Premier Mateusz Morawiecki składa ważną propozycję unijnym przywódcom  - zdjęcie
13.05.20, 18:20Fot. Adam Guz/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki składa ważną propozycję unijnym przywódcom

16

Premier Mateusz Morawiecki napisał list do przywódców państw Unii Europejskiej, w którym proponuje zwiększenie o 10 proc. budżetu Wspólnej Polityki Rolnej, w stosunku do wielkości zaproponowanej w 2018 roku. Zwiększenie to miałoby obejmować równo wszystkie koperty narodowe. Dodatkowe środki byłyby przeznaczone w całości na środowisko i klimat w I i II filarze.

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, list premiera Morawieckiego został przesłany do przewodniczącej Komisji Europejskiej, przewodniczącego Rady Europejskiej, komisarza ds. rolnictwa i rozwoju wsi raz do 26 szefów rządów państw członkowskich UE.

-„Polska proponuje zwiększenie budżetu Wspólnej Polityki Rolnej o 10 proc. (w przybliżeniu około 0,03 proc. unijnego dochodu narodowego) w stosunku do wielkości zaproponowanej w 2018 roku. Zwiększenie to obejmowałoby równo wszystkie koperty narodowe i każdy kraj otrzymałby, pod pewnymi warunkami, dodatkowe 10 proc. w stosunku do tego, co otrzymał w ramach kopert narodowych zaproponowanych w 2018 roku” – napisał Mateusz Morawiecki.

Dodatkowe środki, jak pisze, byłyby w całości przeznaczone na działania w dziedzinie środowiska i klimatu w I i II filarze.

Mateusz Morawiecki podkreślił też w liście, że okres pandemii jest czasem, w którym UE musi podjąć konkretne działania, aby móc odpowiedzieć na wyzwania, jakie w związku z kryzysem dotykają krajów członkowskich.

-„Wyrażam nadzieję, że wzmocnienie Wspólnej Polityki Rolnej będzie filarem współpracy dla dobra naszych krajów, a także dla dobra całej Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że nasze działania przyniosą wymierne korzyści dla obywateli UE oraz pomogą przezwyciężyć skutki kryzysu związanego z COVID-19. Unia Europejska ponosi pełną odpowiedzialność za sektor rolnictwa. Jeżeli odpowiedzialności tej nie będzie towarzyszył odpowiedni budżet, może to oznaczać początek załamania tego sektora” - podkreślił premier.

kak/PAP

Komentarze (16):

Jan Radziszewski 2020.05.13 22:07
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.13 20:03
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej http://paniedzis.pl
anonim2020.05.13 20:02
Ciekawy jestem czy te matoły z UE coś zrozumieją ?
Reytan2020.05.13 18:45
Panie Premierze Morawiecki, pana program zrównoważonego rozwoju kraju jest wspaniaąym pomysłem ! Teraz przyszedł czas na jego realizację. Ponieważ do tej pory inwestowano głównie w duże miasta, to najwyższy czas, aby coś zabrać dużym mistom, a większość środków finansowych skierować na mniejsze miasta i wieś ! Postuluję zawiesić program 500 plus w dużych miastach. Dlaczego ? Mieszkańcy tych miast głosowali za PO lub wogóle nie głosowali, co znaczy, że oni chcą aby było tak jak za rządów PO-PSL, a więc bez programu 500 plus. Panie Premierze, nie należy tych ludzi na siłę unieszczęśliwiać i dawać im pieniądze skoro ich nie chcą. Oni chcą tylko tego, aby było jak było, a nie żeby było lepiej. Zamroźmy więc ten program dla nich – na 5 lat ! Podobnie jest z wiekiem emerytalnym. Ci z dużych miast powinni pracować do 67, a nawet do 69. Proponuję zatem 5 lat zrównoważonego rozwoju in minus dla dużych miast oraz in plus dla małych miast i wsi.
JA2020.05.13 20:35
Fajnie. Zaraz słoiki wyjadą do siebie i będzie spokój.
Piotr Nowak2020.05.13 18:43
Tak, ten facet, mówię o Mateuszu Morawieckim, to wręcz geniusz ! Ekonomię ma w paluszku, nie mówiąc o makro i mikroekonomii, finansach i bankowości, giełdzie i gospodarczych strategii. Ten człowiek potrafi wszystko przewidzieć, zaplanować i wdrożyć w życie – niesamowite ! Takiego premiera Polska nie miała nigdy ! Niech Bóg ma go w swojej opiece !
anonim2020.05.13 19:53
I niech Bóg wynagrodzi mu według zasług.
co "norme" wyrabiasz?2020.05.13 18:37
Ile ty masz lat żydzie OBOJETNY? Osiem dych, Jasiu.... a zachowujesz się jak moje dzieciaki 15 lat temu
pis to szambo2020.05.13 18:35
Morawiecki idioto! złożyć to ty se możesz kwiatki pod pomnikiem Lesia K.
gen. Franco2020.05.13 18:42
Hmm... o ile mi wiadomo specjalistą od robienia ze wszystkiego szamba jest p. Trzaskowski, potencjalny zamiennik p. Kidawy...
hrabia Potocki2020.05.13 20:30
Dosc obrazania premiera, i Polski skladam zawiadomienie do prokuratora , policja cie znajdzie lajdaku
katolicka kretynizacja polski2020.05.13 18:31
Najpierw niech rząd zacznie przestrzegać konstytucji swojej i tej unijnej! a nie tylko wyciągać łapska po kasę umie!
gen. Franco2020.05.13 18:37
Uuuu... to UE jest państwem??? I o ile mi wiadomo to po pierwsze płacimy składki a po drugie jak mówią sami Niemcy z 1 ojro unijnych dotacji przeznaczonych dla nas ok. 80 centów wraca do Niemiec. Zatem jakby policzyć to wszystko naczelny kretynie frondowy, to jesteśmy płatnikiem netto. Troska lewaków o kasę nieustannie mi przypomina troskę Judasza o ubogich.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.13 18:45
Ponad 181 miliardów euro - tyle pieniędzy przez 16 lat Polska dostała z Unii Europejskiej (UE) W tym samym czasie do unijnego budżetu wpłaciliśmy 58 miliardów, także naucz się liczyć kretynie a nie tylko łykasz jak kibel goowno to co ci TVPiS wpyerdala w głupi łeb!
gen. Franco2020.05.13 18:53
Widzę, że jesteś specjalistą od liczenia, zapewne tego co użebrzesz na naleweczkę. Ale już czytanie ze zrozumieniem jest poza Twoim zasięgiem.
ktoś tam2020.05.13 18:29
Ktoś się zaczął pode mnie podszywać. Nie biorę odpowiedzialności za treści napisane pod tym nickiem. Sobie będę pisał pod innym. Co za matoły z tego soku z buraka...