Premier Morawiecki rozmawiał z Matteo Salvinim - zdjęcie
12.03.21, 21:05fot. yt/matteo salvini

Premier Morawiecki rozmawiał z Matteo Salvinim

6

"Matteo Salvini to doświadczony polityk oraz lider partii Ligi Północnej. Wczoraj miałem okazję odbyć z nim bardzo produktywną rozmowę o relacjach polsko-włoskich"– napisał na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

"Wśród tematów poruszanych były kwestie współpracy bilateralnej, europejskich funduszy i oczywiście wspólnej walki z epidemią. Tak ważny partner to cenny sojusznik również na forum unijnym" – stwieradza w swoim wpisie premier.

Z kolei Matteo Salvini lider włoskiej Ligi kilka dni temu oświadczył w wywiadzie zamieszczonym w mediach społecznościowych:

"Pracujemy nad stworzeniem nowej grupy europejskiej, jestem w kontakcie z Polakami i z Węgrami".

Włoski polityk podzielił się tymi informacjami już kilka dni po tym jak węgierski węgierski Fidesz opuścił Europejską Partię Ludową.

Jak podkreślił Salvini, istnieje konieczność powołania „czegoś nowego”, ponieważ „pewien model Europy nie jest w stanie odpowiedzieć na kryzysy".

Liga należy w Parlamencie Europejskim do grupy Tożsamość i Demokracja. Należą do niej też między innymi Alternatywa dla Niemiec i francuskie Zjednoczenie Narodowe.

 

mp/pap/facebook/fronda.pl

Komentarze (6):

Anonim2021.03.13 9:03
Nie wiem, po co ja dotychczas jedyna alternatywa w PE skierowana przeciw wynaturzeniom lewactwa UE kończy się stwierdzeniem: "Liga należy w Parlamencie Europejskim do grupy Tożsamość i Demokracja. Należą do niej też między innymi Alternatywa dla Niemiec i francuskie Zjednoczenie Narodowe."
Anonim2021.03.13 7:04
Panie Mateło! Kiedy następna orgia?! PiSiaki już nóżkami przebierają!!!
Żyd Keller-Krawczyk2021.03.12 21:38
i Żyd Jan Hertrich-Woleński. Dwa gudłaje na ostatniej prostej. Zamieniajcie się siedzeniami, bo od tego branzlowania się nawzajem odcisków dostaniecie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.12 21:15
parchaty żydek morav'icek będzie uczył tego włocha pizzę robić!
6969692021.03.13 16:10
Muszę przyznać, że rzeczywiście nieźle skretyniałeś...
Józef K.2021.03.12 21:13
Dla przypomnienia. Matteo Salvini jest jednym z najbardziej prorosyjskich polityków w UE. Ma doskonałe stosunki z Putinem.