Premier Morawiecki o umowie brexitowej: Uniknijmy chaosu i bezumownego brexitu - zdjęcie
19.10.19, 18:50Zdj. Kancelaria Premiera, Flickr, domena publiczna, CC0

Premier Morawiecki o umowie brexitowej: Uniknijmy chaosu i bezumownego brexitu

4

"Polska przyjmuje dzisiejsze głosowanie Izby Gmin nie jako odrzucenie umowy o wystąpieniu, ale jako odroczenie jej przyjęcia. Będziemy wspierać pozytywne podejście na poziomie UE do rządowej propozycji Borisa Johnsona"-napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W tem sposób szef polskiego rządu odniósł się do dzisiejszego głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin w sprawie umowy brexitowej. Brytyjscy posłowie przegłosowali poprawkę zobowiązującą premier Borisa Johnsona, aby zwrócił się do Brukseli z prośbą o przełożenie terminu opuszczenia Unii Europejskiej. Miało to nastąpić już 31 października b.r., jednak brytyjski premier zapowiedział już, że tego nie zrobi. 

"Polska przyjmuje dzisiejsze głosowanie Izby Gmin nie jako odrzucenie umowy o wystąpieniu, ale jako odroczenie jej przyjęcia. Będziemy wspierać pozytywne podejście na poziomie UE do rządowej propozycji Borisa Johnsona. Uniknięcie chaosu i bezumownego brexitu powinny być naszymi największymi priorytetami"-napisał po angielsku na Twitterze szef polskiego rządu. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (4):

ian2019.10.20 17:52
szkoda było oddawać głoś ne te cioty pisowskie niedługo wyliża zady peowcom i biedroniowi
BOGAnieMA2019.10.20 6:56
A kiedy Polexit? Nu? Panie Premierzy? :D
Dr Aloha2019.10.19 23:23
Idzie mrówka i słoń po drewnianym moście. Ale tupiemy,
anonim2019.10.19 19:36
Jaki problem z powtórzeniem referendum?