29.09.19, 16:55Screenshot Twitter - KPRM

Premier Morawiecki: Dla nas Polska musi być Polską solidarności, a nie Polską obojętności

Cała Polska wam jest wdzięczna za to, że w dramatycznych czasami latach, jeszcze II wojny światowej, potem w bardzo trudnych latach PRL-u, i potem w niełatwych latach III Rzeczypospolitej, odbudowywaliście Polskę, budowaliście, tworzyliście taką Polskę, jaką wtedy można było budować. Bardzo wam wszystkim dziękujemy” - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki zwracając się do seniorów.

W trakcie swojego spotkania z mieszkańcami Prasnysza w województwie mazowieckim szef polskiego rządu stwierdził, że dla rządu PiS polityka senioralna „jest strategicznym celem”.

Dodawał:

My patrzymy na relacje pomiędzy państwem i seniorami w sposób bardzo partnerski. Udowodniliśmy to mam nadzieję już przez nasze 3 lata (rządów)”.

Przypomniał, że między innymi najpierw obniżono wiek emerytalny, później powstał program „mama 4 plus”.

Dalej dodawał:

Wygraliśmy wiele bitew z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi i te środki przeznaczyliśmy dla seniorów na lepsze życie, na leki, na emerytury plus, na domy seniora, na program mama cztery plus, na wszystko, co łączy się z pięknym hasłem: solidarność międzypokoleniowa”.

Podkreślił też:

Dla nas Polska musi być Polską solidarności, a nie Polską obojętności”.

Przypominał także:

Polska była ofiarą monstrualnych zbrodni niemieckich, dlatego upominamy się o swoje na arenie międzynarodowej, upominamy się o prawdę historyczną”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Marian2019.09.30 8:21
Po "upadku komunizmu", wladze przechwycili zydowscy komunisci, znani ze swej nienawisci do Polski.Juz nie mogli mordowac, wiec uwazali to za przesladowanie i oskarzali swoich krytykow o antysemityzm.Dalej jednak robili to co w latach powojennych, czyli maksymalnie szkodzic gdzie tylko mogli.Najwieksze chyba szkody,uczynili w umyslach uwczesnej mlodziezy, co widac po wynikach wyborow w duzych miastach.Ludzie ci, sa juz dla Polski straceni i to tez zawdzieczamy zydom.
Mirek2019.09.29 21:27
Jeszcze nie było tak dobrego rządu żeby aż tak zadbało emerytów . Niektórzy emeryci mają bardzo małe pieniądze . Znam takich którzy mają po 850 ... ... .1000 złotych miesięcznie .