Premier Morawiecki: Bez wygranej Andrzeja Dudy nie było by programów społecznych - zdjęcie
13.06.20, 19:29Premier Mateusz Morawiecki/TVP3 Białystok/zrzut ekranu

Premier Morawiecki: Bez wygranej Andrzeja Dudy nie było by programów społecznych

9

Premier Mateusz Morawiecki był dzisiaj z wizytą w Kolnie. Mówił m. in. o programach społecznych, które zostały wprowadzone przez obecny rząd. Jak zaznaczył wprowadzenie tych programów nie byłoby możliwe, gdyby pięć lat temu w wyborach nie wygrał obecny prezydent Andrzej Duda.

Premier zabytał:

- Gdzie byłaby Polska be prezydenta DUdy? Gdzie byłaby Polska, gdyby prezydent Duda nie wygrał wyborów 5 lat temu? Czy byłyby te programy 500+, 300+, 13. emerytura i wszystkie inne społeczne programy?

Po czym stwierdził:

- To pytanie retoryczne. Nie byłoby tych programów. Nasi główni konkurenci polityczni przez 5 lat krytykowali te programy. Po to, żeby dzisiaj, dopiero teraz przebrać się jako kameleon, zrzucić tamte swoje szaty i zacząć mówić, że to utrzymają. Jedynym gwarantem utrzymania programów społecznych, ale również wizji rozwoju jest prezydent Duda

 

mp/tvp info/twitter

Komentarze (9):

Prawicowiec-Narodowiec2020.06.14 15:39
Bez Tuska, PO, rozsądnej polityki gospodarczej w okresie światowego kryzysu gospodarczego i pieniędzy które zostały zgromadzone w tamtym okresie 2009-2015 to padalce co najwyżej mogli by napletki powiązać.
Szybka Randka sex2020.06.14 11:48
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Walter2020.06.14 10:19
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. W czasie swojej kadencji tj. w latach 2015-2019 na utrzymanie swojej Kancelarii wydał z budżetu państwa 181 mln zł. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzić wybory korespondencyjne w dniu 10 maja 2020, które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Mam nadzieję, że wybory prezydenckie wygra Rafał Trzaskowski.
MaxFiend2020.06.14 2:43
A co takiego osiągnięto tymi "programami" kiełbaso-wyborczymi skoro za rządów PiS liczba Polaków żyjących poniżej granicy ubóstwa przekroczyła 2 mln.?
Leszek2020.06.13 22:01
Taki z niego kretyn, że nie wie jak spowodować wzrost zamożności Polaków. Ale korporacje nie pozwolą, jak sam powiedział. Dlaczego palanty i kłamcy nie zmienili Konstytucji i nie oddali władzę w ręce Narodu Polskiego. Wszystko da się zrobić jak jest się patriotą, lecz nic jak jest się najemnikiem. Rozpisać w Internecie Nowy projekt Konstytucj i poddać pod referendum. Takie proste Naród zatwierdził i po kłopocie. Naród to Suweren a nie politycy, I Stara Konstytucja idzie do Kosza.
Pracujący 2020.06.13 21:44
Dlatego właśnie będziemy głosować przeciw Dudzie
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.13 21:37
Ja się nie znam, ale "było by" to chyba razem się pisze??? Ale pewnie portal poświęcony ma rację .... zawsze.
Roman2020.06.13 21:32
A co Duda ma wspólnego z programami społecznymi ? Jakie są te programy społeczne ? Od kiedy prezydent Polski dysponuje środkami na finansowanie programów społecznych ? Jakie były inicjatywy ustawodawcze prezydenta o charakterze programów społecznych ?
katolicka kretynizacja polski2020.06.13 19:34
A wszystkie afery, złodziejstwo i patologie związane z PiS to także "sukcesy" Dudy, panie szMateuszku?