30.09.18, 13:05screenshot twitter - pisorgpl

Premier Morawiecki: Konwencje PiS jak spotkania ,,towarzystwa upiększania Polski''. Przypomniał też, jak za PO wyprzedawano polski majątek

Pokazujemy, że w obszarach, które wymagały gigantycznego wysiłku, to co obiecujemy, to idziemy w tym kierunku i zmieniamy Polskę” - mówił dziś w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości szef polskiego rządu mówił też mocno:

Lata rządów PO-PSL, lata 2007-2015, doprowadziły do fali wyprzedaży polskiego majątku. Powolny proces oddolnej i samoistnej reindustrializacji, który postępował, został zahamowany”

Morawiecki żartobliwie stwierdził też, że konwencje samorządowe PiS określić można mianem spotkań „towarzystwa upiększania Polski”. Tym samym nawiązał do Towarzystwa Upiększania Miasta, które funkcjonowało w Bydgoszczy przed II wojną światową.

Wskazując w trakcie swojego przemówienia, że kandydat z ramienia Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos jest międzynarodowym mistrzem w brydżu, w którego grał także Winston Churchill. Tu odnosząc się do chociażby mafii VAT-owskich powiedział, parafrazując wybitnego angielskiego polityka:

Nigdy jeszcze tak niewielu nie zabrało tak wiele tak licznym”.

Premier przypomniał, że Platforma będą u władzy przekonywała, że pieniędzy na cele społeczne nie ma i nie będzie i tym właśnie różni się od niej PiS.

dam/PAP,Fronda.pl