Premier: Inwestycje w drogi dwa razy większe niż za PO - zdjęcie
23.08.18, 16:58flickr.com

Premier: Inwestycje w drogi dwa razy większe niż za PO

"Inwestycje w drogi lokalne w roku 2018 i 2019 będą dwukrotnie wyższe niż w ciągu ośmiu lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego" - mówił premier Mateusz Morawiecki wizytując w gminie Śliwice w województwie kujawsko-pomorskim.

"Sytuacja w gospodarce doprowadziła do tego, że możemy przeprowadzić największą w historii III Rzeczpospolitej inwestycję, falę inwestycji w drogi lokalne, takie jak te tutaj w Śliwicach w Borach Tucholskich. Żeby unaocznić skalę tych inwestycji, warto podkreślić, że w ciągu dwóch lat tylko w 2018 r. (...) i 2019 roku te inwestycje będą większe niż w czasach PO i PSL w ciągu 8 lat" - powiedział premier Morawiecki.

Możliwość wydawania większej ilości pieniędzy to konsekwencja m.in. walki z mafią VAT-owską oraz skutecznym negocjacjom w Brukseli.

"To doprowadziło do tego, że jest więcej pieniędzy w budżecie. Rozmawiałem dzisiaj z wojewodą kujawsko-pomorskim (Mikołajem Bogdanowiczem). Widać tutaj skalę i wielkość inwestycji" - wskazywał szef rządu.

""Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy o polskich drogach mówić bardzo pozytywnie i będą one bardzo dobrym akcentem naszego programu gospodarczego na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" - podsumował Morawiecki.