Premier Mateusz Morawiecki i Angela Merkel złożyli hołd ofiarom Auschwitz - zdjęcie
06.12.19, 12:15Screenshot Twitter - Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki i Angela Merkel złożyli hołd ofiarom Auschwitz

4

Dziś premier Mateusz Morawiecki oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedzili były niemiecki obóz Auschwitz. Oboje biorą udział w uroczystości z okazji 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau. To dopiero pierwsza wizyta kanclerz Niemiec w tym byłym niemieckim obozie koncentracyjnym oraz zagłady.

Premier Morawiecki i kanclerz Merkel weszli na teren obozu, po czym oddali hołd ofiarom i złożyli kwiaty przy Ścianie Śmierci na dziedzińcu bloku nr 11.

Oboje zabiorą również głos w historycznym budynku Sauny, w którym ewidencjonowano nowych więźniów, na terenie obozu Auschwitz II-Birkenau.

W godzinach popołudniowych oboje mają również zapalić znicze przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu.

Jak podkreślił wicedyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Andrzej Kacorzyk:

Jest to dla nas bardzo ważna wizyta, jak wizyta każdej głowy państwa w tym miejscu. Jest to wizyta przywódcy jednego z największych państw europejskich, szczególnie odpowiedzialnego za to, co wydarzyło się w czasie II wojny światowej”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

Alina2019.12.6 23:17
Lechu Keller! Czy ty czytasz, co napisałeś ! Ty niby" krakowiaku-sutenerze " bzdury piszesz ! ZAMILCZ PRZYNAJMNIEJ TERAZ ! Przecież to wielkie miejsce Kaźni wielu milionów ludzi ! Nie sądzisz, że właściwe byłoby, abyś chociaż raz nie pisał obelg, w takim przypadku !? Czy aż tak bardzo jesteś wyprany z ludzkich uczuć? Może chociaż raz powiesz, tak przepraszam, nie powinienem tak napisać ! Stać cię na to !?
Andrzej 2019.12.6 12:57
Czy w tym przypadku możemy zachować powagę i nie wypisywać głupot. Ten obóz to jeden wielki cmentarz, a na cmentarzu obowiązuje powaga i cisza.
2019.12.6 14:52
Popieram
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 12:43
Coś niesamowitego Mateuszek z tą Helgą.!!!! Przecież, to wróg nr. 2. PISu, zaraz po Tusku, czy to było uzgodnione z kulawym z Żoliborza?!