25.05.20, 15:30Fot. Krystian Maj, via. Flickr CC 2.0

Premier: Kryzys pokazuje, jak ważna jest współpraca prezydenta z rządem

- „Tempo proponowania i wcielania w życie propozycji oraz rozwiązań mogło być bardzo szybkie, bo działaliśmy razem, zgodnie. Proszę zobaczyć, jak procedowanie blokował Senat. Wyobraźmy sobie, że do tego doszedłby jeszcze działający w ten sam niekonstruktywny sposób prezydent. Co by było? Paraliż. Paraliż, który dla obywateli zaowocowałby brakiem pomocy lub pomocą ograniczoną. Prezydent współpracujący z rządem to warunek nieodzowny, by działać skutecznie, konkretnie i szybko” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej”.

W wywiadzie udzielonym Tomaszowi Sakiewiczowi i Michałowi Rachoniowi, który ukaże się w środę na łamach „Gazety Polskiej”, premier Mateusz Morawiecki podkreślił, jak ważna jest, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, dobra współpraca na linii prezydent – rząd. Wskazując na obstrukcję Senatu Morawiecki podkreślił, że gdyby w podobny sposób działał prezydent, państwo zostałoby sparaliżowane i nie mogłoby skutecznie odpowiedzieć na wymagania, wobec których zostało postawione w związku z pandemią koronawirusa.

-„Antykryzysowa od początku była zaprojektowana elastycznie, zakładaliśmy jej rozbudowę i dostosowanie do pojawiających się nowych okoliczności i związanych z nimi potrzebami. Problemem okazała się już postawa Senatu, który często działał wedle powiedzenia: na złość babci odmrożę sobie uszy – i blokował, dla samego blokowania. Ale to tylko jedna izba parlamentu. Gdyby do tego zestawu sabotującego doszedł jeszcze prezydent, nie moglibyśmy być tak skuteczni i dynamiczni jak jesteśmy. A przecież jeśli ochronimy gospodarkę i miejsca pracy, to mamy szansę nie tylko na obronę status quo, ale również na ekspansję, szybszy rozwój”.

Premier dodał, że wśród kandydatów na prezydenta, to Andrzej Duda jest też jedynym gwarantem dla skutecznego działania programów społecznych:

-„I może najważniejsze – wśród innych kandydatów prezydent Andrzej Duda jest jedynym gwarantem utrzymania i rozwijania programów społecznych i rodzinnych”.

Zwrócił również uwagę na problemy, jakie ma w zarzadzaniu Warszawą kandydat KO Rafał Trzaskowski:

-„Sęk w tym, że bardzo wiele samorządów w Polsce – małych i dużych – nie ma ta- kich problemów, jakie przytłoczyły pana Trzaskowskiego. Zatem może powinien się zastanowić, czy to przypadkiem nie jego sposób zarządzania miastem stołecznym jest najsłabszym ogniwem. Skoro inni sobie radzą dużo lepiej czy wręcz bardzo dobrze, a władze Warszawy poległy, to trzeba spojrzeć krytycznie na własną pracę, a nie szukać winnych dookoła”.

Jednocześnie zapowiedział, że wobec nieudolności warszawskiego ratusza rząd wesprze przedsiębiorców, chcących skorzystać tam z Tarczy Antykryzysowej:

-„Oczywiście nie zostawimy stolicy bez pomocy, wesprzemy pana Trzaskowskiego, bo przecież chodzi o to, by przedsiębiorcy mogli korzystać z Tarczy jak najszybciej. Mam nadzieję, że da sobie pomóc. Tak jak wsparliśmy go w latach 2016–2019 zwiększonymi wpływami z podatków. Warszawa, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego i rozwojowi gospodarczemu Polski, otrzymała ponad 2 mld złotych więcej. I my nie wspieramy samorządów? Swoją drogą, ciekawe, na co zostały wydane te pieniądze”.

kak/Gazeta Polska, telewizjarepublika.pl

Komentarze

XD2020.05.26 18:55
Ej, może mnie ktoś przekonać do rządu? Proszę, chciałabym poznać punkt widzenia elektoratu PiS. Bardzo chcę to zrozumieć, i choć pewnie nie zgodzę się z poglądami, to być może zrozumiem o co kaman. Proszę. Niech mnie ktoś przekona że Kaczyński chce dla narodu najlepiej, jest dobrym człowiekiem, a PiS jako partia zrzesza ludzi, którzy chcą dobrze dla nas wszystkich...
T2020.05.25 18:29
Czy rządzi ten czy tamten, mamy co parę lat kogoś innego z finansjery w rządzie. Bo nasi politycy to kukiełki w teatrzyku dla mas.
Seks pokazy randki2020.05.25 16:47
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
edi2020.05.25 16:31
A ja UFAM PiS i Prezydentowi Dudzie - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Elektor2020.05.25 16:44
O czym ty chłopie do nas rozmawiasz? Jaka nieugiętość w wierze? Gdzie? Owszem, są ludzie wierni zasadom katolickim, głównie ze starszego pokolenia, reszta chodzi bo chodzi do kościoła, choć owszem lepiej że w ogóle chodzą! Ale z republikańskim systemem to żeś ale pojechał hehehehe. Polegać to ma na okradaniu podatników przez władze z 75% ich dochodów?:) Idź pan na spacer się przewietrzyć, już wolno, ryży łaskawie zezwolił. Jedno napisałeś mądrze, są takie siły. To koszerni.
anonim2020.05.25 17:07
Nieugiętość w wierze katolickiej ? Jak ta nieugiętość się objawia? Bo to ,że modli się przed kamerami to raczej pokazówka.
Piotrek2020.05.25 16:17
Historia lubi się powatarzać - Duda nie ma z kim przegrać.
Precz z kaczorem dyktatorem2020.05.25 16:15
Pinkio + Adrian = Wielka Miłość
Elektor2020.05.25 16:11
Chłopisko musi tak gadać bo spada poparcie ich zawodnikowi. W tłumaczeniu z ich nowomowy na język zrozumiały znaczy to tyle, że: Musicie poprzeć Andrzeja, bo podpisuje wszystko co mu każemy i nie przeszkadza nam w grabieży waszych podatków. No ja nie poprę.
Pisbusters2020.05.25 16:04
Prezes założył dupusiowi pas cnoty i wyciąga klucz tylko wtedy kiedy potrzebuje
pomyśl zanim zagłosujesz2020.05.25 16:03
Co będzie jak Trzaskowski wygra? Kompletny paraliż rządu! "Czajka" Trzaskowski nic nie podpisze, bo nic do niego nie dotrze, senacki Doktór Koperta ma chroniczne zatwardzenie. Łatwe do przewidzenia są wcześniejsze wybory parlamentarne, ale tylko wtedy jak "Czajka" Trzaskowski i Doktór Koperta się zgodzą.
Krzysztof 2020.05.25 16:02
Czyli były doradca Tuska i działacz PO uważa że rząd potrzebuje długopisu który wszystko podpisze i nie stworzy problemów rządowi.Nawet jak Morawiecki uchwali że w czwartek jest piątek.
Topek2020.05.25 15:58
Dupuś nie współpracuje tylko wykonuje rozkazy
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 15:57
Nie nazywajcie tego co robi PADalec współpracą! przecież ten pajac wykonuje bezmyślnie rozkazy żoliborskiego kurdopla!
Topek2020.05.25 15:55
Prezydent tak wspólpracuje że na prezesa SN wybrał sędzie która została wcześniej zaprzysiężona przez nielegalną KRS tym samym jest ona teraz prezesem nielegalnym i po zmianie rządu bedzie mogła być natychmiast usunięta ze stanowiska wyprowadzona przez policje i to już legalnie
Radziszewski to jehowy znachor Kremla2020.05.25 15:50
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 1) 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 2) 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 3) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 4) 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 5) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 6) 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasz widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 !
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.25 15:43
Skuteczność w głupocie czy w zabieraniu ludziom kasy i wolności? https://nczas.com/2020/05/25/najwieksza-mistyfikacja-wszechczasow-30-lekarzy-i-osobistosci-pozywa-panstwo-belgijskie-za-obostrzenia-w-dobie-koronawirusa/ https://nczas.com/2018/12/14/morawiecki-oszalal-nie-zaszczepisz-sie-nie-zostaniesz-przyjety-do-pracy-szykuja-absurdalna-zmiane-w-przepisach/
jle_ffm2020.05.25 15:41
Pisowcy na każdym kroku podkreślają jak ważna jest wspólpraca rządu z prezydentem. Tylko że to nie jest wspólpraca ale uległa partyjna podległość jednemy czlowiekowi z Nowogrodzkiej, Nie ma tam żadnej merytoryki, refleksji, dialogu, mediacji, tylko bezmyślne wykonywanie rozkazów jak marionetka, nawet tych najbatdziej szkodliwych dla racji państwa. Taki prezydent nie jest Polsce potrzebny i można by bez niego się obejść. To musi być ktoś naprawdę niezależny, gwarant przestrzegania prawa oraz konstytucji,na którą przysięga, jednoczący naród a nie go dzielący. Ktoś kto nie boi się powiedzieć 'nie' zakusom rządu na nadużywanie włądzy.
M.a2020.05.25 15:40
My to wiemy i opozycja też dobrze o tym wie. Dlatego taki jazgot w komentarzach.
Brutus2020.05.25 15:37
przykładem moze być dobra współpraca na lini rząd PO a Śp. prezydent Lech Kaczyński
Izydor2020.05.25 15:36
Dudusiowi naszczali w paszczę - Kurski wraca.
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.25 15:35
Najpopularniejsze dziś na polskim twitterze https://twitter.com/tynxik/status/1264635516118618118 PiSjonujący wywiad Danki z Budyniem https://twitter.com/wkrawcz1/status/1263863736802172930 Szczera spowiedź Terleckiego