Premier Morawiecki powołał wojewodów. ,,Są nie tylko oczami i uszami, ale też rękami rządu'' - zdjęcie
25.11.19, 13:50Screenshot Twitter - Kancelaria Premiera

Premier Morawiecki powołał wojewodów. ,,Są nie tylko oczami i uszami, ale też rękami rządu''

5

Dziś premier Mateusz Morawiecki powołał czworo wojewodów. Wojewodą lubelskim został były poseł Lech Sprawka, wojewodą mazowieckim został b. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. W Wielkopolsce wojewodą został były senator Łukasz Mikołajczyk, zaś wojewodą łódzkim został Tomasz Bocheński.

W trakcie swojego przemówienia premier podkreślił, że „[…] wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję”.

Dalej podkreślił również:

Mam nadzieję, że pomysły likwidacji urzędu wojewodów są tylko pomysłami, bo wojewodowie są niezbędni do tego, żeby państwo było obecne tam, gdzie być musi”.

Zaznaczył, że rządowi zależy na tym, aby wojewodowie działali z marszałkami ręka w rękę dla dobra województw . Dodał:

To powinno iść razem z uproszczeniem biurokratyczności i z przyspieszeniem pewnych procesów biurokracyjnych i o to proszę”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

Piotr Nowak2019.11.25 14:48
Panie Premierze Morawiecki, dlaczego powołał Pan, tych skompromitowanych ludzi, z Radziwiłem na czele, nie tego się spodziewałem.
lady chapel2019.11.25 14:24
Trzeba anulować bo przegramy, za dużo ludzi
KKK2019.11.25 14:07
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Polka2019.11.25 14:07
Brawo panie premierze Morawiecki !!! Powoływać nowych i przyśpieszać prace programu "Cela plus". O nic ich nie pytać, bo oni wszyscy czy to prezydenci, czy burmistrzowie są umoczeni w korupcję po pachy !!!
Otto2019.11.25 14:00
Dobry pan z kongresówki powołał namiestników na resztę polin...