Premier Morawiecki na nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej - zdjęcie
17.07.20, 07:17screenshot youtube- Kancelaria Premiera

Premier Morawiecki na nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej

3

Szczyt w Brukseli to jedno z kluczowych spotkań, zwłaszcza, że to pierwsze od czasu rozpoczęcia pandemii koronawirusa europejskie posiedzenie odbyte już w standardowej formule. Posiedzenie Rady Europejskiej odbywać się będzie dziś i jutro.

Spotkanie na europejskim szczycie będzie się koncentrować wokół budżetu Unii Europejskiej w latach 2021-2027 oraz odbudowy europejskiej. Polskie władze liczą, że budżet UE będzie dobry dla naszego kraju, a fundusz odbudowy korzystny dla gospodarki państw europejskich. Budżet, zdaniem polskich władz, powinien brać pod uwagę różnice w kwestii zamożności. Premier Mateusz Morawiecki skupi się też na rozmowach w gronie państw Grupy Wyszehradzkiej i spotka się z premierem Węgier, jak podkreśla sam premier, rozmowy takie zawsze przebiegają w miłej atmosferze.

rr, tysol.pl

Komentarze (3):

Karolak2020.07.17 12:37
Matousz będzie skamlał w Uni o pieniądze, bo nasze rozdał na ,,kiełbasę wyborczą" a resztę rozkradli jego kolesie z rządu oraz ich rodziny i znajomi, w tym pewien instruktor narciarstwa od maseczek i handlarz bronią od respiratorów.
Urszula2020.07.17 10:37
Byleby nie łgał jak to ma w zwyczaju bo nie ugra tyle ile mógłby ugrać. A swoją drogą to kto będzie największym beneficjentem unijnych pieniędzy? Brat Szumowskiego?
Natalja Siwiec2020.07.17 8:17
Polska na marginesie Europy. Czeka nas kolejne zwycięstwo 27:1