkyGuy2019.09.29 8:48
A PISS jest za karą śmierci, czyli jedna łapówa dla sędziego i wisisz. Brawo Ty ;)
BimkyGuy2019.09.29 8:35
Po wyborach PISS pokaże swoje prawdziwe oblicze i dopiero się zacznie. Nikt się nie spodziewa nadwiślańskiej inkwizycji...
Nowak2019.09.29 0:39
Jacek Saryusz-Wolski - Lista spraw zrealizowanych lub realizowanych obecnie przez rządy B. Szydło i M. Morawieckiego: - program 500 plus - program mieszkanie plus - reformę szkolnictwa - przywracanie stoczni, zbrojeniówki - obniżenie wieku emerytalnego - trwa reforma sądownictwa - skuteczność na arenie międzynarodowej (koniec relokacji imigrantów) - ukrócenie bezkarności komorników i sędziów - objęcie nadzorem KNF hochsztaplerów finansowych nazywających siebie pośrednikami i doradcami finansowymi - reforma emerytur – dezubekizacja - darmowe leki dla seniorów - program prorodzinny - program pracy obowiązkowej dla więźniów - obniżenie podatku CIT dla firm - likwidacja umów śmieciowych - spadek deficytu budżetowego - reforma armii i zbrojenie wojska - przywrócenie polityki historycznej - darmowe szczepienia dla duieci - naprawa praworządności w TK - walka z oszustami WAT - walka z korupcją - wywaleniez prokuratury i izb komorniczych nieudolnych i nieuczciwych ludzi - wprowadzenie ustawy o zakazie odbierania dzieci przez sądy z powodów biedy - wprowadzenie karalności za kąamstwa oświęcimskie - podniesienie kwoty wolnej od podatku - podniesienie minimalnej pensji - podniesienie minimalnej emerytury - spadek bezrobocia - pierwszy raz w historii Polski sprzedaż obligacji skarbowych na rynku międzynarodowym z ujemną stopą procentową - uruchomienie rządowego programu o wysokości 1 mld zł dla przedsiębiorców dla wspierania innowacyjności - wykupienie dziedzictwa narodowego z kolekcji zabytków Czartoryskich - rezygnacja z zakupu bezużytecznych Caracali - zablokowanie sprowadzania terroryzmu do Polski - ........ ........ nie uwzględniono nowych propozycji, rozwiązań i projektów rządowych ostatniego roku. Postaram się je uzupełnić ! - program przeciwko smogowi i dopłat za wymianę pieców, program dostępność plus, program budowy i remontów dróg lokalnych, program dopąat do budowa żłobków i przedszkoli, program wyprawka 300 plus, obniżenie podatku CIT do 9 %, program pomocy nowym firmom start-UP, wielkie inwestycje jak przekop mierzei wiślanej, budowa Via Carpatia, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, Budowa tunelu w świnoujściu , dokończenie Zakopianki. Czy wy kut.asy krytykanci uważacie, że to mało ?!!! Czy wy kut.asy uważacie się za mądrzejszych od Jacka Saryusza-Wolskiego ?!!!
JanP2019.09.29 7:49
Słabo, za Gierka było o niebo lepiej, o Gomułce nie wspomnę. Gdzie 1000 kościołów dla każdego, msze online 24h, 8h religii w szkole dziennie itd. Propagandę sukcesu już przerabialiśmy z wiadomymi skutkami.
Foster2019.09.29 0:33
W 2015 wybraliśmy sobie centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Jeśli w ugrupowaniach zjednoczonej prawicy znajdzie się jakaś czarna owca, jest ona natychmiast usuwana lub wyciągane są surowe konsekwencje. Oczywiście do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, a PIS nie jest stowarzyszeniem aniołów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne, a procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Te błędy są wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w sejmie i senacie z jednej strony i lewackich urzędników UE z drugiej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłaby możliwa naprawa naszego państwa bez destrukcyjnej i targowickiej opozycji, powiązanej z lewackimi strukturami UE i post-peerelowskiej gangreny wyjącej aby było jak było.
JS2019.09.29 0:32
Nareszcie mamy program POKOmonów: 1. PIS jest zły 2. PIS jest zły 3. PIS jest zły 4. Teraz MY (żeby było jak było, albo jeszcze gorzej !)
dzielnicowy2019.09.29 0:30
Polska po Kaczyńskim ma być zupełnie inna. Przekonany jestem, że znacznie bardziej sprawiedliwa, prawa i lepsza dla obywateli. Oraz, co oczywiste, raz na zawsze odcięta od fatalnych historycznych złogów, tych polipów komunizmu, sobiepaństwa i powszechnego złodziejstwa. PJK ma wizję i jest to wizja dobra dla nas. Oczywiście niedobra dla wszystkich, którzy prosty szus z góry przekształcili w kombinację alpejską: kolesiostwo, nepotyzm, korporacjonizm i ordynarną kradzież. Czy uda się? Mam nadzieję, że tak. I to, wydaje mi się, szybciej, niż przypuszczamy.
KKK2019.09.29 0:29
Apel do rodziców : Mój syn był lemingiem, chciał głosować 13.10.2019 na PO. Wyleczyłam go, ja – jego matka . Jeżeli dotknęło was nieszczęście i macie dziecko-leminga, to właśnie podano prosty sposób, jak sobie z tym problemem poradzić. Okazuje się, że leming rzucony na "głęboką wodę" samodzielnego życia, jest w stanie bardzo szybko zmienić poglądy polityczne i zrozumieć, co tak naprawdę funduje mu miłościwie panująca Platforma Obywatelska. Dowiedziałam się 3 miesiące temu, że syn (19 lat – cały czas na rodziców garnuszku) oznajmił dumnie, że będzie głosował na Platformę Obywatelską” . Skoro syn pobłądził, matce nie pozostało nic innego, jak dać mu prostą, ale wyjątkowo skuteczną, lekcję życia. „Oznajmiłam mu, że od jutra, jako pełnoletni dorosły człowiek, ma sam siebie utrzymywać” Jak się szybko okazało, zmagania leminga z rzeczywistości nie trwały długo. „Po około miesiącu od naszej rozmowy przyszedł z podkulonym ogonem i zapytał – mamo, co na obiad? Odparłam, że zupa z obietnic, pieczeń wyborcza w sosie platformerskim podana ze ściemą, a na deser szczaw i mirabelki – i postawiłam przed nim pusty talerz, dodając: smacznego lemingu” I tak oto syn po miesiącu zmienił poglądy wyborcze. Polecam – to działa...
BimkyGuy2019.09.29 9:14
Gdyby sytuacja była odwrotna, mamusia byłaby zwyzywana od czerwonej zarazy i dostała raz sierpem, raz młotem od bogobojnego i pełnego miłosierdzia synalka. Alleluja i do przodu!
dzielnicowy2019.09.29 0:28
Szanowny Wkurzony, popierałeś w latach 2007-2015 rządy premierów Tuska i Kopacz "partii miłości". Zadumałem się nad stanem twego umysłu. Nie sądzę, żeś głupek, gdyż jak piszesz o sobie: „ jestem typowym PO wyborcą.” Psychologiem nie jestem, a pomimo wielkiego zagęszczenia populacji zwolenników PO udało mi się nie wpaść w szpony lemingozy, czyli choroby będącej stanem umysłu, a roznoszonej przez TVN, Gazetę Wyborczą oraz wszelkiej maści lewackich przygłupów. Ludzie, którzy dziwują się teraz wynikami wyborów, kiedy wygrywa PIS, są jak misie o małych rozumkach, którym do życia wystarczała ciepła woda w kranie i pogarda do inaczej myślących. Waszym miodkiem nadal są "jedynie słuszne" informacje, a mózgi wyprane przez media głównego nurtu przyjmują tylko jeden rodzaj narracji. W waszej partii są karierowicze, bufoni, kłamcy, złodzieje i zdrajcy narodu polskiego. Mnie jest łatwiej pisać takie słowa, gdyż nigdy nie głosowałem i głosować nie będę na PO. I jak pokazuje historia - miałem rację. Oglądając wasze dziwne postawy wobec tego co się zdarzyło; albo leczycie kaca, albo udajecie, że nic się nie stało. STAŁO SIĘ. Dostaliście łupnia w 2015 od "gówniarza" i "drugiego rzędu PiS-u". Tyle tylko, że wy przegrywać nie potraficie. Nie macie za grosz klasy i politycznego obycia, co powoduje, że trudno będzie zakopać te kilometrowe rowy między nami. Jeśli przegraną Komorowskiego podsumowaliście zdaniem: „Jedyna nadzieja w drugim Tupolewie” to znaczy, żeście ludzmi nikczemnymi, bo nawet zmarłych nie szanujecie. Jeśli Wasz autorytet moralny - Anna Nehrebecka - po zwycięstwie Andrzeja Dudy skomentowała „W d*** dostaniemy od tego CHŁYSTKA!” to oznacza, że dobrze się stało, że wyborcy powoli zmiatają was na szufelkę, aby wyrzucić na śmietnik historii. Jednak ty - wkurzony wyborco PO - jesteś na dobrej drodze ku "samouzdrowieniu". Pierwszy krok masz już za sobą. W końcu doszło do Ciebie, że PO to Partia Obciachu lub Przestępcza Organizacja. Brawo! Teraz najgorsze przed Tobą. Musisz zacząć myśleć samodzielnie; bez wspomagaczy typu Lis, Żakowski, Wielowieyska i inni. I na koniec. Wybory w 2015 przesraliście nie przez brak zwolenników PO. Ludzie dość już mieli goebbelsowskiej ściemy à la lis & żakowski. Nie wystarczy tylko gadać o sukcesach. Trzeba te sukcesy mieć i móc je pokazać. Polacy w spokoju wskazali na drzwi wyjściowe lokatorowi Pałacu Prezydenckiego Bronkowi. Mam taką nadzieję, że obecnie większość parlamentarzystów PO również zostanie za swoje uczynki wyrzucona z Sejmu i Senatu po jesiennych wyborach. W demokracji tak już jest, że zawsze cieszy się większość. Mnie i moich bliskich raduje szybkie kurczenie się populacji lemingów. Jest to też bardzo dobra wiadomość dla Polski. Po prostu: coś się kończy, coś zaczyna, a zaczyna się „polski model dobrobytu”, ale już bez was !!!
Janosik2019.09.29 0:27
Nadchodzi już najwyższy czas, aby lewakom dać po jajach, czy genitaliach – jak kto woli. Oni muszą wreszcie poczuć, że są nieprzydatni, niechciani, niepotrzebni, i non grata w Polsce. Granice UE są otwarte, a wkrótce wizy do USA będą zniesione, a zatem ci zboczeńcy mają wiele możliwości żyć tam gdzie ich tolerują. Oni muszą zrozumieć, że w Polsce nie ma dla nich miejsca. To są zdrajcy narodu polskiego, a Szetyna i Błońska już zdążyli kolaborować z U. Von der Leyen przeciw Polsce. Dla nich Polskość to nienormalność , a ich niemal otwarta wojna hybrydowa z rządem prowadzi do demontarzu państwa polskiego na rzecz konfederacji regionów bez wojewodów. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwko rządowi i wszystkiemu co zrobi rząd, przeciwko stacjonowaniu wojsk USA, przeciw programom socjalnym i pomocowym, przecowko WOT, przeciw reparacjom wojennym, i .t.d. Polacy mówią im ostatni raz: Bye,bye lub Won za Don !
JS2019.09.28 22:16
Panie Morawiecki może pan powiedz jak szpitale są zadłużone i jak przepelnione szkoły dzięki waszym reformie!
Janosik2019.09.29 0:25
Zapytaj jełopie premiery Kopacz, w jakich długach pozostawiła szpitale.
JS2019.09.28 21:00
"Twardo walczymy o polskie interesy.." najlepiej to widać po stanowiskach jakie w PE zajmuje wierchuszka PiSdzielska i jak rząd polski jest traktowany w europie!
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.28 21:34
Nie bądź drobiazgowy!!! Wywalczyli już prawo do miejsca siedzącego obok Trampka. Będzie nas to kosztować 7 mld $ - ale co tam - lud zaplaci z entuzjazmem.
Bruner z Olgino- Formularz zawiera \2019.09.28 22:18
Synu mongola mieszanego z chazarem ura bura nie licz nie swojego. Licz tylko swoje. mądrość.
Bruner z Olgino2019.09.28 22:19
I ten Thuske król Jewropy, Bruner z Olgino- Formularz zawiera mądrość
Janosik2019.09.29 0:23
Nie świruj debilu, idź na wybory, tylko nie głosuj na PO-jebów !
kamila2019.09.29 3:22
twoja matka tez jest zle traktowana przez sutenerow .......nie chca jej placic POniewaz smierdzi jej PiSdzisko pomatolstwem..i ubeckimi fekaliami....
abcd2019.09.28 20:54
Czy europejskich szulerów martwi stan praworządności? Co najwyżej o tyle, na ile przeszkadza w eksploatacji kolonialnej PRL-bis. Nie miejcie złudzeń. Swobodny przepływ ludzi, towarów i usług. Pamiętacie? Tak, o ile jest korzystny dla potęg starej unii. Teraz już wiecie do jakiego towarzystwa się zapisaliście? Można grać, jak się ma same blotki, ale nie z szulerami. Szulerzy zmieniają reguły gry w czasie gry i nigdy z szulerami nie wygracie. Gdy szulerzy załatwiali swoje interesy za poklepanie po plecach, to wszystko było OK.