Premie dla ministrów? Kempa ujawnia, ile przyznał ich Tusk - zdjęcie
21.03.18, 08:30Fot. P. Tracz KPRM via Flickr, CC 0 / European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Premie dla ministrów? Kempa ujawnia, ile przyznał ich Tusk

Jest to rząd kontynuacji. Najważniejsze jest to jak oceniają nas wyborcy, Polacy. Trzeba zwracać uwagę, jaka jest oceny wyborców. To oni są najważniejsi. Oczywiście, że najważniejsze są wyniki wyborów i to, żeby realizować program wyborczy.” - mówiła dziś minister Beata Kempa.

Jak dodawała w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie Radia ZET:

Program wyborczy jest realizowany, wczoraj przyjęte nowe prawo o szkolnictwie wyższym, przedstawione przez wicepremiera Gowina. Rząd pracuje bardzo intensywnie”.

Odniosła się również do kwestii premii dla ministrów:

Rząd pani premier Beaty Szydło nie pracował w Sowie i Przyjaciołach, tylko ciężko wdrażał reformy. Były również efekty w gospodarce, więc na pewno rządu pani premier Beaty Szydło nie można porównywać do rządu premiera Tuska. W naszym przypadku wszystko zostało dogłębnie wyjaśnione, było transparentne, nie ukrywaliśmy tego. Nie pracowaliśmy i nie płaciliśmy rachunków w Sowie i Przyjaciołach. Ciężko pracowaliśmy w gabinetach”.

Zwróciła też uwagę na kwestię premii, jakich udzielił Donald Tusk, gdy był szefem polskiego rządu:

Dlaczego pan nie zapytał premiera Tuska, ile przyznał premii? Ja panu powiem. 125 nagród o łącznej kwocie 416 milionów 800 złotych dla ministrów i wiceministrów. Taką mam zbiorczą informację. Mogę się mylić. Premie i nagrody przyznawane przez Bronisława Komorowskiego po przegranych wyborach: w okresie od maja do lipca 2015 pracownikom kancelarii płacono nagrody na kwotę około 826 tysięcy 750 złotych”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl