09.07.20, 14:49Premier Mateusz Morawiecki/FB/Mateusz Morawiecki

Premier: Kryzys polityczny może kosztować życie i zdrowie wielu Polaków

Na finiszu kampanii prezydenckiej premier Mateusz Morawiecki ponownie przestrzegł przed kohabitają władzy. Dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim powiedział podając przykład Hiszpanii i Włoch:

- Wy, samorządowcy myślę, że dobrze rozumiecie, jaka jest wartość współpracy. Nie kłótni, nie chaosu politycznego, nie kryzysu politycznego, jak w Hiszpanii, we Włoszech. Zobaczcie na te przykłady. Zobaczcie jak można chorować na kryzys polityczny. Dosłownie.

Dodał też:

- Bo przecież tam na koronawirusa zachorowało wielokrotnie więcej obywateli niż u nas, a zgonów było, w niektórych krajach, 20 razy więcej, w niektórych nawet 30 razy więcej na milion mieszkańców niż w Polsce.

Premier przestrzegł także:

- A więc kryzys polityczny wynikający z klinczu, chaosu, kłótni i wojny na górze może kosztować życie i zdrowie, może kosztować brak współpracy w kluczowych obszarach gospodarki

 

mp/300polityka.pl

Komentarze

Foster2020.07.9 22:02
Czyżby szykowali się do unieważnienia wyborów ?
Anonim2020.07.9 19:51
Wirus nie jest już groźny https://www.facebook.com/sebastian.markiewicz.54540/videos/vateusz-mówi-prawdę-nie-należy-się-bać-wirusa-bo-to-choroba-jak-każda-inna-dobrz/1120446041670121/
Marian2020.07.9 16:33
Blokada działań rządu przez prezydenta w czasie zagrozenia epidemią moze mieć tragiczne skutki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.9 15:12
Dlaczego nie pokazują: ostatnich wybryków ministra zdrowia i zakupu 60 respiratorów za miliony od handlarza broni, zakup chojowych maseczek które chronią TYLKO przed potem z czoła, ułaskawianie przez PADalca narkomanów, pedofilów, bandziorów, handlarzy narkotyków sprzedających towar dzieciakom , tego już nie mówią tak głośno, ale oczywiście mądrzy i nie słuchający tvpis znajdują te informacje w innych miejscach a prostaki dalej się będą łykać rządowy ściek. Za dużo gowna w tym całym rządzie w ostatnich latach, czas to zmienić! Głosuj na Pana Trzaskowskiego a nie na PADofila!
Głowa do góry2020.07.9 15:45
Jak to dobrze, że ciebie mamy na forum -- na pewno ktoś uwierzy w to co piszesz bo takiego poważania jak Ty to nie ma nawet Nitras pomnożony przez Kierwińskiego.
matis892020.07.9 15:03
Panie Morawiecki, nie strasz bo jak przegracie to będzie wasza wina, za to że wchodzie w tyłki lewackim ideologiom, macie miękie kolana, a katolicyzm macie tylko na ustach, nie w działaniu. Kolejna wasza udawana wojenka sojuszników POPIS może doprowadzić że coś pęknie, a wtedy razem z PO możecie zostać wywiezieni na taczkach do swoich panów zagranicznych. Ludzie już rzygają waszą udawanąwojenką POPIS ciągnącej się od 15 lat.
Tylko Konfederacja2020.07.9 15:03
Cytat Stefana Kisielewskiego: „To, że jesteśmy w d…. to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać". Właśnie coś takiego się dzieje. Gdzie nie spojrzeć - kamieni kupa. Po pięciu latach rządów ekipy z pis w wielu miejscach naszego pięknego kraju nie ma już czego zbierać. Była sobie Trójka, ostał się budynek Trójki. Niczym po wybuchu bomby neutronowej, która niszczy ludzi, a oszczędza mury. Był sobie Janów Podlaski - za okupanta był, za Gomułki i za Jaruzelskiego - ale za Jurgiela zbankrutował. Konie jedzą plewy, a nie owies. Był sobie Trybunał Konstytucyjny, a teraz nawet za granicą wiedzą, że to „atrapa, sąd, którego nie należy traktować poważnie”. Puszcza Białowieska przetrwała tylko dzięki „interwencji zewnętrznej”, ale wrocławski Teatr Polski tyle szczęścia nie miał - bo pod dyrektorem Morawskim wnet padł. Było sobie życie nad Wisłą, a jest spalona ziemia. PiS - po dojściu do władzy - zaczął przejmować wszystko, jak leci. Zgodnie z zasadą TKM, której zresztą Kaczyński jako pierwszy użył w debacie publicznej. Tymczasem teraz ta filozofia to trwały fundament jego rządów, ostatnio jej wyrazicielem stał się poseł pis Przemysław Czarnek odnośnie SN: „Wiele już zrobiliśmy, i to jest ostatni bastion, też już praktycznie zdobyty”. Kaczyński uznał widać, że „dzieło niszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło tworzenia”. Tą dobrą sprawą jest powodzenie pisowskiej rewolucji i ugruntowanie jej władzy. Mniejsza o koszty tegoż, wszak przyszłość tego kraju zupełnie nie zajmuje myśli starszego pana. Dla niego liczy się tu i teraz, zresztą osiągnięć III RP nigdy nie cenił i nie poważał. Kadry są najważniejsze - mawiał Lenin. Przy czym rozwinięcie tej myśli jest dość zaskakujące - obsadzamy wszystko naszymi, ale ci nasi to miernoty. Miernota bowiem nie jest autonomiczna i wszystko zawdzięcza swemu protektorowi. A zatem będzie gotowa na wiele, przed niczym się nie cofnie, byle tylko raz zdobytą pozycję utrzymać. Ludzie PiS-u i ci do władzy koniunkturalnie przyklejeni obsadzają zatem wszystko, co tylko jest do obsadzenia. Ta nowa nomenklatura jest łapczywa, a skala jej niekompetencji, niewiedzy czy braku umiejętności przeraża. Ale im mniej potrafisz, tym bardziej będziesz wdzięczny za awans. Wszak Julia Przyłębska w normalnych warunkach nigdy nie zostałaby prezesem TK. Jednego nowym kadrom nie brakuje: skaz w życiorysach, wszelakich kompromitacji - obyczajowych, zawodowych czy prawnych. Oraz głuchej determinacji. Tacy ludzie podbijają Polskę. Biorą we władanie spółki Skarbu Państwa, teatry, muzea, ambasady, urzędy. Zwykle za co się nie wezmą, to już mogą zaśpiewać, że „znowu w życiu mi nie wyszło”.
UWAGA: Materiał Propagandowy SOKZBURAKA.PL2020.07.9 15:29
I tutaj się chłoptasiu odkryłeś z tą KOMUSZĄ trójką. Z ciebie taki KONFEDERATA jak z URBANA KATOLIK. Spadaj z tą swoją agitką na szczaw i mirabelki STEFANA. Brakuje ci TW "BERY". A może ty po tych samych pieniądzach co BERA z tego samego resortu i się podszywasz pod KONFEDERACJĘ. Takie były wasze metody działania. Nie podszywaj się pod KONFEDERACJĘ PARSZYWCU.
matis892020.07.9 14:58
Panie Duda odetnij się od satanistycznego, masońskiego i apokaliptycznego projektu PIS czyli państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. Nic nie kupisz i nie sprzedaż bez Znamienia bo będzie satanistyczne PISowskie państwo bezgotówkowe. Ten masoński projekt wspierają wszystkie lewackie partie na czele z PISem. Inaczej w drugiej turze nie dostaniesz wielu głosów swoich byłych wyborców i możesz przegrać.
robaczek 2.02020.07.9 14:53
dlatego babcie i dziadki ---> DO WYBORÓW!!!!!! wszyscy do lokali!!!! CZAS SELEKCJI NATURALNEJ SIE ZACZYNA ;] hihihihihi
Foster2020.07.10 10:04
Spokojnie - moja nie pójdzie, jeszcze szuka dowodu osobistego.